Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yeni C Max İçerden Kilitleme

Raşit KESKİN

Soru

arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım belki açmış olduğum konu hakkında bilgi vardır forumda ama bilmiyorum. B enim sizlerleden öğrenmek istediğim konu şu: arabanın dışına çıkmadan arabayı içerden kilitlenip kilitlenmediği yani arabada biraz dinlenip biraz uyumak istiyorum işte o zaman içerden kilitlemem gerekiyor. Denedim ama olmadı yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

kilitlediğinizde içeriden kapınız açılır ama dışarıdan açılmaz.

Ben de içerideki çocuklar için benzer bir soruyu sormuştum ne yazık ki yolcular istedikleri zaman kapıyı açabiliyorlar..

Konu bu değil zaten...

Başlığa takılmayın :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben de içerideki çocuklar için benzer bir soruyu sormuştum ne yazık ki yolcular istedikleri zaman kapıyı açabiliyorlar..

"ne yazık ki" sözü bir kaza anında "çok şükür" olarak değişir o başka.. :)

Cevat YILDIZ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

eğer birisi sizi anahtar dışarıdayken ve anahtarla kilitlediyse aracı hiç bir şekilde içerden açamıyorsunuz. En sevdiğim özelliği ise araç kendi kendini sürekli denetliyor. Motoru kapattığınız andan itibaren hiçbir işlem yapmaz iseniz, yaklaşık 10-15 dakika içerisinde klima kapanıyor. Sonra yol bilgisayarı hemen ardından ise sony cd çaları kapatıyor. Sürekli denetim halinde araç ve böyle olmasıda inanın bana çok güven veriyor. Amerikadaki alarmlı versiyonunda iç ortam sensörü var. Bu sensörler araç anahtarı içeride değilken ve araç kitliyken içeride herhangi bir hareket algıladığında ard arda kornaya basıp + 30 dakika boyunca dörtlü flaşörleri açıp sürücüsünü uyarıyor. Belki bizde de vardır. Aktifleştirmek gerekiyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

eğer birisi sizi anahtar dışarıdayken ve anahtarla kilitlediyse aracı hiç bir şekilde içerden açamıyorsunuz. En sevdiğim özelliği ise araç kendi kendini sürekli denetliyor. Motoru kapattığınız andan itibaren hiçbir işlem yapmaz iseniz, yaklaşık 10-15 dakika içerisinde klima kapanıyor. Sonra yol bilgisayarı hemen ardından ise sony cd çaları kapatıyor. Sürekli denetim halinde araç ve böyle olmasıda inanın bana çok güven veriyor. Amerikadaki alarmlı versiyonunda iç ortam sensörü var. Bu sensörler araç anahtarı içeride değilken ve araç kitliyken içeride herhangi bir hareket algıladığında ard arda kornaya basıp + 30 dakika boyunca dörtlü flaşörleri açıp sürücüsünü uyarıyor. Belki bizde de vardır. Aktifleştirmek gerekiyor olabilir.

Focus 2'de var 3 lerde ve c-max'de yok. Sensör yok yani takarsan olur :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aslında aracın tüm yazılım sistemine erişmek isterdim(ecu ünitesine).1.6 tdci 115liklerin ecu ünitesi 32-bit microcontrollers TRICORE firmasına ait. Bunların yazılım mimarisini çözersem araca kanat bile takabiliriz :D Fakat aracı çöpe atma riski doğar. Galiba böyle işler için baya sermayen olması lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.