Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2006 Model Focus Rölantide Titreme Sorunu

Enes Bozat

Soru

Merhaba 2006 model 107 bin km de dizel bir araca sahibim. Aracımda son bir iki aydır rölantide titreme sorunu vardı. Son zamanlarda iyice artmaya başladı. Bu hafta bakımları yaptırdığım özel serviste volantla birlikte baskı balata değişti. Herhangi bir düzelme olmadı. Özel servis yazılımsal bir problemden kaynaklı olacağını düşünerek beni yetkili servise yönlendirdi. Bu sabah (Eskişehir Otokoç) servise götürdüm cihaza bağladık. Araç motor beyniyle ilgili arızalar vermiş. Temizledik test sürüşüne çıktık, geldiğimizde tekrar aynı arızaları verdi. Usta yazılımın güncellenmesi gerektiğini ancak arızalardan kaynaklı olarak beyni komple kaybedebileceğimizi söyledi. Benden yetki istiyorlar risk almak için ancak sadece beynin fiyatı 6000 lira civarında. Bu riski almaya değer mi ? Veya böyle bir sorun daha önce yaşayan oldu mu yardımcı olabilecek var mı ? Şimdiden teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Motor kulaklarına bakıldı mı?  Yazılımla çözuleceginin garantisi var mı? Araç Ecu tekrar programlanması aracın beynini yakacak diye birşey söz konusu olamaz yetkisiz kişilerin eline bırakmayın aracı sorunu çözmek için size böyle bir şart koşmaları doğru bir yaklaşım değil. Başka bir servise başvurun .

Ayrıca forum kuralları gereği üyeliğinizi tamamlayınız 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Özer Aksu said:

Motor kulaklarına bakıldı mı?  Yazılımla çözuleceginin garantisi var mı? Araç Ecu tekrar programlanması aracın beynini yakacak diye birşey söz konusu olamaz yetkisiz kişilerin eline bırakmayın aracı sorunu çözmek için size böyle bir şart koşmaları doğru bir yaklaşım değil. Başka bir servise başvurun .

bu risk var saçma bi şekilde ama yetkili serviste sorumluluk kimde bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Özer Aksu said:

Hocam motor kulaklarına baktılar mı bilmiyorum ancak bilgisayara bağladığımızda beyinle ilgili arızalar var dediler. Bunun üstüne yazılımla kesin çözülecek mi peki diye sorduğumda garanti veremeyiz diyorlar. Ek olarak birde beynin riske girdiğini söylüyorlar. 

Eksik ne var hocam kurallara göre

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Enes Bozat said:

Hocam motor kulaklarına baktılar mı bilmiyorum ancak bilgisayara bağladığımızda beyinle ilgili arızalar var dediler. Bunun üstüne yazılımla kesin çözülecek mi peki diye sorduğumda garanti veremeyiz diyorlar. Ek olarak birde beynin riske girdiğini söylüyorlar. 

Eksik ne var hocam kurallara göre

Motor üst kulağına bir baktırın bence! Nihai tüketici olarak sorunu çözmek ve sebebini tesbit etmek servisin görevidir bu riski size yansıtmaları kabul edilemez. Herşeyin riski olabildiği gibi Ecu programlamanın da riskli olduğu doğrudur ancak bunun riski tüketicinin olmamalıdır . Milyarlarca paralar verip aldığımız araçların problemlerini çözmek servisin görevidir. Hakkınızı aramanızı öneririm . Israrcı olun ve Otosanı arayarak destek talebinde bulunun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 dakika önce, Özer Aksu said:

Motor üst kulağına bir baktırın bence! Nihai tüketici olarak sorunu çözmek ve sebebini tesbit etmek servisin görevidir bu riski size yansıtmaları kabul edilemez. Herşeyin riski olabildiği gibi Ecu programlamanın da riskli olduğu doğrudur ancak bunun riski tüketicinin olmamalıdır . Milyarlarca paralar verip aldığımız araçların problemlerini çözmek servisin görevidir. Hakkınızı aramanızı öneririm . Israrcı olun ve Otosanı arayarak destek talebinde bulunun.

