Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir ve özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve sadece sponsorlarımızın reklamını göreceksiniz. Siz de sponsor olmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

Focus Mk4 1.0 EcoBoost Chip Tuning Uygulattım

Çınar Tümerkan

Önerilen Mesajlar

Selam herkese,

Sonunda zaman bulup superchips modu yuklettim arac simdi 156 bhp 220Nm. Sport modda tcs kapali otomatik viteste kalkis yaptim 0-100 u 9 kusur saniye oldu. Manuel deneyemedim. Tavsiye ederim

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • Yakup Çağatay, başlığı Focus Mk4 1.0 EcoBoost Chip Tuning Uygulattım olarak değiştirdi
Yakup Çağatay

Öncelikle spor mod veya manuel mod ile sonuç değişmiyor, dip gaz yaptığınızda her şey aynı. Zaten siz 0'dan 100'e çıkıştan mı şikayetçiydiniz? 

Neler fark etti tam olarak, ücreti ne kadardı, ne kadar sürdü işlem ve nasıl yapıldı?

Yazılıma Avrupa'dan mı müdehale edildi, buradaki grafikler tutmuş mudur? Onlar henüz otomatik için yayın yapmamışlar.

Manuel motor için motor grafiği

FocusMk41L125PS.pdf

Screen Shot 2019-12-23 at 18.40.31.png

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

.

4 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Öncelikle spor mod veya manuel mod ile sonuç değişmiyor, dip gaz yaptığınızda her şey aynı. Zaten siz 0'dan 100'e çıkıştan mı şikayetçiydiniz? 

Neler fark etti tam olarak, ücreti ne kadardı, ne kadar sürdü işlem ve nasıl yapıldı?

Yazılıma Avrupa'dan mı müdehale edildi, buradaki grafikler tutmuş mudur? Onlar henüz otomatik için yayın yapmamışlar.

Manuel motor için motor grafiği

FocusMk41L125PS.pdf 17 kB · 1 kez indirildi

Screen Shot 2019-12-23 at 18.40.31.png

Ne fark etti oncelikle aracin torku orjinalde çok dusuktu(170nM)ara hizlanmalarda cok keyif vermiyordu bariz degisti. 2000 tl ya anlastik işlem yarim gunden uzun surdu once beyini Obdden okutup Ingiltereyle bilgisini paylastik sonra Ingiltereden mudahele ettiler ordan dosya geldi yuklendi bu yuzden de oldukca uzun surdu. Musait zamanda teknik detaylari sorarim yazili olarak atsinlar paylasirim

Ingiltere ile bir suredir zaten iletisimdeydik manuel icin yayinladiniz otomatik yok mu diye arada cok ufak farklar varmis eger ki ancak manuel ile otomatik birbirinden farkli ise ayri ayri yayinliyoruz yoksa buna gerek duymuyoruz yazmislardi ingiltereden teknik kisimdan pek anlamiyorum farkli portta mi calisiyor oyle bir sey demislerdi ama pilotluktan anliyorum(zamaninda yaris araclariyla egitimler almistim defalarca piste ciktim) remapten cikip zekeriyakoy tarafina ve kuzey marmara yoluna ciktim arac spor modda inanilmaz degisiverdi(diger modlarda fark hissedemedim)Ornegin otomatigin teknik verisine gore 0-100 hizlanma ford sitesnde 11.1 sn fakat su an arac kesinlikle 10 saniyenin altinda cikiyor defalarca otomatikte kalkis yaptim. Manuelde sureye bakamadim ama belli bir devirde kendi vites degistiriyor ve bence de hic fark ettirmedi hatta daha bile yavas kaldi. Arac 4bin devirden sonra oyle hizli devirleniyor ki manuelde vites + ya bastigimda zaten gec kalmis oluyorum kendisi vitesi atiyor sonra ben bastigim icin bir daha atiyor 2 vites birden atmis oluyorum(tam otomatik sanziman performansi maalesef vasat ).  Bu arada bir degisiklik daha var aracin start stopu onceden sorunlu demistim Ford serviste guncellemislerdi fakat bu sabah yine Kavacika kadar hic devreye girmedi(30kmlik parkur hava bile sicakti) remapten sonra motor sogukken dahi trafige girince bile aninda devreye girdi su an duzgun calisiyor(gercekten remaple baglantili mi yoksa rastlanti mi hic bilemedim)

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kendi aracıma EcuTech stage 1 yazılım yüklettim.150 hp 365 nm şuan.Şanzımandan çekiniyordum fakat powershiftlerin 400 nm torka kadar dayabildiğini öğrendikten sonra aldığım hafta yüklettim.Eski aracım 90’lık Focus 2 mca idi.Onda da büyük bir keyif almıştım,bu araçtada alıyorum,tavsiye ederim ? 850₺ gibi bir maliyeti vardı galiba ..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Yakup Çağatay
33 dakika önce, Gündüz Mert yazdı:

Kendi aracıma EcuTech stage 1 yazılım yüklettim.150 hp 365 nm şuan.Şanzımandan çekiniyordum fakat powershiftlerin 400 nm torka kadar dayabildiğini öğrendikten sonra aldığım hafta yüklettim.Eski aracım 90’lık Focus 2 mca idi.Onda da büyük bir keyif almıştım,bu araçtada alıyorum,tavsiye ederim ? 850₺ gibi bir maliyeti vardı galiba ..

