Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Temizlik ve Cila :)

Önerilen Mesajlar

Konuyu buraya açmakta tedirgin oldum sonuçta bu yaptığımız modifiye değil fakat "Ne Yaptım" bölümü olmadığı için buraya yazdım belki faydalı bilgi olr :)

30Nisan 2011 Cumartesi günü hazır hava güzelken 3 aylık olan aracımızı hiç detaylı silmediğim için işe koyuldum :yeah:

Yapılan işlemler :

1.Temizlik

2.Arka stop lambası yıkama

3.Cila

4.Bagaj Led (Bunun resmi yok malesef)

5.iç detaylı temizlik

6.aynı işlemleri kuzenimin aracı Focus1 e aynı işlemlerin yapılması :)

BaşLayalım ;)

Öncelikle arabamızı güzelce köpükleyip yıkayalım :)

14919.jpg

14937.jpg

Sonrasında arka stopu söküp köpüklü su ile yıkıyoruz.Kurulamak için ben saç kurutma makinasını kullandım :) Yıkama sebebim sol far biraz daha tozlu olduğundan karanlık duruyordu.

14957.jpg

14989.jpg

Ve takıldıktan sonraki hali :)

15016.jpg

Sonrasında internetten aldığım hızlı cila uyguladım.

15031.jpg

15120.jpg

Ve sonrasında ise internetten cila ile birlikte aldığım araç koltuk temizleme spreyini uyguladım.

15152.jpg

Hazır vaktimiz varken motora da el atalım dedik :)

15163.jpg

Ve son hali eve dönüş :D

15190.jpgAmcam işten geldi , malum arabası çok pis aynı işlemleri onada yaptık direk son halini koyuyorum :)

15207.jpg

Ekleme : Bunları koyma amacım siteye hareketlilik getirmek , umarım yanlış anlaşılmamışımdır :)

Yanlız sormak istediğim bişey var , focus 2 TDCI 'lerin piyasası çok farklı aynı araca 29 çekende var 32 çekende var :)

143.000de bakımlı herhangi kazası olmayan , 2 parça avuç içi kadar boyalı değeri ne kadar eder acaba ? :)

Herkese tşkler :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

teşekkür ederim :) Görmüş olduğunuz focus'un değeri ne kadar eder sizce ? ilerde focus2 makyajlı 2009 az km bi araç bakıyoruzda ilersi için :yeah: belki derler ya dek gelirse değiştirirm diye o yüzden sordum :)

ekleme :

Koltukları dediğiniz gibi yaptm gram etkisi olmadı :) o yüzden yakından yaptım bi süre sonra kurudu , o lekeler kayboldu.Koltuklarda pek etkisi olmadı ama şu iç kapı kollarının orda baya etkisi oldu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

teşekkür ederim :yeah: Görmüş olduğunuz focus'un değeri ne kadar eder sizce ? ilerde focus2 makyajlı 2009 az km bi araç bakıyoruzda ilersi için :) belki derler ya dek gelirse değiştirirm diye o yüzden sordum :)

İlerde Focus 3 alırsınız :) sabret biraz daha..

Fiyat için birşey demek istemem pek ama 30'u geçmez o civarda gezinir diyeyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlerde Focus 3 alırsınız :) sabret biraz daha..

Fiyat için birşey demek istemem pek ama 30'u geçmez o civarda gezinir diyeyim.

Malesefki babam artık arabaya önem vermiyor daha önceden de diğer topiclere yazdığım gibi haftada 20km bile yapmaz , o yüzden yeni araç onun için ölü yatırımdır :)

bilgi ve tavsiye için tşk ederim :yeah: aracımızı bi aceleyle 27.oooTL 'ye ocak ayında almıştık.137.000Km si vardı şuan 143.000 olmuş :)

Şuan aklımda film , kibar egzos ucu ve sislere xenon var.Bu işlemleri yaparsam görsellik daha güzel olacağından 28-29 eder kanımca :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende bu hafta sonu aynı işlemleri yaptım. Ama fotoğraf makinem bozuk telefonunda şarjı az olduğundan çekmeme izin vermedi :)

Koltukları silmenizde sonaxın hiç bir faydası olmaz aynı üründen bendede var sadece plastikte işe yarıyor :yeah:

Aksesuarcılarda yada marketlerde 15 liraya satılan döşeme silme spreyleri var onları kullanın kir resmen akıyor ama varsa halı yıkama tarzı bi süpürge onla çekin ıslaklığını rutubet kokusu yapıyor.

Spreyi sıkıp 5 dk kadar bekleyip bir havlu ile tek yönde sürün ileri geri yapmayın tek yönde sürtün bu şekilde silin.

Oto yıkayıcısı bir arkadaş bu şekilde yapmayı önerdi gerçekten faydası oldu tavsiye ederim.

Tekzen tarzı bi yapı marketinden 15 liraya cila makinelerine taktıkları uçtan aldık. matkabın ucuna takarak cilayı kendimiz attık sonuç mükemmeldi keşke fotoğraflarıın çekebilseydim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Matkabın devri yüksek gelmedimi ? Boyanın ince düştüğü yerleri yakma şansı var öle

Ben pamukla yaparım genelde bende girişicem arabaya havaların düzelmesini bekliyorum :)

Ellerinize sağlık arkadaşlar :)

Abi matkapların devri 0-3000 rpm arası dönebiliyor yani çoğu matkap devir ayarlı belki öyledir :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim M.Aksoy :)

Resimlerin küçültülmüş hali nasıl yapılıyor daha önceden hiç araştırma fırsatım olmadı o ydzden bilmiyordum :)

Eren bey sizin aracınızıda takip ediyorum Benim arabam bölümünde çok hoş Cmax... adeta fabrikadan çıkmış gibi nazar değmesin :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.