Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Partikül Filtresi Tamiri ve Sıvı Deposu Kaçağı Var Neden

Orhan durak

Soru

İyi günler arkadaşlar benim sıkıntım aracım 2010 titanium aracım partikül filtre sıvı deposu dan çok fazla değil ama bazı zamanlar da kaçak oluyor bunla ilgi bilgisi olan varmı bide araç seyir halindeyken mesela 2 vites de devrini bulmadan 3 vites attığım zaman araç sanki yakıt bitiyor gibi gaz kesip veriyor bilgisi olan varmı bunla ilgili..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 1 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

FAP sıvısı eksilmesidir. Bu sıvı eksildi mi araç çekişten düşer ve daha fazla yakmaya başlar. Bu sıvıyı bazı egzozcular değiştirebiliyor. Bizim burada İzmirde 100 tl'ye yapıyor egzozcular. Aracın altında yakıt deposuna yakın bir yerde yeri. Onlar biliyorlar. Bunun konulduğu kap ta idrar torbalarına benziyor hastanelerdeki. Sıfırı çok pahalıdır. Eğer delindiyse bundan almanız gerekir. Ben bir egzozcudan duymuştum bir hastaneden orta boy idrar torbası alıp uydurmuş bir peogeot'a bir sorun çıkarmamış. sıfırı serviste 350 civari fahiş bir paraymış. Siz yine de sorarsınız. Bunu açıp bakınca görürler zaten. Bu sıvı torbasını ağzına kadar doldurması gerekir. Ford parçası satan bir dükkandan sorarsınız. 1 litre yeter öncelikle yetmezse bir daha alırsınız. Litresi 130-140 tl civarında. Öncelikle bu sıvıya bir baktırın. Sonraki duruma bir daha bakalım. Eğer durumda iyileşme yoksa o zaman bir tamirciye gitmeniz gerekecek. Bu arada bu sıvının özelliği, yakıtın daha iyi yanması ve partikül filtresinin tıkanmaması içindir. Bu sıvıdan motora gider ve daha güzel yanma sağlanır, partikül filtreniz kurum yapmaz. 2009 ya da 2010 ve sonrası modellerde bu partikül filtresi var. Öncekilerde katalitik konvertör yapıyor bu işi. Bilginize.

Alıntı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.