Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 Tdci 95 Ps Focus ile Hangi Devirde Vites Atmak Lazım?

Akın Can

Soru

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 1
3 saat önce, M Oğuzhan Kurt yazdı:

cidden  düşük devirde seyretmek mesela yani diyelim 1800 devirde 4 den 5 e atmak düz yol yani gaza yüklenmeden aynı hızlarda 70 den 75 e filan çıkmak için sıkıntı olur mu turboda ben genelde düz yolda 1800 2000 arasında vites atıyorum hızlanmam gerekmiyorsa

Sevgili dostum, yazdığımız her şey maalesef ciddi ve önemde yıllardır deneyimle de sınanmış bilgidir.

Ben benzinli motorda bile 2000 dd civarında vites değiştirebiliyorum.

Dizel motorlarda 1200-1300 dd altına pek düşmemek ve bu devirlerde seyir halindeyken gaza fazla yüklenmemek koşulu ile hem ekonomik hem de motoru koruyucu seyir yapmış olursunuz.

Ekranın size sunduğu vites değiştirme önerilerine uyabilirsiniz.

Sadece ayda bir 3000-3500 dd civarında yarım saatlik bir sürüş de kurumları yakmanızı kolaylaştırır, şart değil ama olursa iyi olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, Focus III > Ford Garajı > Mk3- Genel Bilgiler kategorisinden Focus III > Ford Garajı > Mk3- Sorular ve Sorunlar kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.Ayrıca başlık düzenlenmiştir.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşınız, bu arabayı üretenlerden daha çok tanıyor sanırım aracı :)

Yol bilgisayarı uyarısı 'Ekonomi' odaklıdır. Siz bu uyarının üzerinde vites değiştirebilirsiniz, zarar/ziyan olmaz. 3,500 dd üstüne ise çıkmaya gerek yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

cidden  düşük devirde seyretmek mesela yani diyelim 1800 devirde 4 den 5 e atmak düz yol yani gaza yüklenmeden aynı hızlarda 70 den 75 e filan çıkmak için sıkıntı olur mu turboda ben genelde düz yolda 1800 2000 arasında vites atıyorum hızlanmam gerekmiyorsa

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.