Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Hata kod, Uyarı ışıkları

Ayhan Karadağ

Soru

Geçen hafta sonu yolda ilerlerken arabanın tüm ikaz ışıkları yandı ve ne kadar hata kodu varsa hepsini yazdı durdum kontagı kapatıp tekrar açtım ışıklar söndü çalıştırdım bir kaç km sonra yine yazdı enson hız sınırlaması ile ilgili bir şey yazdı 30 40 km arasına kadar gidior hızlanmaya çalışınca araba gaz yemiyor ve kendini kapatıyordu neyse bunu bir kaç kez daha tekrarladıktan sonra sanayiye ulaştık araç pcye bağlandı Can arızası denen bir arıza nedeniyle km saatı söküldü ordan bir işlem gördü bide benim ıstma bujılerinin deşişmesi gerekiyordu bu arada onuda değiştirdik . şimdi esas konuya geliyorum ;

araba bu işlemlerden sonra eskisi gibi çekmemeye başladı özellikle düşük devirlerde

ayrıca çok yakıyor

ayrıca devir saati 900 civarında duruyor önceden 800 de duruyordu

bugun ustayı aradım yapılan işlemlerin bu konularla hiç bir alakası olmadığını söyledi sizce ne olmuş olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Bu konulardan çok anladığımı söyliyemem ama, ısıtma bujileri ile alakalı bir şey soracağım müsadenizle?

Isıtma bujilerinin değişiminin Focus 2 için çok zor olduğunu, bazen bujilerin kırılabildiklerini ve kırıldıkları zaman motor kapağının açılması gerektiğine dair bir kaç yerde yazılar okudum, bir tanıdığımda başından geçen tatsız olayı anlattı. Sizin başınıza böyle birşey geldi mi, gelmediyse hem şanslısınız, hem de ustanız iyi bir usta galiba.

Konuyu böldüysem özür dilerim.

Devir saati rolantide 900 de duruyor demişsiniz. Peki rolantide anlık yakıt tüketiminde bir değişiklik var mı?

Çok yakıyor yorumunuz aldığınız yakıtla alakalı, yoksa bilgisayar verisine mi dayanıyorsunuz.

Sorun hakkında en ufak bilgim yok. Tamamen mantık yürüterek birşeyler aklıma geldi. Sorununuza yardımcı olabilecek arkadaşlar kesinlikle yazacaklardır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu konulardan çok anladığımı söyliyemem ama, ısıtma bujileri ile alakalı bir şey soracağım müsadenizle?

Isıtma bujilerinin değişiminin Focus 2 için çok zor olduğunu, bazen bujilerin kırılabildiklerini ve kırıldıkları zaman motor kapağının açılması gerektiğine dair bir kaç yerde yazılar okudum, bir tanıdığımda başından geçen tatsız olayı anlattı. Sizin başınıza böyle birşey geldi mi, gelmediyse hem şanslısınız, hem de ustanız iyi bir usta galiba.

Konuyu böldüysem özür dilerim.

Devir saati rolantide 900 de duruyor demişsiniz. Peki rolantide anlık yakıt tüketiminde bir değişiklik var mı?

Çok yakıyor yorumunuz aldığınız yakıtla alakalı, yoksa bilgisayar verisine mi dayanıyorsunuz.

Sorun hakkında en ufak bilgim yok. Tamamen mantık yürüterek birşeyler aklıma geldi. Sorununuza yardımcı olabilecek arkadaşlar kesinlikle yazacaklardır.

kızdırma bujileri hakkında duyduklarınız doğru sökülmesi çok zor kırılma ihtimali çok yüksek benimkiler kırılmadan söküldü ustadan mı yok sa şans mı bilemeyecegim.

Anlık yakıt tüketimi benim arabada yok.

Çok yakıyoru son 100 km verilerine dayanarak söyledim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

onlar bu işe reset demediler başka bir isim söyledilerde ismi tam olarak hatırlayamadıgım için öyle yazdım.

arabanın yanına giremedim uzaktan baktım ustanın anlattıgı kadarıyla biliyorum arabanın ayarları tekrar yüklenmiş herhalde fabrika ayarlarına dön gibi birşey

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İşte bu yüzden aracıma işlem yapılırken beni aracın yanına almayan servise aracımı götürmüyorum :kıhkıh:

Hayırlısı olsun Ayhan abi inşallah başka masraf çıkarmaz geriye mazotnu koyup focuskeyfini yaşamak kalır :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.