Jump to content
  • Welcome!

    Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

  • 0
Samet Çörekçioğlu

Araç Muayenesi Sonrası Olan Durum

Question

Bugün babam aracı Tüvtürk muayenesine götürmüş, muayeneden teslim aldıktan sonra, henüz kontak anahtarı takılı değilken, arabaya binmek için ön kapıyı açtığında uyarı sesleri gelmeye başlamış, ama anahtar henüz takılı olmadığı için göstergelere de her hangi bir uyarı gelmemiş. Uyarı gelmeden bu şekilde eve kadar kullanıyor aracı, park ettikten yarım saat sonra tekrar arabaya bineceği zaman kumandadan kapı kilitleri açılmıyor, anahtarı kapıya sokarak giriyor içeri, kontak çalışmıyor, elektriksel hiçbir şey çalışmıyor. Geçen yıl da oto yıkamada aracın aküsünü bitirmişlerdi, takviye yapıp çalıştırdık ama bütün yazılım alt-üst olmuştu. O yüzden tekrar takviye ile çalıştırmayı düşünmedik bile. Nasıl bir çözüm önerirsiniz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Far anahtarı açık kalmıştır, akü bitmiştir. Eğer aracınızın (2014 olduğu yazıyor profilinizde) aküsü değişmediyse ömrü dolmuş, açık kalan far da kalan enerjiyi bitirmiştir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.