Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Arabanın diskine ve balatasina wd40 sıktım

Yusuf Hazineli

Soru

Araç çalıştırıp el frenini indirip yürümeye başladığımda cart diye ses geliyordu bende bu seslerin balata paslanmış olduğunu düşündüm ve dışardan balata üstüne wd40 sıktım şimdi araştırdığımda sıkıntı yarattığını gördüm ne yapmam gerek. Yarın sabah tekrar ses çıkıyor mu diye bakacam ses her zaman çıkmıyor bi kac saat. geçmesi lazım üstünden.wd40 çıkaracağı sıkıntıyı nasıl giderebilirim.

Yusuf Hazineli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
11 dakika önce, Mertcan Çelik yazdı:

Fazlasını bez ya da peçete ile alıp sabunlu suyla yıkayın, sonrasında durulayın.

yeterli olocak mıdır acaba çoğuforumda balata değişikliği gerek falan demişler

okuduktan hemen sonra kuru bir bezle diski sildim

şuanda frenlerde herhangi bir sıkıntı varmı bilmiyorum doğrusu yüksek hızlarda denemedim

peki çıkan seshakkında herhangi bir fikriniz var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yaptığınız uygulama doğru değil. Ama bir zararı olmaz. Frende oluşan ısı wd40 ı yok edecektir balata değişimine bitme yada sertleşme durumu yoksa gerek yok. 

Frenciye gideceksiniz sökecek temizleyecek değişmesi gereken parça varsa değişecek toplayacak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.