Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Tek Lastik Değişimi

Serkan Uyanık

Soru

merhaba arkadaslar

bayram tatilinde yedi göllere gidelim dedik düzce tarafindan güya kestirme diye dağ yolundan yedi göllere gitmeye kalktik yolu belki bilirsiniz aşiri kötü virajli delik deşik eski bir yol.dönüste yeni asfaltlanan yoldan  dönelim dedik ve milli parktan ciktik hizim cevre yolunda ortalama 180 civarinda iken  ankaraya 30 km kala hiz kamerasini görünce ani frenle yavaslamaya calisirken asiri sürtünme sesi geldi hemen saga cektim baktimki sol arka lastik yere yapismis komresorle sisirmeye calistim 8bari gecmedi söküp dolma tekeri taktim baktimki lastik ic yanak taban arasindan yarilmis ipler teller gorunuyor.cok uzattim asil soruya geceyim

arabam ford focus 3,5mca sedan otom. dizel tit. 20binde ama 10 bini kislik lastik diyelim

yani yazlik lastiklerim daha 10 binde ben simdi tek yeni ayni marka model lastik mi almaliyim yoksa 4 tane yeni lastik mi

ikinci sorum bayram diye heryer kapali elimde 2008 yapim farkli bi marka ama aynin ebatlarda eski bir lastik var bunu taktirip uzun yola gitsem sakincalimi olur acaba yani 3 benim lastik bir eski farkli marka ama ebat ayni

uzun oldu ama vereceginiz cevaba gore yol almayi dusunuyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bugun gun boyu mugla ilinde lastikcileri dolandim. Cikma lastik dahi bulamadimki continental inide seceyim.. gercekten her acidan mahrum bir il oldugunu hergun farkli sekilde tecrube ile goruyorum. Ladtikci muhendisler continental i yerden yere vurdular. Bunu sakin kullanma iyi degil vs vs dediler. Turkiyede bu lastik tutulmadi dediler . Zaten kimse de satmiyor. Ozetle aracin ön lastiklerini Michelin Primacy 3 91 V ile degistirdim. Hazirlikli degildim ve hicbir fikrim yoktu. Iki lastige 500 lira para verdim. Benim conti ler 18000 km de 6 mm dis derinligindeler. Yeni aldigim michelin lara alisamadim 70 km yol yaptim . Sakin agresif sert makaslar anlik ivmelenmeler.... ama lastik olü gibi davraniyor bana... gaza basmasam arac sanki gitmeyecek... [emoji52][emoji52] bu lastiklerin sorunu ne acaba

Sessiz ve conforlular ama conti kadar seri degiller...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

'Bu lastik' dedikleri nedir? Pahalı lastik Türkiye'de tutmaz zaten. :D

Rot, kolay ayarsızlaşan şey değil ama siz yoldan çıkmayı başarıp lastik kestiniz bu minvalde ona da baktırılabilir ama bu dediğiniz soruna çare olmaz büyük ihtimal.

Ayrıca sadece tek lastik değişimi ile birlikte arabanın nasıl öldüğünü anlayamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
'Bu lastik' dedikleri nedir? Pahalı lastik Türkiye'de tutmaz zaten. [emoji3]

Rot, kolay ayarsızlaşan şey değil ama siz yoldan çıkmayı başarıp lastik kestiniz bu minvalde ona da baktırılabilir ama bu dediğiniz soruna çare olmaz büyük ihtimal.

Ayrıca sadece tek lastik değişimi ile birlikte arabanın nasıl öldüğünü anlayamadım.

Muglata continental lastik bulamadim. Bende sol ön conti sag ön michelin olmaz diyerek batti balik yan gider diyerek ön lastiklerin ikisinide michelin taktim. Lastikler contilerden yumusak ve sessiz. Balans yapildi ikisinede. Ama rot yaptirmadim lastikcide bu yonde telkinde bulunmadi. Bi arkadas oda focuscu dur[emoji41] her lastik degisiminden sonra rot gerekir dedi. Yoksa lastik duzensiz yipranirmis. Asli varmi hocam.. rot yapmadan lastik degismek caizmi[emoji23]
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.