Sizi de ilgili konularda görmek istiyoruz aksi taktirde her motor ve şanzıman için karmaşık yazarsak kayboluyorlar. ? 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Serkan Karakoca

ya ayağının altında güç olması güzel bişey şımarmak isteyince yolda orta şeritte giderken soldan yanaşan araca uzayarak pis bir tebessüm gülümseme hoş oluyor ? veya arkadan sellektör yiyip  bayağı uzamak keyifli ? 

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi (düzenleme geçmişini gör)
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
25.12.2019 - 00:06 tarihinde, Turhan Onat yazdı:

Hayırlı olsun. Peki bu uygulamanın araç motor ömrüne olumsuz katkıları konusunda bir bilgilendirme yapıldı mı? Yani şöyle gitme, bunu yapma gibi. 

Ben alelade ecuxxx e yaptirmadigim icin hicbir zarari yok(300 pound gibi bir rakami var). Superchips 1970lerde kurulmus ve ingilterede motorlara garanti dahi veren bir firma. Eskiden Ford  Dogan Oto'daki usta superchips yaptirirsan aracin garantisi bozulmuyor demisti. Turbolu araclarin aslen olmasi gerekenden cok daha fazla gucu mevcut, fakat emisyon normlari sebebiyle ureticiler bu gucu beyinden(chipten) kisitliyorlar( misal benim arac euro 6.2 normunda ve bu oyle yuksek bir norm ki piyasada baska karsilayan yok denebilir) Superchipsin yaptigi ise aracin asil gucunu kullandirtmak sadece. Zaten hicbir zaman abarti ilave guc vermiyorlar( bu sebepten ecuxxx lere yaptiranlar gırla fakat Allaha emenetler). Ingiltere tam Ford fanatigi bir ulke. Fiesta yillardir tum araclar arasinda en cok satani ve superchips de ingiliz. Internette arastirisaniz 1.0lt Fiestasini 205 beygir yapan ve gunluk kullananlar bile var. Aman sakin ucuz diye gidip de ecuxxx lere yaptirmayin basiniza dert alirsiniz

Fakat siz araci surekli cok yuksek devirlerde kullanirsaniz chip tuningsiz de ömru kisalir. Ayrica aracin torku yukseldigi icin arac cok daha rahat devirleniyor sakin kullanimda omrunu bile uzatabilir. Isterseniz BTG Maslak'tan ilgili kisinin numarasini ozelden yazabilirim. Bu firma 90larda Bostanci Oto sanayindeydi ve ben o zamanlar da 99 Fiesta 1.25 aracima acik hava filtresi yaptirmistim. Tek kelimeyle islerinin ehli bir firma ve su an 500.000 lik Bmw 5.20 ye bile chip uyguladilar. Aracin videosu youtubeda mevcut. Aracin gostergesi bg gucunu gosterdigi icin meydana gelen artisi direk gostergeden bile gorebiliyorlar. Arac 0-100 unu 5.9 snye indirmis. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
24.12.2019 - 17:57 tarihinde, suat coşkun yazdı:

Güle güle kullanın.2 senedir bende sürekli niyetlenip sonra vazgeçiyorum.Satıp yeni Ford alma fikrinden tamamen vazgeçtiğim anda büyük ihtimalle yaptıracağım.

Benim arac 4 sene garantide zaten, ayrica internette cok arastirdim bir tane de kotu yorum goremedim. Arac sadece gazlamak istendiginde degil normalde de insani daha az yoruyor. Trafikte ornegin duz vites gibi cabuk tepki veriyor ve hicbir viteste bayilmiyor. Bu arada eco modda yine 2 silindirle ilerliyor, yine aktif on izgara kendini kapatiyor gunluk kullanimda tuketim nerdeyse hic fark etmiyor. Yalniz seytan hep "Bas şu gaza" diyor. Caddede oturdugum icin basamiyorum tabii :))

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 1 ay sonra...

Superchips'in dyno eğrilerini beğeniyorum. Genelde boost'a abanıp alt devir torkunu dikmeden lineer eğriler vermeye çalışıyorlar. Fiesta St mk8 ve focus st mk4 verileri harika. Kendi araçlarıma ecu xxx markalarla geçmişte yazılım yapmışlığım var ama az ihtimal de olsa bundan sonra bir aracıma yazılım yaptırırsam superchips i tercih ederim. Güle güle binin.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 2 hafta sonra...
16.02.2020 - 00:02 tarihinde, Çağrı Krr yazdı:

Superchips'in dyno eğrilerini beğeniyorum. Genelde boost'a abanıp alt devir torkunu dikmeden lineer eğriler vermeye çalışıyorlar. Fiesta St mk8 ve focus st mk4 verileri harika. Kendi araçlarıma ecu xxx markalarla geçmişte yazılım yapmışlığım var ama az ihtimal de olsa bundan sonra bir aracıma yazılım yaptırırsam superchips i tercih ederim. Güle güle binin.

Çok teşekkur ederim Çağrı Krr araci esim kullaniyor ben nadiren aliyorum fakat eko modda aracta degisen hic bir sey yok yine cok sakin spor moda alip 3bin deviri gecince motordan v6 benzeri oyle tatli bir ses geliyor ki petrolhead biriyseniz zevkten gozleriniz yasarabilir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 3 ay sonra...

Chip yaptıralı 6 ay falan olacak yazmadan edemedim. Eşim hala anlamadı bile zaten hep normal modda kullaniyor..Ben de ayda yılda 1 çıkıyorum trafik ışıklarinda 0dan 50ye kalkış yapıyorum o kadar ? Hicbir sikinti olmadi kesinlikle harika bir uygulama...

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.