Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Ruhsatta Focusun Beygir Gücü Doğru Yazılmıyor Mu?

Guest Özcan B.

Soru

merhaba focusum 115 beygir ,fakat ruhsatta motor gücü 82 kw yazıyor.1 kw da 1.34 beygir olduguna göre aracın beygiri 109 çıkıyor.Sanırım eski focuslarda 109 beygir vardı,yeniler 115 ps çıkması gerekmıyor mu?,ruhsat mı yanlıs yoksa ford 109 olarak mı yazdırıyor acaba 115 beygiri,yoksa benim hesabımda mı bi yanlış var

Özcan B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

merhaba focusum 115 beygir ,fakat ruhsatta motor gücü 82 kw yazıyor.1 kw da 1.34 beygir olduguna göre aracın beygiri 109 çıkıyor.Sanırım eski focuslarda 109 beygir vardı,yeniler 115 ps çıkması gerekmıyor mu?,ruhsat mı yanlıs yoksa ford 109 olarak mı yazdırıyor acaba 115 beygiri,yoksa benim hesabımda mı bi yanlış var

Ruhsata yanlış yazılmış, 1.6 dizel 85 kW.

1 kW = 1,36 PS / 1,34 HP

Buna göre de motorunuz 114 HP /115,5 PS :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bilmiyorum bendede yanlis yazılmış napcam bilemiyorum 125 ps ama arac 63 kw yaziyo

15.06.2012 - 14:05 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Ruhsata yanlış yazılmış, 1.6 dizel 85 kW.

1 kW = 1,36 PS / 1,34 HP

Buna göre de motorunuz 114 HP /115,5 PS :)

Bendede benzinli focus3 var 125 ps yerine 63 kw yaziyor nasil duzelticez bilmiyorum bu konuda bizi bilgilendiren olur sanirim

--1 dakika sonra eklendi--
1 dakika önce, Ardıç Efe yazdı:

Bilmiyorum bendede yanlis yazılmış napcam bilemiyorum 125 ps ama arac 63 kw yaziyo

Bendede benzinli focus3 var 125 ps yerine 63 kw yaziyor nasil duzelticez bilmiyorum bu konuda bizi bilgilendiren olur sanirim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, Ardıç Efe yazdı:

--1 dakika sonra eklendi--

kW yazması normal fakat bu 63 yerine 92 olmalı. Ford'dan bu aracın 92 kW olduğuna dair belge isteyin ve emniyete gidin veya direkt emniyete. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Ardıç Efe yazdı:

Butun evraklari elimde 125ps yaziyor hatta sorgulamada dahi 125hp yaziyo ama ruhsatda 63kw yani 85beygir cikiyo yanlış yazılmış problem olurmu acaba

Daha önce problem çıktı diyeni görmedim. Dediğim gibi bu durumdan rahatsız oluyorsanız emniyete bi sorun size güncel bilgiyi aktarırlar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.