Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Fiesta Hızlanma ivmesi Hk.

Furkan Çiçek

Soru

Merhaba arkadaşlar,

Dün 60.000 Km'de 2009 model titanyum dizel bir Fiesta aldık.

Expertiz raporunu 3 gün önce almışlar rapora göre %90 motor performansı vardı. Gerçi 80 beygir yazdığı için ben pek güvenemedim. Malum araç 75 bg.

Aracı test ettik motor performansı iyi gibi gözüküyordu. Fakat, Divriği - Sivas arasında sürekli dik rampalar var. 1.6 focus ile rahatça çıktığım yerlerde bu alet pek kolay çıkamıyordu. Fakat sürerken fark ettim ki 2.500 devirin altında araba kendini toplamıyor ama 2.500 devirin üstünde hele 3.000 devirde benim focustan pek bir farkı yok.

Benim sorun şu, bu kadar iyi gibi duran bir araç neden hızlanırken turboyu hissettirmiyor? Dik ramparaları yüksek devirde canavar gibi çıkarken düz yolda ki hızlanma ivmesi benim hiç hoşuma gitmedi. Belki çabuk hızlanıyordur ama 1.500 devirden 2.500 devire kadar olan aralıkta beni hiç koltuğuma yapıştırmıyor. 

Turbo diye düşündüm ama yüksek devirde alet çok iyi. Enjektör olabilir mi acaba? Ya da focusa alıştım aynı TDCI deneyimi mi bekliyorum o yüzden mi böyle hissettim bilemiyorum.

Son olarak, araba titreyerek stop ediyordu kaputu açtım vitesdeyken ileri geri yaptım gıcırt gıcırt diye ses geliyordu. Şanzuman kulağında problem olabilir mi?

Bu konuda ki düşüncelerinizi öğrenebilirmiyim? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Öncelikle 1.4 tdci 68 ps (4000 rpm) 160 Nm (1750 rpm)

Bence sorun yok gibi çünkü kullandığım 1.5 tdci 75 ps Fiesta'lar da benzer karakterdeydi.

Ton başına düşen beygir Fiesta: 66.01 ps

Ton başına düşen beygir Focus: 85.85 ps

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yüksek devirde mükemmel bir rampa performansı varken böyle bir motorun kasayı birden ileri fırlatmaması garip gelmişti. 
Peki Yakup hocam bu aracı yüksek devirde kullanmak zarar verir mi? (Ani hızlanma ya da çok yüklenme değil de, 2500-3500 arası)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.