Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2009 Titanıum 115 Hp Lpg Uyumu

Aykut Aybirdi

Önerilen Mesajlar

Değerli arkadaşlar, bir türlü karar veremiyorum, ti-vcti motorlar lpg de çok başarılı değil gibi bir durum söz konusu, Geçenlerde brc takılı aynı model bir arkadaşın manifoldu yırtılmış. Bu olumsuzluklar beni lpg den soğutuyor. Fakat ülkede de benzin fiyatı malum tavsiyelerinize ihtiyacım var. Teşekkğrler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba bende 2010 titanıum Ford mevcut 2. el olarak aldım ama alırken LPG düşünmüyordum. Yaklaşık 4 senedir kullanıyorum. Allah Şükür çok memnunum.Bir sorun çıkarma ama her sene kontrol ettirmende fayda var.şu anda dizellerden bile az yakıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Ahmet Karahan yazdı:

Merhaba bende 2010 titanıum Ford mevcut 2. el olarak aldım ama alırken LPG düşünmüyordum. Yaklaşık 4 senedir kullanıyorum. Allah Şükür çok memnunum.Bir sorun çıkarma ama her sene kontrol ettirmende fayda var.şu anda dizellerden bile az yakıyorum.

güle güle kullanın dizelden az yakmanız çok normal lpgnin litresi ne kadar motorinin ne kadar :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tek takıldığım nokta 100 hp focuslardan farklı diyorlar formda ti-vcti motorun çalışması, merak ettiğim sıkıntı çıkarıp çıkarmayacağı, 2009 ti-vcti olan bir arkadaşım manifoldu patlatmış ustası da bu araçlara lpg sıkıntı yaratıyor aracı sat demiş. Ben aracımı seviyorum ve satmak istemiyorum lpg dönüşümü uygun olur mu olmaz mı ? tek sorunum bu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Aykut Aybirdi yazdı:

tek takıldığım nokta 100 hp focuslardan farklı diyorlar formda ti-vcti motorun çalışması, merak ettiğim sıkıntı çıkarıp çıkarmayacağı, 2009 ti-vcti olan bir arkadaşım manifoldu patlatmış ustası da bu araçlara lpg sıkıntı yaratıyor aracı sat demiş. Ben aracımı seviyorum ve satmak istemiyorum lpg dönüşümü uygun olur mu olmaz mı ? tek sorunum bu. 

Bunun net cevabını verecek kimse yoktur en önemli konu montaj kalitesi. Ayrıca soruya düz bakarsak hiçbir benzinli araba LPG'ye uyumlu falan değildir :) Tekrar etmek gerekirse, forumda LPG kullanan birçok kişi var ve yorumları sitede mevcut; biraz okumak lazım tek örneğe takılmak yerine. 

Ayrıca Focus 2 ve Focus 3 tüm 1.6 benzinli, 115 PS ve üstü araçların tamamı ti-vct.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 saat önce, Aykut Aybirdi yazdı:

Arkadaşım kendine sıkıntı yapma, kitin markası modeli bir yere kadar,  önemli olan montajı yapacak usta. 2011 focus lovato, 2010 focus lovato, 2011 focus atiker, 2014 focus landirenzo, 2014 focus landirenzo, 2016 focus prins, 2016 focus prins, 2017 focus brc, 2012 focus atiker bu yazdıklarım taktırdığım ve kullandığım araçlardır. 2014,2016,2017 focuslar sıfır aldığım ve 1500-3000km aralığında lpg kiti taktırdığım araçlardır. Başta da söylediğim gibi ustalık ve taktıracağınız bayii çok önemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

hahahaahhah   çok güldüm  benim kafada bir abi daha 

2 aydır forumdayım okuyorum hala lpg kit model beğenemedim 

brc 3tl

prıns eco 1850

düşünüyorum hala benzin devam

gittiği yere kadar ?

hatta bu parça yakıtı bitenlere gelsin

Halil Alkanoğulları tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.