Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Tdci Motordan Gelen Ses Hk.

Furkan Çiçek

Soru

Arkadaşlar merhaba,

Özellikle soğuk havalarda arabayı ilk çalıştırdığımızda 1.400 devirden sonra gelen bir ses vardı arabamda.

Nerdeyse gördüğüm tüm TDCI f3'ler de soğukken motor soğuk havada ısınana kadar bu ses geliyordu.

Fakat şimdi aynı sesi daha tok bir şekilde duymaya başladım. Özellikle rampa çıkarken ya da gaza bastığım anda enjektörlerin o yoğun sesiyle beraber yoğunlaşıyor. Acaba diyorum enjektörlerden mi geliyor ses. Ayrıca kaynak makinesinin çıkarttığı sese de benziyor, yoğun ama 1-2 ms gibi çok kısa kesikler şeklinde çıkıyor. hırhırhırhır gibi.. (O değil sesi tarif edebilmek için şekilden şekle girdim:) ) 

Araç şu anda 131.000 binde, dün gece 900 km yol yaptım ses bazen yok oldu bazen geri geldi ama bu gün her zamankinden fazlaydı. 

Konu içerisinde ufak bir sorum daha olacak, 1. vitesde ve 2. vitesde acaip titremeye başladı araç, baskı balatası ile alakalı olabilir mi?

Yarın servise götüreceğim ama mecbur Sivas'ta ki yetkili servise götürmem lazım, malum Sivas'da yaşayan varsa bilir; problem yok dedikleri araba ile yolda kalabilir ya da mevcut arızayı bulamayıp arabayı serviste duvara vurabilirler. (Yazmazsam içimde kalırdı.)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
13 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu said:

Olmadı İstanbul'a gel, ben de doktorun hası var :)

Aslında 2-3 gün önce İstanbul'daydım. Ankara'da Uzman dizele götürüp enjektörlere bakım yaptırmam gerek. 

Bu gün servisten çıktım, ses geçişinden değil de geri giderken ani firende took ediyor onla ilgili şanzuman kulağı değişcek.

Enjektörlerim kesinlikle bakıma girmeliymiş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hayırlısı olsun. Ustanın dediğini yapmak lazım. Geçmiş olsun. 

17 dakika önce, Furkan Çiçek said:

Aslında 2-3 gün önce İstanbul'daydım. Ankara'da Uzman dizele götürüp enjektörlere bakım yaptırmam gerek. 

Bu gün servisten çıktım, ses geçişinden değil de geri giderken ani firende took ediyor onla ilgili şanzuman kulağı değişcek.

Enjektörlerim kesinlikle bakıma girmeliymiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.