Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Fiber St Spoiler

Önerilen Mesajlar

merhabalar...

focus 2 hb sahibiyim..fiber st spoiler hakkında yanıt aradığım birkaç soru mevcut...

• su fıskiyesinde bir problem oluyor mu
  • montaj işlemi stock spoiler gibi vida yöntemi ile mi yoksa silikon, çift taraflı bant vs. ile mi oluyor
  • ankara da beni üzmeyecek fiber st spoiler bulmam için nereye gitmem gereklidir...

yardımcı olacak abilerime şimdiden teşekkür ediyorum...

onur ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiber aldığın spoylerde su fiskiyesi bulunmuyor. Yeri de mevcut değil. Ben kendi orjinal spoylerinin su fiskiyesi orjinale yakın şekilde kendim spoylere monte ettim. Ancak o şekilde oluyor... Montaj aşamasında ben ayak vida yerlerine çift taraflı uyguladım alttan vidaladım silikon sıkmadım. Fakat ilerleyen zamanlarda vidalarda gevşeme oluyor sallantıldan ve spoyler ses yapabiliyor istersen hem vida atıp hemde silikon kullanırsan sesin önüne geçmiş olursun. Ben silikon kullanmayı sevmediğimden sadece bant ve vida kullandım arada vidaların gevşekliğini kontrol ediyorum sorun kalmıyor.Ürünleri bulmak için ARSET Tuninge bakman yeterli fiyatları da uygun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle dikkat etmen gereken husus şusu busu varmı demeden önce fiber parçanın kalıptan nasıl çıktığıdır çoğu fiber spoilerlar kalıptan yamuk çıkarlar nedeni spoilerlar iri ise iki ayrı kalıptan çıkar ve iki yüzü ayrı ayrı kalıplanır akabinde bu iki spoiler tisk denilen bir madde vardır cam elyafın toz halinede uygulanma şeklidir ve sıcak havalarda üretimi sonucu genleşme yapar bu maddeyle iki parça birleştirilip butun halinde çıkar çoğu zaman bu birleşim yerinde yamukluklar meydana gelir çünkü çoğu fiberci ısı faktörünü es geçer spoiler ın bu standartlarda değilse taktırma yenisini iste

diğer bir faktör hiçbir fiber parça 5+1 astar malzemesi kullanılmadan yapılmaması gerekir

yine çoğu fibercinin boyacısı kalıcı değildir çünkü fiber parça boyamak zahmetlidir. Sac ve hazır tamponlara nazaran çok vakit alır boyacı bu sabrı göstermediği için hatalı boyanır hatalardan kastım:

-parça üzerinde yakından bakıldığında delik delik oluşumlar olması

-boyanın portakal yüzeyi etkisinin olması

-araç kadar yeterince parlak olmaması

-en önemlisi boyanın ton farkı olmamasına rağmen sac parçalarda durduğu gibi durmaması

-bir gariplik olduğunu güneş altında farkedersiniz ancak

-şimdi gelelim alınacak önlemlere:

-en basitiyle parça üretilirken başında durunuz,parça boyanırken ya da boyaya hazırlanırken başında durunuz

-üretici ustanın gördüğünüz hatalara karşı yaptığı açıklamaları kale almayınız ve istediğinizi utanmadan yaptırınız

-o muhakkak üşengeçliğinden durumu toparlayıcı gerekçeler sunacaktır

-parça astar seviyesine kadar mudahale etmeyiniz bırakın adam bildiğini uygulasın ve astar kısmına gelindiğinde kesinlikle 4+1 astar kullandırtmayın yoksa o olukları kapatamazsınız 5+1 astar kullandırın ve akabinde yoklama macunu muhakkak çekilsin

-yoklama macununun ardından muhakkak ince zımpara(800-1200 sulu zımpara önce 2000 sulu zımpara akabinde) muhakkak bunu yaptırın

-çoğu boyacı sentetik bir boyayı astar olarak kullanıp parçayı tek tonda gördükten sonra dalgalanma varmı yokmu diye kontrol eder

bu işin kolaya kaçılmış durumudur sizin ince detaylara takılmadığınızı düşünür

-aracınız metalik boya ise aracın gerçek boyasını kullanmadan önce muhakkak alt besleme boyası olarak aşağı yukarı aynı tonlarda olan bir boya ile boyaması şarttır

siz aracı alırsınız çok güzel parlıyordur aradan 15 gün geçer boya kuruma evresini yeni bitirmiş ve kemikleşmiştir

işte o zaman aracınızı bir gün yıkamaya gittiğinizde ustanızın kulaklarını çınlatırsınız çünkü boya yeterince parlamıyor ve

o parça orjinal gibi durmuyordur mağdur olmayınız

istekleriniz doğrultusunda su fıskiyesi ve stop lambası kanallarının yapılması parça henüz kalıptan çıkarılırken ve bu iki parça birleştirilmeden önce traşlama tekniğiyle halledilecek bir şeydir parçanın orjinal çizimini yabancı vs. sitelerden indirip fotoğraf değil bir kağıda bastırın ve fiber ustanıza bu parçayı gösterin

gerekli olukların doğru bir şekilde açılmasını sağlayın sonra boya evresine geçilmesi gerekir

diğer bir soru işaretiniz de kesinlikle montaj sırasında vida kullanıp aracınıza deformatik eylemlerde bulunmayın yapmanız gereken 3m çift taraflı bandı parça ile araç arasında birebir öpen yerlere uygulayınız ve diğer kısımları dayson marka veya eşdeğer bir siyah silikonla doldurunuz mutlaka sabitlemek için kağıt bant kullanın ve uygulama yaptığınız yerin nemli rutubetli bir ortam olmamasına ve yüzeyin kesinlikle kurutma makinesi ile ısıtılmış olmasına özen gösterin montaj akabinde de muhakkak 2 gün bantları sökmeyin.. uygulamayı doğru yaptığınız sürece parçada esneme yada gevşeme gibi bir durumla karşı karşıya kalmazsınız bana güvenin...

attığınız vida ne kadar sabit olsa da spoiler rüzgar nedeniyle oluşan mikrorezonslardan(sizin farkedemediğiniz titreşimler) büyüterek kabin içine iletir ve muhakkak + 2 db daha ses kazanmış olur vida ile montaj yapmayın

umarım tecrübelerimi birazcık aktarmış olmuşumdur..

mümkünse bu yazının bir çıktısını al ve uygulamalar başlayınca yanında bulunsun..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

emir hocam ne kadar teşekkür etsem azdır.. yazınızı kopya, çıktı, hertürlü kaydettim... gerçekten çok faydalı bilgiler sağolun tekrardan...

özgür hocam arset e göz atıyorum size de teşekkür ederim..

ankarada usta tavsiyesi verecek olanları bekliyorum hala.. saygılar....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

orjinal st spoiler i 400ü geçiyor zannedersem....

Bayiden alırsan bulur o fiyatları, geçebilir bile.. İthalatçı firmalar da getiriyor bu tür şeyleri..Sen boyatacaksın vs vs daha ucuz oluyor.. Fiber ile uğraşma bir st rüzgarlık için. Bence tabi bu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.e-fordyedekparca.com/index.php?do=static/contactus buradaki numarayı ara rs ithal spoiler i 550 ye getirtiyor bana ben yanındayken fiesta orjinal spoiler sattı 180 tl ye muhtemelen çok bişiy istemez muhasebeci emir yönlendirdi dersen sana güzellikte yapar
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.