Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ön Tekerlerden Gelen Sesler

ümit kalkmaz

Soru

öncelikle beni focus clup üyeliğine kabul ettiğiniz için teşekkür ederim...arkadaşlar 2005 model ford focus 1.6 comford aracım var.ve çok memnunun.ancak son zamanlarda her iki ön tekerden tbirebir tam bir plastik kapak sesi gibi ses geliyor.ancak bu ses arabanın hareketini engellleyen bir durum değil.fakat sesin nedenini bulamadıkca ara cımdan soğuduğumu hissediyorum...2 - 3 usta baktı sonuç yok..yine aynı ses devam ediyor.özellikle parke döşeli yollarda çıkan ses tam bir jant kapak sesi.ancak aracımda çelik çant var..yardımcı olursanız yada fikir verirseniz sevinirim..

ümit kalkmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, " ÜyelerTanışma" kategorisinden "Focus GarajıFocus II" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bilemiyorum tam ama ustaların bulamadık diye bir şeyi olmaması gerekiyor öncelikle aks e bakılmalı ve akısı tutan bir halka var ortada orada boşluk var mı ona bakılmalı aks sağlam olsa'da bu şey sıkıntı yaratabilir sonra rotlar bijonlar vs ama bulamadılar diye bir şey olmaması gerekiyor iyi bir ustaya göstermelisiniz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben size benim ön tekerlerden gelen sesi nasıl çözdüğümü anlatayım,belki aynıdır vites kutusunun vidası gevşediği için düşük hızlarda giderken ve özellikle kalkışlarda ordan ses geliyomuş. vidalar sıkıldı ve sesler gitti. sizin sorununuzla aynı olmayabilir belki ama bide oraya baktırın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bilemiyorum tam ama ustaların bulamadık diye bir şeyi olmaması gerekiyor öncelikle aks e bakılmalı ve akısı tutan bir halka var ortada orada boşluk var mı ona bakılmalı aks sağlam olsa'da bu şey sıkıntı yaratabilir sonra rotlar bijonlar vs ama bulamadılar diye bir şey olmaması gerekiyor iyi bir ustaya göstermelisiniz..

harun bey ilginize teşekkür ederim..şöyleki ben aracın her iki ön tekerleri komple söktürdüm..kütüklükler balatalat diskler hep değişti..yine ses devam ediyor.en son ustanın dediği bu ön düzende akson diye bir parça varmış diğer adı taşıyıcı gerçi ford yedek parca listesinde bunları göremedim ama bunda boşluk varmış bu değişmeli dedi..ama oda bir ihtimal tabi..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben size benim ön tekerlerden gelen sesi nasıl çözdüğümü anlatayım,belki aynıdır vites kutusunun vidası gevşediği için düşük hızlarda giderken ve özellikle kalkışlarda ordan ses geliyomuş. vidalar sıkıldı ve sesler gitti. sizin sorununuzla aynı olmayabilir belki ama bide oraya baktırın.

ilginize teşekkür ama o işlem yapıldı.gene düzelmedi hatta manifolttan sonraki eksoz adı neydi onu bile değiştirdiler gene yok bişi..o kadar enteresan ki sormayın.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

öncelikle sesi tarif ederken lastik kapak sesi dediğiniz bu ses hangi durumlarda geliyor arac ivmelenirken mi geliyor da gazdan ayağınızı çekince ses kesiliyormu yoksa hızlandıkça doğru orantılı olarak seste mi yukseliyor sesin hangi durumlardan geldiğini yazarsanız benzer durumlar yaşamış arkadaşlar var onlar yardımcı olacaktır fakat şahsi görüşüm anladığım kadarıyla aks bilyaların değişecek çok maaliyetli bişi değil sorunun bununla alakalı diye tahmin ediyorum geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.