Çok teşekkürler dediğiniz gibi yapacağım, sağolun..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Enes Bozat said:

Bende onu merak ediyorum, bunun alternatifi de yok. Servis dışında bu işlemi yapacak kimse yok yani.

sanayide de cihazı olan ustalar var ama onlarıda ikna etmek beceri gerektiriyor. ben bi tanesiyle konuşmuştum tüm güncellemeleri yapmak istiyorum diye tamam demişti sonra yapmak için gittiğimde olmaz dedi, iyi tamam sadece bi kurcalıcam dedim ikna olmadı anca interneti keserek kurcalattı :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 saat önce, Ozan Kar said:

sanayide de cihazı olan ustalar var ama onlarıda ikna etmek beceri gerektiriyor. ben bi tanesiyle konuşmuştum tüm güncellemeleri yapmak istiyorum diye tamam demişti sonra yapmak için gittiğimde olmaz dedi, iyi tamam sadece bi kurcalıcam dedim ikna olmadı anca interneti keserek kurcalattı :D 

Makine Mühendisliği okuyorum inşallah bitirirsem ileride sanayicilere muhtaç kalmamayi umut ediyorum ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Günaydın herkese. 2011 model TCDİ f3 aracım ilk çalıştırmada ve rölantide titriyordu. Servise götürdüm enjektörde sıkıntı var dediler. Yaklaşık 1000 tlye bir adet enjektörü değiştirmeyi teklif ettiler.Değiştirmedim bir iki ay daha böyle devam ettim. Forumdan arkadaşların daha önce paylaştıkları bilgilerden yola çıkarak bir kaç ejektör tamir firmasıyla görüştüm sonra bir firmanın uygulamaları konusunda ikna oldum.  Sonra aracın yakıt tüketimi de artınca 8tl ortalamaya çıktı şehir içi tüketim. 16/04/2016 tarihinde şaşmaz oto sanayinde bir dizel pompacıya götürdüm aracımı öğleye kadar sürdü tespit, bakım ve testi daha sonra aracımla yol testine çıktık.Aracın yakıt tüketimi azaldı. Çekiş, performansı arttı. Bugün sabah motor soğukken karşılaştığım titreme de yoktu. Ustaların tavrı ve bilgileri ayrıca ilgileri memnuniyet vericiydi. Sanayi ortamında çok farklı tipte insanlar var. İş yaptırılacak ustayı iyi seçmek gerekiyor.  Şimdilik çok memnunun isteyen arkadaşlarla bilgi paylaşımı yaparım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

merhabalar benim aracımda da rölantide titreme vardı aracın anteni dahi titriyordu koltuklar masaj koltuğu gibiydi aracı 2014 yılında aldım 3 ay sonra titreme başladı çok moral bozucu bir titreme ilk başta enjektörlere baktırdım temizlettim işemesi filan normal denildi sonra motor kulaklarına baktırdım onlarda normal denedi hatta yenisini taktık gene aynı sorun oldu sonra volant denildi baskı balata volant bilya hepsi değişti arabayı çalıştırdık gene aynı hüsrana uğradım. Velakin aracı yetkili servise götürdüm her şeyi anlattım araca aldılar yeni yazılım güncellemesi gelmiş onu yüklediler arabayı getirdiler titreme gitmişti :) çok az belli belirsiz titreme var oda genel dizellerin hepsinde var aracın çekişi de arttı ve yakıt tüketimide azaldı şuan gayet memnunum aracım 180.000 km de şuanda bilgilerinize.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2011 yılında aynı sorun benim başıma geldi. araç rolentide titriyordu. volan dişlisi, enjektör, beyin diyenler oldu en az fiyat isteyen 1000 TL demişti. sonra gebze nazer otomotiv de 35 TL ye format attılar hiç bi sorun kalmadı. attıklarında araç 75 bindeydi şuan 165 binde  ve tekrarlamadı. güvendiğin bi ustaya götür?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.