Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Dönüşlerde Direksiyon Kendini Geç Topluyor

Soner Yaz

Soru

Merhaba

2008 titanium 1,6i hb. aracım var; Dönüşlerde bireksiyonu bıraktığımda kendisi toplanması lazım, ama toplanmıyor benim müdahale etmem gerekiyor. Daha önceki kullandığım palio arcı hemen topluyordu.

Bir sorun olabilirmi, Direksiyon hidrolik yağı uygun seviyede, araç ağır olduğu için mi yapamıyor yoksa,

bilgisi tecrübesi olan varsa, paylaşırsa sevirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 13 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Aynı araçtan var. Bir anormallik hissetmiyorum ama eski aracınız gibi olmayabilir..Sonuçta o palio bu focus..

Yani gerektiği yerlerde topluyor hatta biraz daha gaza basarsan daha hızlı topluyor :)

Hayırlı olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Palioda kremayer tip direksiyon var( HD modelleride hidrolik destekli kremayerdir). Focuslarda ise elektrikli hd var.

Elekrikli hd, hd destekli kremayerden çok çok daha konforlu bir direksiyon tipidir ve sizin konforunuzu sağlamak için palionunkine nazaran yüke daha fazla karşı koyar. bu sebepten dolayı Palio tam toplarken focusta azıcık geç toplama gibi bir durum oluşabilir. Alıştığınız zaman sorun kalmaz :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracınız benzinli olduğu için elektrikli hidrolik yok.Normal pompalı hidrolik direksiyon sistemi var.En diplerde katur kutur değilde hışırrrr diye bir ses gelmesi lazım pompadan.Diğer sesler sorun yaratmış olan veya yaratabilecek olan seslerdir.

Direksiyonun toparlamaması ise rot başlarına,rotillere,z rotlara baktırmanızda fayda var.

İyi bir rot balansçıda ön düzen kontrolü isteyin.Usta olan takır takır söyler bunda bunda sorun var böyle yapar diye.

Şikayetinizi belirtmeyin bence.Genell bir kontrol istiyorum diyin.İyi usta ise,işten anlıyorsa söyler bunlar bunlar var bunu yapar diye zaten.Ben hep öyle yapıyorum :D Lastik havalarınızı kontrol etmeyi unutmayın.Basıncı düşük lastik geç toparlama yapar.

Çağlar Kasımoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Direksiyon tam çevrilmez....

Çevirmeyiniz, dikkat edin çevirdikten sonra, elinizi çekin; biraz geri gider , kendini koruyor sistem ama sanki 1 cm çok çevirince daha rahat döneceğimizi sanıyoruz bilmiyorum..

Herneyse tam çevrilince kutur kutur ses gelmez (normalde) ince şırrr gibi ses gelir..Tam sol yapıp ilerlersende bağırır biraz daha..

Diğer sesler arızaya işaret bana göre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

araç dururken hışır sesi normalde manevra yaparken tam çeviriyorum ileri geri yapıyoruz bu esnada geliyor,

Dediğim ses ise normal ve böyle kesinlikle devam etmeyiniz, ederseniz de siz bilirsiniz..

Katur kutur ses gelmez..Geliyorsa işte sizin böyle tam çevirip bozmanızdan olabilir :)

Kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

araç dururken hışır sesi normalde manevra yaparken tam çeviriyorum ileri geri yapıyoruz bu esnada geliyor,

Dediğim ses ise normal ve böyle kesinlikle devam etmeyiniz, ederseniz de siz bilirsiniz..

Katur kutur ses gelmez..Geliyorsa işte sizin böyle tam çevirip bozmanızdan olabilir :)

Kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Burdan birşey söylemek çok zor.Aracın yanında olsak bile altına eğilip bakmadan birrşey söylenmesi sadece burdan yazdığım gibi tahminlerden ibaret olur.

Ankarada onlarca rotbalansçı,ön düzenci var.Biz ne desek yalan olur.Gidin baktırın bence bir an önce.Ön takım şakaya gelmez. Z rotlarındaki ufak bir boşluk bir anlık dalgınlığınızla birleşince kendinizi yol dışında buldurtur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hafta sonu baktırayım o zaman,

Teşekkür ederim, sağolun

Sizin ve aracınız için en iyisi baktırmanız.

Yürüyen ciddi konudur.Salıncak burçları,fişekleri gibi ses yapan şeylerden ibaaret olsa ve sese razıyım derseniz hayat boyu o halde binin ama önemli şeyler olabilir.

Burdan yorum yapmak inanın güç.Ustalar bile anlamıyor bazen.Emin olmak için 2-3 ustaya götürüyorsunuz hepsi aynısını derse emin oluyorsunuz.Tabi ustalarda cebine girecek paraya bakıyor.O yüzden fazla fazla abartarak söyleme huyları var.Farklı yerlerde ustaların dediklerini karşılaştırarak işlem yaptırın.Dürtmesinlerr :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.