Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

5 Gün Park Halindeyken Akü Boşaldı.

Mehmet Ak

Soru

2014 model focus 1.6 tdi aracı 21-03-2017 tarihinde ilk sahibinden 33000 km.de iken aldım.Arabayı 5 tam gün kullanmadım evin avlusunda dururken üzerinde hiçbir işlem yapmadım ve 5 gün sonunda akü boşalmıştı, marş basmadı.ford direkt hattan yol yardımını aradım gelip takviye yapıp çalıştırdık takibeden günde sorunu araştırmaları için yetkili servise gittim,sorun yok dediler ama bu arada araç ilk sahibinde ikende ayni sorunun yaşandığı,garantiden akünün değiştiği vede daha sonra ayni sorunun yaşandığı servis geçmişi ile ilk sahibinden sorularak öğrenmiş oldum. Benzer sorunu yaşamış olanlar varsa veya bu hususta yardımcı olabileceklerin ilgilerini bekliyor tüm forum yönetimi ve üyelerine saygılar sunuyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 1
2 dakika önce, Mehmet Ak yazdı:

Sonradan ilave edilmiş bir cihaz söz konusu değil,ilk sahibine;akü'yü daha yükseği ile değiştiriyoruz deyip orijnal olmayan akü takmışlar bu akü takviye sonucu aracı rahatça çalıştırıyor yani aküde sıkıntı olsa şarj tutmaz.Önümüzdeki günlerde aracın servis geçmişi ile ilgili bilgisayar çıktılarını alıp detayları burada paylaşmak istiyorum. İlgilerinize teşekkür ediyorum.

Akünün orjinalliği gibi bir tabir aslında çok doğru değil, hepsi belli üreticiden geliyor. İyi bir marka takılmışsa sorun değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hocam benzeri sorunu ben yaşadım fakat şöyle oldu.aracım 2012 tdci titanyum. Bahsettiğinizin benzeri akü boşalması bendede oldu 2017 yılında.fakat benim akü bitikti orjinal ford aküsü idi fabrikadan beri üzerindeki aküydü.söktürdüm 1 gün şarj ettirdim.sonuç olarak akünün öldüğünü yeni akü almam gerektiğini söylediler. Ben 1 ay çalıştırmamıştım aracı.yenisini aldık sorun kalmadı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracın üzerinde sonradan takılan bir ek cihaz var mı acaba? Sürekli elektrik tüketiyor ve arabanın uyku konumuna geçmesini engelliyorsa bitmesine neden olabilir.

Önceki aracıma Arvento araç takip cihazı taktırmıştım. Normalde harcadığı 50 mA ama araç o cihaz yüzünden uyku konumuna giremediği için -özellikle kış günlerinde- 3-4 günde aküyü zayıflatıyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sonradan ilave edilmiş bir cihaz söz konusu değil,ilk sahibine;akü'yü daha yükseği ile değiştiriyoruz deyip orijnal olmayan akü takmışlar bu akü takviye sonucu aracı rahatça çalıştırıyor yani aküde sıkıntı olsa şarj tutmaz.Önümüzdeki günlerde aracın servis geçmişi ile ilgili bilgisayar çıktılarını alıp detayları burada paylaşmak istiyorum. İlgilerinize teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Akünün orjinalliği gibi bir tabir aslında çok doğru değil, hepsi belli üreticiden geliyor. İyi bir marka takılmışsa sorun değil.

Orijinal akü'den kasıt;aracın üzerinde gelen akü idi,yolyardımına gelen eleman  ve aracın ilk sahibide akünün değiştirilmiş olduğunu ifade ettiler.Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.