Jump to content
2019 Temmuz ve 2023 Mart arası tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeniden kayıt yapınız ×
  • Welcome!

    Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Recommended Posts

mrb aracım focus 3 titanyum sync 1 var şuan sync 2 dönüşümü yapacağım yurtdışından sök tak kablo demeti aldım ancak sadece 54 pinli uçları bağladım eski ve yeni sisteme sync 2 çalıştı radyo, Bluetooth ve CD çalıştı ancak direksiyon kumandası ve klima kontrolü çalışmadı birde sesli komut. ACM ye herhangi bir yeni bağlantı gerekiyormu birde eski küçük ekrana gelen kablo boşta kaldı. Konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim tşk 

Link to comment
Share on other sites

Aldığınız kablo ne nitelikte bunu bilmem mümkün değil ama hatırladığım 4" ekran soketi, OBD ve ACM dijital pinlerinden bazıları kullanılıyor olmalı. Gerekli konfigurasyonu yaptıktan sonra çalışmayan fonksiyon varsa eksik, hatalı bağlantı olabilir. 

Link to comment
Share on other sites

Semih abi kablo bu. eski ekranın buna uyan soket girişi yok ACM ye hiçbir yeni soket takmadan yukarıda dediklerim çalıştı. Klima direksiyon kumandası ve sesli komut yok. Bunlar konfigürasyon işlemi ile mi gelecek yoksa farklı bir kablo bağlantısı mi gerekli onu çözemedim 

Screenshot_2024-02-02-08-56-35-553_com.ebay.mobile.jpg

Link to comment
Share on other sites

Konfigurasyonu yapmadan direksiyon kumandası çalışmayabilir. BCM'de gerekli düzenlemeleri her koşulda yapmak gerekli. 

 

Bu görselden çok bir şey anlayamadım açıkçası soketleri göremediğim için. Benim gördüğüm kablo demetinde Sync 1 54 pinli soketi, eski acm soketleri ve 4" ekran soketi bu kablo demetine bağlanıyordu. Elektrik semaşına bakmak gerek ama yanlış hatırlamıyorsam direksiyon kontrolleri FCDIM soketinde diye aklımda kalmış. Hatta benim gördüğüm dönüştürücüde OBD soketi de vardı. MS-can hattı için diye hatırlıyorum ama o hiç Sync olmayan araç için de olabilir. Çok zaman olduğu için ne emin olamıyorum.

 

Sizin bu kabloda boşta bir şey kalıyor mu?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.