Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Motor Arıza Işığı

Aydın Seker

Soru

dun otobanda yaklasik 350km yol yaptim,hiz im ortalama 110-120 km arasi idi,eve donuste motor ariza isigi yandi ama arabada bi degisiklik veya garip bir durum gormedim,aksam arabayi parkettim sabah calistirdigimda ariza isigi halen yaniyordu 1 km araba soguk iken yol yaptim ve ariza isigi sondu,goruslerinizi bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

yeni bir focus kullanıcısıyım 2010 tdcı focus alalı bir ay oldu bugün yolda giderken arıza lambası yandı forumdan edindiğim bilgiler doğrultusunda d900 diye bi hata koduna ulaştım ama ne anlama geldiğini bulamıyorum.yardımcı olunursa sevinirim lamba hala yanıyor. teşekkürler...

Yol yardımdan destek alabilirsiniz, daha hızlı ve net olur yoksada googling..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar arkadaşlar ben yaklaşık 1.5 yıldır ford focus kullanıyorum. Açıkcası genel özlellik ve forda yönelik çok da fazla bir bilgim yok.. 2006 Model 109 binde 1.6 Tdci Ghia model aracımda motor arıza lambası yanıyor. bilgisayara bağlatıp baktırdığımda Tanımlanamayan Arıza hatası veriyor. Hatayı sildirdim tekrar aynı hatayı veriyor. arada sırada da cruse control hatası veriyor.. bunun nedenini yada nasıl çözebileceğimi bilen yada yardımcı olabilecek arkadaş varsa beni aydınlatırsa sevinirim.. İyi günler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar arkadaşlar ben yaklaşık 1.5 yıldır ford focus kullanıyorum. Açıkcası genel özlellik ve forda yönelik çok da fazla bir bilgim yok.. 2006 Model 109 binde 1.6 Tdci Ghia model aracımda motor arıza lambası yanıyor. bilgisayara bağlatıp baktırdığımda Tanımlanamayan Arıza hatası veriyor. Hatayı sildirdim tekrar aynı hatayı veriyor. arada sırada da cruse control hatası veriyor.. bunun nedenini yada nasıl çözebileceğimi bilen yada yardımcı olabilecek arkadaş varsa beni aydınlatırsa sevinirim.. İyi günler.

Yetkili servis :yeah:

http://www.ford.com.tr/SBE/servis-randevusu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yetkili servis kabul kabulde konuyu bilmeden de gidip boşa servise dünya para vermek bana mantıksız geliyor.. çünkü aracımın tüm bakımlarını yaptırıyorum kızdırma bujilerinden, balatasına kadar hepsini zamanı gelmeden baktırıp yaptırıyorum.. Ve açıkcası bu kadar bakım yaptırırkende böyle şeyler le karşılaşınca insanın canı fazlası ile sıkılıyor.. :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaslar motor ariza lambasi yakti focus3 arizanin ne oldugunu nasil anlicaz suan koydeyim yani ankaraya80 km uzaktaym fakir yakit olablr dediler ama bilmiyorum kodu nasil ogreneblrm ekrnda sari lamba yaniyo

Kırmızı olmadığı sürece acele etmenizi gerektiren sorun olmaz, şehre inince baktırırsınız. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba

Ford focus 2009 trend tdci acacım var 245binde tamircimin tavsiyesi üzerine würt enjektör katkısı koydum 200 km yol yaptım şehirler arası aracımı park ettikten 1 saat sonra çalıştırdım istop etti sonra çalıştırdım sorun yoktu hareket ettim sonra tekrar istop edip ortalama yarımsaat sonra motor arızası uyarısı verdi odb2 cihazıyla baktığımda arıza kodu çıkmıyor mazot fitresini kendim değiştirdim bugün araç 3 bin devire kadar sıkıntı yok 3 binden sonra yığılma yapıyor odb ile arızayı silmeye çalışıyorum silinmiyor ne yapmam gerekiyor şuan aracı servise götürme şansım yok neyapabilirim şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.