Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Araç Bakımı Geldi

Mehmet

Soru

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Değişecekler motor yağı, yağ, hava, polen filtreleri,bujiler, V kayışı, yani ana bakım.

Ayrıca fren disk ve balataları kontrol edilecek, gerekirse değiştirilecek.

Yetkili servisler özel servislerden fiyatlı olur.

Fren aksamı dışında malzeme fiyatı 150 -160 TL tutar, işçilik  de 100 TL'yi aşmamalı.

Değişik servislerden fiyat alın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
frene basıldığında hafiften bi basıp çekiyormuşum gibi oluyor araç fren disklerini ve balatalarına da baktırayım o zaman bakıma ancak götürebilicem çok geç kalmış sayılmam heralde bakım için :)

Bu durumda diskleriniz de değişecek, ve büyük ihtimalle balatalar da...

Kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Değişecekler motor yağı, yağ, hava, polen filtreleri,bujiler, V kayışı, yani ana bakım.

Ayrıca fren disk ve balataları kontrol edilecek, gerekirse değiştirilecek.

Yetkili servisler özel servislerden fiyatlı olur.

Fren aksamı dışında malzeme fiyatı 150 -160 TL tutar, işçilik  de 100 TL'yi aşmamalı.

Değişik servislerden fiyat alın.

cem bey benim aracım 2004 chia ağustosta aldım 155.000 de idi şimdi 175.000de bu zaman zarfında tüp yoktu tüp taktırdım ve onun dışında araca hiç bakım yaptırmadım ben peki ne tür bakımlarını yaptırayım yani nerelerini gözden geçirtmeliyim bunu soruyorum çünkü sanayiye gittiğimde şunu değiştirelim bunu değiştirelim deyip aldatabilirler gereksiz yerleri değiştirmek istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
cem bey benim aracım 2004 chia ağustosta aldım 155.000 de idi şimdi 175.000de bu zaman zarfında tüp yoktu tüp taktırdım ve onun dışında araca hiç bakım yaptırmadım ben peki ne tür bakımlarını yaptırayım yani nerelerini gözden geçirtmeliyim bunu soruyorum çünkü sanayiye gittiğimde şunu değiştirelim bunu değiştirelim deyip aldatabilirler gereksiz yerleri değiştirmek istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Almadan önceki bakımlarını bilmekte yarar var tabii ama aldıktan sonra hiç bakım yaptırmadıysanız 180.000 bakımı gibi kabul edip şunları yaptırmak lazım:

Hava, yağ, polen, yakıt filtreleri, yağ değişimi

V kayışı, buji, triger değişimi, 

Fren disk ve balataların kontrolü gereğinde değişimi, fren hidrolik sıvısının değişimi

Debriyaj baskı ve balata kontrolu gereğinde değişimi

Rölanti valfinin kontrolu ve gereğinde değişimi (diğer başlığınıza göre)

Yürüyen aksamın kontrolü

Tüm hortumların kontrolü

Aklıma gelenler bunlar

Ucuz bir bakım olmayacağı kesin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Almadan önceki bakımlarını bilmekte yarar var tabii ama aldıktan sonra hiç bakım yaptırmadıysanız 180.000 bakımı gibi kabul edip şunları yaptırmak lazım:

Hava, yağ, polen, yakıt filtreleri, yağ değişimi

V kayışı, buji, triger değişimi, 

Fren disk ve balataların kontrolü gereğinde değişimi, fren hidrolik sıvısının değişimi

Debriyaj baskı ve balata kontrolu gereğinde değişimi

Rölanti valfinin kontrolu ve gereğinde değişimi (diğer başlığınıza göre)

Yürüyen aksamın kontrolü

Tüm hortumların kontrolü

Aklıma gelenler bunlar

Ucuz bir bakım olmayacağı kesin...

cem abi

1.6 benzinli 2004 focus yağ değişim kiti (hava, yağ, polen, benzin filtreleri ve castrol magnatec 4 lt yağ )= 117 tl

V kayışı kiti klimalı ( 1 adet V kayışı, 2 adet V kayış bilyası contitech marka)=63 tl

buji (motorcraft marka 4 adet)=21 tl

trigerseti(oes marka 1 adet ına f 140914 rulman,1 adet ct 881 egzantrik kayışı)=93 tl

ön fren disk (2 adet otosan marka )=105tl ,(2 adet delphi marka)72 tl

rölanti valfi ( otosan marka soket kısmına göre 2 ye ayrılıyor 1. si 169 tl 2. si 257 tl

debriyaj seti(luk marka)=150 tl

arka amatisör(sachs marka)=100 tl   ( motorcraft marka )=233 tl

bunlar 850 tl tutuyor senin belirttiğin benimse yazmadığım kısımlarda sorun yok bu markalar bu fiyatlara uygunmu birde hortumlar derken hangi hortumları gözden geçirtmem lazım ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bunlar 850 tl tutuyor senin belirttiğin benimse yazmadığım kısımlarda sorun yok bu markalar bu fiyatlara uygunmu birde hortumlar derken hangi hortumları gözden geçirtmem lazım ?

Bana gayet uygun göründü.

En önemlisi motor soğutma suyu ve kalorifer hortumları. Ama zaten iyi bir usta buna rutin bakar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.