Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus MK3 Kalkışta Vurma ve Şıkırtı Sesi

Murat KR

Soru

S.A. Değerli arkadaşlar abiler..

Aracımla ilgili bi sorun hakkında sizlerden bilgi almak istiyorum.. 2012 mk3 focus 1.6 tdci 95

Öncelikle dize araçdan pek fazla anlamam..

1) aracımla 1.ve 2. vites de kalkış yaparken vurma yapıyor.. sanırım motor takozu ile ilgili..

2)birde çok inceden bi şıkırtı sesi var. aracı el freni çekikken biraz zorladıgımda  o ses duyulabiliyo.. sanki bi vida gevemiş gibi...

Sizden isteğim neden bu sorunlar var... bide parça olarak hangi marka daha iyi sorunsuz olur benim için..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 1
Şimdi, Teoman S. yazdı:

Araçlar otomatikmi? Baskı/balata olabilir.

İkisi de 1.6 dizel, manuel yani ama ben bu vurmayı anlamadım böyle uzaktan zor oluyor :) 

Eğer performanslı bir kalkış ise bu normal diğer türlü servise çay içmeye :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Teoman S. yazdı:

Araçlar otomatikmi? Baskı/balata olabilir.

Aracım 2012 focus 1.6 tdci trend manuel

--4 dakika sonra eklendi--
24.05.2017 - 09:24 tarihinde, Serkan Karakoca yazdı:

1-Motor kulaklarını şanzıman takozlarını kontrol ettirin...

2-şıkırtı sesi volant dişlisinden  olabilir.

kasap olmayan tecrübeli aracı tanıyan usta şart ...

Motor kulanlarinin birinde sorun var galiba. Gerçekten şu zamanda işini hakkıyla yapan usta bulmak zor. Bu yuzden en iyisi servis :)

Bu arada o şıkırtı sesini ford cu bi arkadaşım da volant dişlisi olabilir dedi.. servise gidip saglam bi bakım yaptırmak farz oldu..

--5 dakika sonra eklendi--
Bir saat önce, Teoman S. yazdı:

Tabe senin otomatik focusun yoghhh. Şıkırtı varsa ve bir anda tak tuk diye vuruyorsa benim aklıma başka bişi gelmiyo. Umarım öyle değildir. Güzel bir servis çözer işnizi.

Tesekkur ederim.. En iyisi servis...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim aracımda da mesela benzer bir problem vardı. rampa yukarı kalkış yaparken ya da seri kalkış yaparken. Tak diye bir ses geliyordu. Serviste sesi baş teknisyene dinlettim. Akisleri söküp ısıya dayanıklı gresle yağladılar filan. Şu an o ses kesildi.. Belki senin aracında da benzer bir problem olabilir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
01.06.2017 - 10:41 tarihinde, Burak Şenoğlu yazdı:

Benim aracımda da mesela benzer bir problem vardı. rampa yukarı kalkış yaparken ya da seri kalkış yaparken. Tak diye bir ses geliyordu. Serviste sesi baş teknisyene dinlettim. Akisleri söküp ısıya dayanıklı gresle yağladılar filan. Şu an o ses kesildi.. Belki senin aracında da benzer bir problem olabilir..

teşekkür ederim yorumunuz için.. bir iki güne hallediyorum..

--1 dakika sonra eklendi--

Bu arada şıkırtı sesi ön coilover dan geliyor..Başaran amortisörü aradım müsait bi zamanda halledicekler saolsunlar..

sadece akisler ve ön sol motor takozu değişecek..problem çözülmüştür :) hepinize tek tek teşekkür ederim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.