Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Özellikle 2.Viteste 2500 -3000 Devirde Titreme

Yavuz Sazlı

Soru

arkadaşlar benim aracımda kıl bir sorun var. aracım 2006 model focus HB 1.6 trend. nedense yokuş çıkarken 2. ve 3. viteste 2500  3000 devir civarında aracım titreme yapıyor. bu titreme sadece bu  devirler civarında oluyor. mesela o devri hızlı geçersem titreme hissedilmiyor. çekişten yana sıkıntım yok.Ön takım komple değişti tablalar,rot başı rot kolu z.rot en sonda aksları değiştim.fakat aynı titreme devam ediyor. sorun neyden olabilir çözemedik bir türlü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Aracınız benzinli ise buji kabloları vb elektrik aksamlarına baktırmanızı tavsiye ederim, işinin ehli bir usta için sizin sorununuzu çözmek zor olmasa gerek zira biz uzaktan pek yardımcı olamayız...

26.02.2018 - 15:10 tarihinde, Yavuz Sazlı yazdı:

arkadaşlar benim aracımda kıl bir sorun var. aracım 2006 model focus HB 1.6 trend. nedense yokuş çıkarken 2. ve 3. viteste 2500  3000 devir civarında aracım titreme yapıyor. bu titreme sadece bu  devirler civarında oluyor. mesela o devri hızlı geçersem titreme hissedilmiyor. çekişten yana sıkıntım yok.Ön takım komple değişti tablalar,rot başı rot kolu z.rot en sonda aksları değiştim.fakat aynı titreme devam ediyor. sorun neyden olabilir çözemedik bir türlü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Titreme de ilk baktıracağınız motor kulaklarıdır. Maluk yokuş çıkarken araç zorlanıyor ve motor devrini yükseltiyorsunuz, dolayısıyla motor kendini zorlayınca kulaklara tutunuyor. Kulaklarda sorun varsa sallar. Özellikle direksiyon titrer. Motor kulaklarını hepsine baktırın derim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
03.06.2018 - 00:16 tarihinde, rıdvan can yazdı:

benimde aracım 2008 benzin focus otomatik bil hassa sağ taraftan rolantide titreme oluyor değiştiğim parçalar bobim buji ve buji kablosu ayrıca aküde değiştim yine oluyor titreme cözüm bulamıyorum 

motor kulağı... Antifiriz hemen önünde olan, alt kısmında kalan parça. Üstten belli olmaz o, alttan gevşer, kırılır lastiği.  Aracın kaputunu açın, birisi sürücü koltuğuna geçsin, siz bu motor kulağının hareketini takip edin, çalıştırsın aracı. daha sonra da kapatsın. Eğer bu parçada sallanma oluyorsa bilin ki değişecek. Bu şekilde anlayabilirsiniz. 

Ayrıca alt kısımda şanzıman kulağı var. Ona da bakıtırın. O zaten sürekli değişir devirli kullanıp sert kalkışlar yapıyorsanız. Onlara da baktırın.

Çağdaş Kolcuoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.