Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Araç Kilit Sviçleri

Emre Bozkurt

Soru

Öncelikle merhaba arkadaşlar.Forumda aradım ve bu konuyla ilgili bir makele vs.. gÖremedim. Benim sorum aracım 2001 focus hb , aracım alarmlı fakat merkezi klitleme mevcut. Yaklaşık bir aydr aracımın kapıları klitlenmiyor , ne anahtarla nede kumandayla. Bugün izmirde 3. sanayide bir klitçiye gÖtürdüm ve bana klit swiçlermin arızalı olduğunu sÖylediler tamir ettiler , anahtarı orjinal kumandalı yapıcaklardı fakat aracımda tek modül varmış o yüzden olmadı. Sadece iki kapının sviçleri tamir oldu 120tl tuttu 1.Sizce bu fiyat nasıl 2.Alarmı iptal edip yeni bir modül taktırıp orjinal kumandalı sisteme geçmelimiyim ? ( Maliyetine modül hariç 150TL dediler ) Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Valla pek anlamam bu konudan ama alarmı iptal ettirmeyin derim..4 kapıyı açıp kapatan yeni bir switch alın,uzaktan kumandalı....200 TL civarında fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam servisteki aksesuar bölümünde görmüştüm focus 2 ler için...Focus 1 e olurmu bilemem....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şuan alarmdan aç kapa yapabiliyorum zaten sadce immo yok normal anahtar. Kumandalı orjinal anahtarı yapıtırırsam eğer alarma gerek kalmıcak. Ama bu iş için 150 tl değermi diye düşünüyorum çünkü şuan o işi alarm kumandam görüyor tek dez avantajı hem anahtarı hem alarm kumandasını taşımak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şuan alarmdan aç kapa yapabiliyorum zaten sadce immo yok normal anahtar. Kumandalı orjinal anahtarı yapıtırırsam eğer alarma gerek kalmıcak. Ama bu iş için 150 tl değermi diye düşünüyorum çünkü şuan o işi alarm kumandam görüyor tek dez avantajı hem anahtarı hem alarm kumandasını taşımak.

İkisini aynı anahtarda birleştirmek daha mantıklı..Bence değer...Aracınızın pasif güvenliğini ihmal etmeyin...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Değiştirmekten kastı temizledik demesiydi sanırım bende tam anlıyamadım wd40 da açtıktan sonra sıktılar zaten , ben mekanik bir arızadan kaynaklı sanmıştım ama öğrenmiş oldum tekrar aynı şey başıma gelirse kendim söküp temizler yaparım diye düşünüyorum. çok fazla bir işinin olmadığını gördüm en fazla yarım saat.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar merhaba,

Aracım 2001 focus ghia benim sorunum şu şekilde ;

1-) Arabaya sonradan alarm takılmış sonradan takılan alarm kumandasından bütün açma kapama bagaj açma olaylarını yapabiliyorum. Kendi orjinal anahtar kumandasının bagaj açma düğmesi işlemini görüyor fakat kapı açma-kapama düğmelerine bastığımda içerden röle sesi duyuyorum fakat açma kapama yapmıyor.

2-) Arabanın içindeyken kapı açma kolundan içeriden kilitleme yaptığımda sadece o kapı kilitleniyor onunla birlikte hepsini kilitleme yapmıyor.

3-)Arabamın şöför kapısını açtığımda araç tavan aydınlatmasını yakıyor kapattığımda kapanıyor fakat bunu diğer 3 kapıda yapmıyor. bi tane switch i söktüm ve switch e takılı iki kablolu soketi söktüm sorun switch mi diye kabloyu direk kısa devre yaptım eğer sorun switch deyse tavan lambasını yakması gerekiyordu bu şekilde onuda yapmadı.

4-) Bütün bunlarla beraber arabanın orjinal anahttar kumandası çalışmadığı için çift kilitleme ve uzun basmada tüm camları otomatik kapama vs. de yapmıyor.

NOT; Torpido gözünü açtım ve merkezi kilit devresine ulaştım iki adet soket den mavi olan çıkarılmış o şekilde bırakılmış vaziyette buldum soketi taktım denedim ve değişen bişey yoktu araçta...

benim anladığım benim sorunum basit bir wd40 işlemi ile çözülmeyecek...

Benim istediğim alarmı iptal edip arabanın orjinal anahtar ıyla bütün bunları yapabilmek.

Biraz karışık anlattım sanırım ama inşallah anlamışsınızdır.

Daha önce başına gelen abilerim kardeşlerimden yardım istiyorum lütfen yardımcı olursanız sevindirik olurum...

Sevgiler, Saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.