Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yeni C-max ses sistemi ve yalıtım

orhanca

Soru

Site yenilenmeden önce new c nax hoparlör yardım istemiştim.Arkadaşlardan fazlaca ilgilenen olması sağolsunlar.

Kendim olayı çözdüm.Belki diğer arkadaşlarada ışık tutar diye anlatayım.Öncelikli önerim aracınıza ne yaptırısanız yaptırın ama illaki yetkili serviste yaptırın.

hoparlöründen memnun olmadığımı anlattım.söktürüp güçlü olan larını taköak istediğimi anlattım.kapı döşemelerini incitmeden söktüler.klipsleri kırarlarsa değil serviste otosanda bile bulamazsınız henüz.Üzerindeki 25 watt çin malı fomoco hoparlörleri söktürüp yerine 4 adet 35 watt kenwood aldım.orijinal hoparlör ebadında mdf halka kestirdim.cuk oturdu.alüminyum kaplamalı bitümlü ziftli bantı ısıtarak kapı saclarının bazı yerlerine içten yapıştırdım.hopörlörlerin arka sacını ziftli bantla yalıtarak titreşimi önlemiş oldum.Kapı döşemelerinin de iç tarafına komple 5 mm pe yalıtım köpük sünger ile yapıştırarak kapladım.döşemeleri yine incitmeden taktılar.Tabii bu işlemleri serviste bir köşede kimseye engel olmadan kendim yaptım.Yoksa fazla uğraşmazlar.Sadece araç gereç yardımı aldım.Harika oldu.Ses çok güzel döşemelerde bas vurunca zıngırtı olmuyor.Ayrıca dikkatle inceledim izolasyon zayıf olduğu için dış ses ve rüzgar sesini tamamen kesti.Harika oldu.Tavsiye ediyorum.Özellikle yağmurlu havalarda yol ve su sesini daha yoğun duyuyordum.Aynı işlemi yakında içten teker davulumbazlarına ve tabana da yapacağım.Maliyeti fazla değil.Bir rula 10 metre bitümlü bant 35 Tl. 5 metrekare pe köoüklü sünger 12 tl.1 litre pattex kutu yapıştırıcı 15 Tl.20 Tl de döşemeleri söken servis elemanına bahşiş.Hepinize komforlu sürüşler. ORHANCA

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Allah razı olsun gitti ama geri de geldi

Güzel de olmuş hem daha hızlı çalışıyor gibi geldi arayüz rahatlamış ama eski mesajlar da gitmiş (mi) sanki?

evet...Maalesef tek çözüm bu idi..

Hayırlısı :yeah: Büyümeye devam edeceğiz sizin sayenizde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar hani yeni c max de ve yeni focus da ses yalıtımı daha iyileştirilmişti. Hadi eskisini biliyoruz; su sesi, rüzgar sesi, yol sesi diyerek yenisinde de sök tak yapıştır yapacaksak ne diye yeni modellerinde ha bire ses yalıtımından bahsedip duruyorlar. Ya ford bu işi gerçekten bilmiyor ya da bizim kulaklarda bir problem var ya da c segmenti otomobilden d veya e segmenti konforu bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar hani yeni c max de ve yeni focus da ses yalıtımı daha iyileştirilmişti. Hadi eskisini biliyoruz; su sesi, rüzgar sesi, yol sesi diyerek yenisinde de sök tak yapıştır yapacaksak ne diye yeni modellerinde ha bire ses yalıtımından bahsedip duruyorlar. Ya ford bu işi gerçekten bilmiyor ya da bizim kulaklarda bir problem var ya da c segmenti otomobilden d veya e segmenti konforu bekliyoruz.

Yeni C-MAX’in kendini en çok geliştirdiği

nokta kuşkusuz yalıtım. Araç eskisinden

çok daha sessiz hale getirilmiş. Yükselen

hızla beraber rüzgar sesi ise bir miktar içeriye

girmeye başlıyor. Bu özelliği sayesinde

Grand C-MAX ile uzun yolculuklarda

bile kafanız şişmiyor. Mayıs 2011 www.arabam.com

Belkide kişiye göre değişiyor biraz yada dediğiniz gibi sınıfına göre beklenti fazla. Birebir test edip bakmak lazım. Eskiye oranla çok iyi olduğu hemen hemen her testte vurgulanıyor. Ama sınıfına oranla nasıl karşılaştırmak gerek. Deneyimler belirleyecek bunu, önyargılı yaklaşılmadan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

herkese merhaba,

yeni c max' i alalı yaklaşık 1 ay oluyor. yeni focus' u inceledikten sonra c max' e geçiş yaptım. sedan araçlara oranla çok çok rahat bir sürüşe sahip. donanım seviyesi (bende x paket) pazarda ki diğer araçlara oranla gayet iyi. içerisi cam tavanla birlikte çok ferah bir durumda.

insanlar sony diye tutturuyor fakat tuşların yerleri ve büyüklüğünü düşününce sony ye eleştiriler var yurtdışında. ses kalitesi derseniz kullanılan hoparlörler yetersiz geliyor. ama küçük bir değişimle bu sorun rahatca atlatılıyor.

eleştirilecek konu otosanın ford' la anlaşmasında navigasyonu dahil etmemesi. ama ilk izlenimlerin olarak hoş ve rahat bir araba.:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

teşekkürler. kullandıkça daha da sevmeye başladım arabayı.

işin enteresan tarafı piyasaya sürüleli nerden baksan bir seneden fazla olmuş arabayı insanların görünce yüzlerinde beliren şaşkınlık.

Merhaba, aramıza hoşgeldiniz :kızgın:

Aracınız Hayırlı olsun :(

Keyifli sürüşler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.