Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.0 T Ecoboost üretilmeye başlandı

Tevfik

Önerilen Mesajlar

Gitmez mi ? :nazar:

Gider Gider çok da iyi gider hemde az tüketir , tam öğrenci ve aile arabası olur :D

ve 1.1 bile değil 1.0 Turbo motor :nazar: senin 1.6 dizelden iyi gider bu arada :kızgın:

Hadi canım...O araba benim 1.6 TDCI nin dumanını solur ancak eheheheee.....Aldın mı aslında 2.0 TDCI alacan da hem vergis çok hemi de ürkiyede yok... :huh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Orası öyle ama yok işte...Ecoboost var canavar gibi 2.0 tdci a gerek yok zaten yakıtda yaklaşmış oluyor..

Cidden 1.0 motor gayet iyi 1.6 Atmosforikleri rahat yakalar..0-100'de tdci'da rahat yakalar gibi geliyor bana...

Montaj sonrası anlıyacağız..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tork düşük abi..1350 kg arabayı o motor çekmeeeeeez.....Torku ecoboost gibi en az 220 felan olsa belki....Bu motoru KA'ya felan koysunlar,hatunlara yeter anck eheheheüeee.... :huh:

1.6 motorlu araç ağırlığında olmayacak tabi ki bu :kızgın:

Canlı örneği mevcut 1.2 TSİ jetta :D Araç gidiyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6 motorlu araç ağırlığında olmayacak tabi ki bu :)

Canlı örneği mevcut 1.2 TSİ jetta :yeah: Araç gidiyor

düzeltiyorum yürüyor.....1.4 ten sonra .12 binen eh işte diyor...Yani yetersiz geliyor.... Bu 120 bg miş...Neyse sonuç montaj sonrası görülebilir anca.....Tam 45+ arabası olur ama... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gçen daha 1 yaşında TSI Jettasını satan arkadaşla konuştum,sinirden arabayı yakacak gibiydi valla...Arabadan soğumuş...Bir daha wv mi tövbe,Focus alacam diyodu... :yeah:

Bora abi tabi yakar o jetta bozuntusunu...Kalite 0'ın altında(Kapı içleri, direksiyon altında kalan plastik :) Hepsi sert plastik... )...Fiyat 70'in üstünde...(Tüm ülkelerde fiyat düştü....Ama doğuş kar yerini buldu...%100 kar ediyor neredeyse o araçtan)Haaa yakacaksa yani o kadar nefret ettiyse bana verebilir... :) Bizde satıp Ecoboost alalım bari... :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

düzeltiyorum yürüyor.....1.4 ten sonra .12 binen eh işte diyor...Yani yetersiz geliyor.... Bu 120 bg miş...Neyse sonuç montaj sonrası görülebilir anca.....Tam 45+ arabası olur ama... :)

Kardeşim sen neyle kıyaslıyorsun ama :D ona bakarsan hiç gitmiyor bakın 1.6 T :yeah: lütfen biraz anlayışlı olun ve acımasız olmayın..

teknoloji var karşınızda ve şuan birçoğumuzun motorundan daha akıllı bunlar...

Emek veriyor müh. arkadaş ve abilerim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Motora turbo takmak ne zamandan beri teknoloji oldu yahu..

Al motora göm turboyu güç yetmediyse westegate ile oyna 0,1 bar daha bas. krankı elden geçir kalın conta tak sıkıştırmayı düşür al sana gaza basmadığın zaman ekonomik yüksek torklu turbo motor. Çok fazla büyütmeyin şu düşük hacimli turbo motorları. Turbo icat edileli seneler oldu..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ogün yap o zman 1.0 Turbo'lu emisyonu düşük tüketimi az VE seri üretim'e geçir :yeah:

Sana diyelim adam yapmış diye :)

Yani konuyu çileden çıkarttınız...Haber yayınlamakta hata ediyorum...Özür Dileriz...Bunlar çok eski teknolojidir..Esamesine bile yaklaşmayınız !

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ver elime 5 eksenli işleme merkezi 30bin dolarda bütçe aynı motorun prototipini üretiyim sana.. Bitanede elektronik mühendisi arkadaş ver yanıma Elektroniğinden mekaniğine kadar komple herşeyini yapiyim

Makina mühendisliği okuyorsun sende

Al motora göm turboyu güç yetmediyse westegate ile oyna 0,1 bar daha bas. krankı elden geçir kalın conta tak sıkıştırmayı düşür al sana gaza basmadığın zaman ekonomik yüksek torklu turbo motor.

Yalanlasana bunu hayır bu şekilde bu motorda bi saçmalık olur desene bana ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakubum ben motora bişey demiyorum ki. Gel bir sayfa geriye bak ne demişim Kağıt üzerinde değerleri güzel. Acaba f3 te nasıl olacak demişim.

Nerden biliyosun benim hiç motor yapmadığımı ? İmkan meselesi bu birazda. Dahiliklede alakalı değil. Motor üretmek dahilik gereken bişey değil Bol bol merak edeceksin araştıracaksın öğreneceksin. Bitane kobay motor ilede pratik yapacaksın herşey bu kadar. Bir gün gel evime bi çayımı iç arka balkondaki hurdalığımı gösteriyim ben sana :yeah:

Motorun seri üretim bandında yüksek teknoloji olabilir daha hızlı robotlar daha hassas üretim v.s

Emin ol elime gerekli takımları malzemeyi ve bir tane 5 eksen işleme merkezini ver 15 günde çıkartırım sana aynı speclerde motoru farklı bir tasarımla. Bu cümleyi o imkana sahip olamayacağımı bildiğim için değil. Benzinli motoru ezberlemiş olduğum ve kendime güvendiğim için söylüyorum.

Bu motorun yapısı itibariyle yüksek teknolojilik bir durum yok ortada.

Yüksek teknolojili motorlar arıyorsan F1 motorlarına bak.. O motorlar yüksek teknoloji ürünüdür..

Ama düşük hacim az yakıt tüketimi ve yüksek tork istiyorsan 2 üst msjda yazdığım uygulama yeterli olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.