Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Çelik Jant Ile Başlayan Değişim

Önerilen Mesajlar

Selamlar,forumunuzu beğenerek takip ediyorum.Emeği geçenlere teşekkürlerimi yolluyorum.

Benim konum almış olduğum f3 hb trend serisi aracım üzerinde çelik jant ile başlayan bir kaç

değişim hakkında bilmek istediğim konuları bilen arkadaşlarımdan yardımcı olmalarını rica ederim.

değiştireceğim çelik jant style pakentinde standart olandır.değiştirirsem lastiğide değiştirmem ge-

rekecek mi?sis farları değiştirisem garantidan çıkar mı?camlara film hangi tonda ve kalitede olmalıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizin suanki lastik boyutunuz kac? 205 55 16 galiba eger styleda ayni ebatsa direk sok tak yapabilirsiniz galiba sadece titaniumda 215 55 16 lastik var size zahmet ona bir bakin ayniysa takabilirsiniz direk

Yanlışınız var benim aracım style paketli benim aracımdada 215 55 16 ölçüsünde lastikler var.

Style ve titanium un jant ve lastik ebatları aynıdır.

Ama trend lerde 205 55 16 var.Benim size tavsiyem lastikleride değiştirip masrafa gireceğinize (ki gerekte yok sonuçta her ikisindede 16 inch) orjinal ebatlarda daha farklı bir jant takıp hem farklı görünmesini hem gereksiz masraf yapmamayı sağlayabilirsiniz.Sonuç olarak 205 genişliğinde olan bir lastikte yolda tutunma konusunda oldukça iyidir.Şu an focus un segmenti olan bir çok araç 205 55 16 ölçüsünde lastik ebatlarını kullanıyor(c4 megane fluance golf gibi)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus III jant ve lastik ebatlarını bilmiyorum ama sis taktınız diye garantiden araç çıkmaz,cam filmmide 2 numara şık durur diye düşünüyorum,zevk meselesi sonuçta .

LPG takılınca Garantiden çıkılıyor sanırım değil mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selamlar,forumunuzu beğenerek takip ediyorum.Emeği geçenlere teşekkürlerimi yolluyorum.

Benim konum almış olduğum f3 hb trend serisi aracım üzerinde çelik jant ile başlayan bir kaç

değişim hakkında bilmek istediğim konuları bilen arkadaşlarımdan yardımcı olmalarını rica ederim.

değiştireceğim çelik jant style pakentinde standart olandır.değiştirirsem lastiğide değiştirmem ge-

rekecek mi?sis farları değiştirisem garantidan çıkar mı?camlara film hangi tonda ve kalitede olmalıdır?

Mehmet Can Bey aracınızı güle güle kullanın.

Arkadaşlar yazmış zaten, jant ebadında Trend ile Style arasında fark yok, ikisi de 16", ancak lastik ebadında var, Trend 205 taban iken, Style 215, yanak her ikisinde de 55.

Bu durumda sadece jant değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Hele ki çıkma Style jantı bulduysanız makul fiyata hiç düşünmeden yapın.

Bir de kavram kargaşası var, çelik jant hem esnaf hem sürücüler arasında yanlış kullanılıyor, sizin Trend üzerinde standart gelen jantlar çelik/saçtır, takmak istedikleriniz ise alaşım janttır ve genelde alüminyum/magnezyum alaşımıdır. Bunlara daha genel tabirle hafif metal jantlar denilebilir, bilginize...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus III jant ve lastik ebatlarını bilmiyorum ama sis taktınız diye garantiden araç çıkmaz,cam filmmide 2 numara şık durur diye düşünüyorum,zevk meselesi sonuçta .

Değerli fikirleriniz için teşekkür ederim.film le ilgili bilmek istediğim konu aslında trafikte ki sakınca konusu idi

fakat aynı forumdaki arkadaşlar aynı zamanda online olamadığı için soruları detaylı soramadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanlışınız var benim aracım style paketli benim aracımdada 215 55 16 ölçüsünde lastikler var.

Style ve titanium un jant ve lastik ebatları aynıdır.

Ama trend lerde 205 55 16 var.Benim size tavsiyem lastikleride değiştirip masrafa gireceğinize (ki gerekte yok sonuçta her ikisindede 16 inch) orjinal ebatlarda daha farklı bir jant takıp hem farklı görünmesini hem gereksiz masraf yapmamayı sağlayabilirsiniz.Sonuç olarak 205 genişliğinde olan bir lastikte yolda tutunma konusunda oldukça iyidir.Şu an focus un segmenti olan bir çok araç 205 55 16 ölçüsünde lastik ebatlarını kullanıyor(c4 megane fluance golf gibi)

teşekkürler
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bunlar tamamen göreceli kavramlar , koyu film camlar geceleri dikiz aynası sıkıntısı yaratabilmekte , arka camlar koy , ön camlar bir ton açık koymanızı tavsiye ederim... Jantl + lastik isterseniz , madem para harcayacaksınız , üzerindeki lastiklerin üzerinde fazla gezinmeden ( 2. el olmadan yani ) satın ve st jantı takın derim ben ...lastik olarakta 215 50 17 lastik öneririm ... tabi bunları yaptığınız vakit , cam nikalajı uygulaması gibi ki forumdan konuya ulaşabilirsiniz , yaptırmanızı öneririm ... sis farı servisinde orjinal taktırısanız garantide sorun olmayacaktır gibime geliyor ... onun dışında kazasız belasız hayırlı sürüşler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Değerli fikirleriniz için teşekkür ederim.film le ilgili bilmek istediğim konu aslında trafikte ki sakınca konusu idi

fakat aynı forumdaki arkadaşlar aynı zamanda online olamadığı için soruları detaylı soramadım.

Akşam ister istemez etkileri oluyor tabi,daha önce mesela filmli bir araç kullandıysanız sıkıntı yaşamazsınız,mesela ben filmsiz araca binince kıyafetsiz sokakta geziyormuşum gibi oluyor .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.