Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Opel, Vw, Ford, Mazda, Skoda

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Evet arkadaşlar 2. marka ziyaretleri günümüzü bugün yaptık.

Opel

Yeni astra; tip olarak fena değil; bagaj Focusun HB in yanında düdük gibi; aracın içindeki kalite hissi fena değil ama yinede o paraları hak edeceğini düşünmüyorum açıkçası, ancak bindiğimiz 1.6 orta donanımlı aracın biz içinde iken pat diye satılması; test aracının olmaması opelde işlerin yolunda gittiğinin bir göstergesi sanırım.

Gelelim eski kasa sedan araca; asıl buna bakmak için gitmiştik. 111. yıl özel donanımlı aracın içindeki piyano kaplamalar benim hoşuma gitti.Bu araç zaten bildiğiniz bir araç; 111. yıl özel karartılmış jantları araca hava katmış. Bunun için 40 bin tl liste fiyatı çektiler :ban: opelde keyifler yerinde her halükarda satıyorlar sanırım.

67262_290520101553_122_14lo-2.jpg

VW

Bugünkü ikinci durağımız VW oldu; burada şuanda alınacak araç kesinlikle Golf değil. O Golf 50 bin tl etmez kesinlikle. Bunlarda test sürüşü yaptıramadıkları için öyle bakıp geldik sadece. Kasası değişecek Jetta 1.6 düz vites exclusive donanım için ( full gibi) 48 bin tl fiyat verdi; bu araç alınabilir gibi ama kasasının değişeceği unutulmamalı.D sınıfı bakanlar içinde 1.4 TSI motorlu Passat alınabilir durumda.Ama birazdan bahsedeceğim SuberB varken Passata hiç gerek yok bence.

Ford

Anadolu yakasındaki en etkin Ford bayi şahsuvaroğluna uğradık; araçlardan bahsetmiycem; Titanium X paket Focus a 49 bin dedi ilgisiz ve isteksiz satış görevlisi.Çok deyincede bizde böyle dedi.Forda uğramamdaki asıl sebep alt yalıtım işini kaça yaptıkları idi. Yapmıyorlarmış, ziebart a gidin dediler

:ban:

Mazda

Hemen fordun yanındaki Mazda ya girdik.Benim en sevdiğim marklardan biridir Mazda. Motoru iyi olur ve hep donanımlı araçlar satar.

Yine öyle olmuş; Mazda 3 te yok yok, koltuk ısıtmasından; kör nokta bilgi sistemine kadar herşey var.1.6 105 hp benzinli otm full araçlar test sürüşüne çıktık. Motor sesi yok arabada, yol sesi çok çok iyi değil, benim focustan belki birazcık iyi.Ama şunu söyleyeyim; herhalde Yakup ta buna katılır otm. vites araba şiir gibi vites değiştiriyor, anlamak mümkün değil.Benzinli 1.6 full aracı 39 bine veriyorlar ki o donanıma bu fiyat harika bence.Benzinli araç alacaklar mutlaka denemeli mazdayı. Benzinli ile dizel arasında 8 bin tl olması anlaşılır gibi değil; bu kadar fark hiçbir şekilde kabul edilemez. :ban:

Mazda da kör nokta bilgi sistemi 60 km. hıza ulaştığınızda devreye giriyor; geriye dönük olarak sizden hızlı olarak hareket eden araçları 50 m. öteden işeret etmeye başlıyor. Gerçi istanbulda 50 m. kaldığını gören herkes kendini sola sağa atıyor ama yinede uyarması güzel.Bu arada hem sağda hem solda var bu sistem.

67272_290520101576_122_75lo-2.jpg

Skoda

Son olarak Skoda\'ya uğradık; araçlara geçmeden önce şunu söylemeliyim ki; amblemleri sökün bu araçlar kesinlikle VW ile aynı, VW e o parlaarı vermeye hiç gerek yok.Octavia 1.6TDI DSG alınabilir fiyatlarda ve gayette güzel araç.Yanlız Octavia yı elegence dananımı ile almak gerek çünkü Ambiante denen orta donanım bomboştu benim Ghia nın yanında.Elegance oldukça dolu.

Octavia dan sonra SuperB baktık; bu aracın iç genişliğine söylenecek tek şey var; inanılmaz. Zaten arka koltuktaki diz mesafesini de göreceksiniz fotodan.

Bundaki orta donanım gayet yeterli; herşey var zaten.Henüz 1.6 TDI bu araca konmamış ama gelecek dediler.Birde bagajın açılma şekli var SuperB a özel

Bunu anlatması için Yakup\'a bırakıyorum :D

1.2 TSI gelmiş skoda ya Yeti ye koymuşlar bile.

67276_290520101577_122_454lo.jpg

Skoda ile birlikte 2. test günümüzü bitirdik; umarım bu tecrübelerimiz araç seçecek kişilere yardımcı olur.

Bütün gün benimle birlikte gezen kahrımı çeken Yakup'a buradan teşekkürlerimi iletiyorum. :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

merhabalar...dün sökede...outlet magazaları ziyarete gittigimde mazda standının kurulmuş olduğunu gördüm..şapka e tşört hediyesi ile otomatik mazda 6,mazda 3 otomatik vites ile mazda 2 manuel...arabaları test ettim....inanılmaz keyiflydi yeni mazda 6 içerisi koltukları ve laf edilemeyecek tek noktası plastik yapısıydı...sonderece içi güzel vites geçişlerini hiç hissetmiyorsunuz....koltukları gerçekten deri kalitesi olarak cok ii müzik sistemi bose marka ve sesi nekadar acarcasınız acın...hi.bir dagılma yok tınıların hepsi mükemmel sarıyor sizi...güçlü ve 180 km hemen görüyorsunuz cok az bir yol limtinde...sadece navigasyon ve mutliplayer bir oynatıcısı eksik mükemmel bir araba gerçekten...

mazda 3...focus alırken yanında zorla ayrıldığım beyaz hb modeli hala kafamda...yine cok güzeldi...donanımları mükemmel....

ayrıca mazda 3 farlarını cektirmiş birnevi 308 gibi olmuş gözleri ve mercek vardı...daha da güzelleşmiş..sadece ön pancurun gülümseyen duruşunun kötü olduğu ve ön tamponda sis farlarının yere egilip farkına varıldığını gerçi eleman nerde sis farları deyince oldugunu bile bilmiyormuş ben gösterince gördü...daha üst bir basamaga ve ledli olursa güzel olucagı notuyla..

mazda 2 ye bindigimde ise arka taraftan tıkırtılar geliyordu seri ve segemntine uygun bir araba yapmış mazda...şehirçi ve kadın yada gençlere hitap eden....

işte böyle...ama gerçekten mazda 6 ya hayran kaldım....elbette 73.000 tl. dediler otomatik benzinli versiyonu idi..ne yapalım bakına bakına ayrıldık....

sırf ford satış elemanları bilgisiz degilmiş hiçbiri mazdayı tanımayan modelleri bilmeyen elamanlarla doluydu...ve ben onlara modelleri ve özelliklerini anlattım ..demekki mazda hala akıllanmamış..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.