Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sifir Ford Focus 3000 Km Alt Takimdan Gelen Lokurtu Sesi

Burak dnmzr

Soru

Arkadaslar bir aylik aracim ford focus 3000 km stabilize ve parke yollarda lokurtu var aracimiz suspansiyonu cok sert kasislerde hic darbeyi emmiyor hoplaya ziplaya gidiyoruz  serviste cozemedik bir turlu 2015 trent x vardi pamuk gibi aracti bu aracimda bir tuhaflik var  alt takim lokurtulari suslansiyon sertligi asiri geldi corumda ankarada bu sarunlari yasayip cozdurebilen varmi direksiyon kutusu mu amatisormu kafayi yedirtecek bana yardimlariniz lutfen

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
Şimdi, Burak dnmzr yazdı:

Olabilirmi acaba yakup bey sertlik bundanmidir nasil anlariz lokurtuda bundan olurmu

Anormal bir durum olduğunu servis de kabul ediyorsa aracınızı bırakın çözülmesini isteyin veya iadesini talep edin. Uzaktan yardım etmek zor şu durumda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Anormal bir durum olduğunu servis de kabul ediyorsa aracınızı bırakın çözülmesini isteyin veya iadesini talep edin. Uzaktan yardım etmek zor şu durumda.

Serviste anormal bi durum yok deniliyor 2 defa gittimbaska bir servise gidicem bakalim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, Burak dnmzr yazdı:

Serviste anormal bi durum yok deniliyor 2 defa gittimbaska bir servise gidicem bakalim 

O halde lastik havalarınızı da kontrol edin daha sonra servisin test arabasına binip onu da deneyin :) 

https://anasayfa.focusclubtr.com/ford-focus-mk3-dogru-lastik-basinci-2011-2018/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Burak dnmzr yazdı:

Arkadaslar bir aylik aracim ford focus 3000 km stabilize ve parke yollarda lokurtu var aracimiz suspansiyonu cok sert kasislerde hic darbeyi emmiyor hoplaya ziplaya gidiyoruz  serviste cozemedik bir turlu 2015 trent x vardi pamuk gibi aracti bu aracimda bir tuhaflik var  alt takim lokurtulari suslansiyon sertligi asiri geldi corumda ankarada bu sarunlari yasayip cozdurebilen varmi direksiyon kutusu mu amatisormu kafayi yedirtecek bana yardimlariniz lutfen

Aracımda yaklaşık 1 senedir aldığımdan bu zamana kadar sanki tampon gevşekmişte bişeyler yuvasına oturmamış gibi lokurtu sesi var. Süspansiyonlarda anormal bir sertlik yok bende. Servis sesin kaynağını bulamadı.  Normal yollarda sıkıntı yok. Bozuk yollarda oluyor. Direksiyon kutusu kaynaklı olduğu rivayeti var. Ama yenilenen direksiyon kutusununda aynı sesi yaptığı söyleniyor. Siz çözüm bulursanız bizide bilgilendirin lütfen. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 saat önce, Ramazan D. yazdı:

Servis sesin kaynağını bulamadı.

Sesin kaynağı direksiyon kutusu. 

Focus 3 lerde direksiyon kutusunda direksiyon kutusunun yapısından kaynaklanan bir boşluk var. Üretim hatası demek yanlış olur. Ama kesinlikle olmaması gereken bir ses var arabada. Aracı sıfır aldığımda bir arkadaşım bana "Ne yaptın lan bu arabaya" diye tepki göstermişti. Sesi ve hissettiklerinizi çok iyi anlayabiliyorum. 

Yapmanız  gereken konusunda şöyle bir öneri sunabilirim. 

Güçlü bir servise gidin. Sesi duymalarını sağladıktan sonra direksiyon kutusunun değişimini talep edebilirsiniz. 

Ancak bu da sorunun çözümü değil. Çünkü yeni takılacak direksiyon kutusu da o sesi yapacak malesef. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
49 dakika önce, Burak dnmzr yazdı:

Siz ne gibi bir yol izlediniz yardimci olurmusunuz 

İlk mesajda hiç darbe emmiyor çok sert araba diyorsunuz bunun direksiyon sistemiyle alakası yok. Ses her yerden gelebilir eğer direksiyondan gelen sesi diyorsanız (bozuk yolda, kulağı buraya vererek duyulan) bunun çözümü yok. 

Siz konunun ilk bölümüne odaklanın ve bundan emin olun. Yetkili servisiniz size tek tek anlaşana kadar anlatmaya çalışsın, size buradan çözüm bulamayız daha sorunun ne olduğu belli değil. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.