Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

şerit takip sistemi

Erkan Aydın

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Hayır...Yok..Daha doğrusu şöyle,Titanyum F3 lerde viraj aydınlatma lambaları varne tarafa direksiyon dönerse o taraftaki farın içinde o köşeyi aydınlatan bir ekstra far daha var....Bi-Xenon farlar var ama Titanyum x pakette..Ancak BiXenon farlarda aktif farlar şu an yok,yani karşıdan gelen yada öünüzdeki aracı algılayıp farları kısaya çeviren sistem avrupada var ancak henüz Türkiyede satışta diil..Sürüş Destek sistemi+Kör nokta sistemi ile birlikte 2012 de Türkiyede satışa sunulması ekleniyor....Videoda görülen adaptif yani sağa sola dönen BiXenon farlar ise yok,sadece Yükseklk ayarını kendiliğinden yapan BiXenon farlar var....Viraj aydınlatma işini sadece viraj lambalarıyla yapıyor fakat ben çok memnunum gayet yeterli aydınlatması benim Titanyum X in....

Bora bey, Focus 3 ün farları hakkında yeterli ve gerekli açıklamaların hepsini yazmış. Titanium X in ön farlarındaki ledler bir insignia eder. Diyor ve Focus'u sevdiğimi dile getirmek istiyorum.

Ya arkadaşlar, biz bu araçları aldık, Allah güle güle binmek nasip etsin. Cem bey sürekli iyi yönlerini ön planda tutup aracını sevmekle meşgulken biz ha şurası kötü, ha burasında şu yok, ha şurası şöyle diyip araçlarımızdan ne kadar soğubileceğimizi mi test ediyoruz anlamış değilim. Focus 3 ün eskiklikleri kötü yönleri ile alakalı toplam sayfa sayısı 5-6 oldu galiba, belki daha fazla, Ben gayet memnunum. Bir de araçlarımızın iyi yönleri ile ilgilensek. Tamam hatalarını örtbas etmeyelim ama bu denli de kötü yorumlar yapmanın yersiz olduğu kanaatindeyim. Mesela ön camdaki sensörlerin zamazingosundan bahsetmiş Bora bey. Ben ondan hiç etkilenmiyorum, Geri görüşte hiç sıkıntı yaşamadım. Sadece par ederken bazen sağ aynayı aşağıya indirmek zorunda kalıyorum. (Bu konuda dayımın 1999 model Opel Astra CD si vardı, geri vitese takınca ayna sağ arka tekerlek hizasını gösterecek şekilde ayarlanıyordu otomatik. Bu konu hakkında bir bilgisi olan varmı bilmiyorum ama o araba öyleydi, ayrıca yol sesi konusunda da çok başarılıydı, şimdi kullandığı 2004 focus collectiondan baya bi sessizdi o astra)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet evet bak yan aynaların geri viteste aşağı inmesi de bir eksiklik...O kadar par verdiğimiz arabada bunların olması gerekirdi Ümit...Hyundai 50 bine sattığı arabalarda bile bu özelliklerin çoğunu koymuş...Ha o hyundai daha ucuz deme şensımızda yok,çÜnkÜ ucuz ama bizde olmayan özellikleri koymuş herifçioğulları...Demekki o özellikler için benim 68.500 Üzerine ek bir Ücret ödemem şart diil,50 Binlik arabada varsa 70 Binlikte Haydi Haydi olmalı ..Bilmem anlatabildim mi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ümit bey aracınız çok gÜzel gÜle gÜle kullanın ancak içinde led kullanılan her sistem Opel in geliştirdiği Afl lere benzemeyebilirler; ben yaşadığım yerin karanlık ve tehlike dolu yolları yÜzÜnden Afl sistemine sahip bir Opel modeli almıştım.

Bu sistem direksiyon açılarına göre aydınlatma yönÜnÜ değiştiriyor, sağa sola dönÜşlerde ve geri viteste gene ek far yakıyor, hıza göre sÜrekli değişken bir yansıma oranı ve aydınlatma açısı ayarlıyor, yağmur ya da kar şartlarında ışığın konsantasyonunu yansıma yapmayacak şekilde sÜrekli değiştiriyor, karanlık bölgelerde uzun farı aktive ederken yerleşim birimi ve otomobil algıladığında kısıyor, aracın yolla olan paralelliğine, yokuşlara göre far yÜksekliğini sÜrekli değiştiriyor vs vs..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İnsigniadaki aydınlatma sistemi çok iyi ve astrada da var..Ancak yoğunlukla şehir çinde kullandığımız arabalarımızda çok da lazım olduğu söylenemez.öte yandan Focus 3 deki bixenon farların aydınlatma gücü gayet yeterli.İstanbul-Ankara arası gece yolculuğunda sorun yaşamadım...Ancak özellikle karlı-sisli havalarda sis farına başvurdum....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İnsigniadaki aydınlatma sistemi çok iyi ve astrada da var..Ancak yoğunlukla şehir çinde kullandığımız arabalarımızda çok da lazım olduğu söylenemez.öte yandan Focus 3 deki bixenon farların aydınlatma gücü gayet yeterli.İstanbul-Ankara arası gece yolculuğunda sorun yaşamadım...Ancak özellikle karlı-sisli havalarda sis farına başvurdum....

Muhtemelen ş.içi şartlarda yoğun olarak kullanacak olsaydım ben de o kadar fark ödemezdim.

Akçay ın aydınlatılmamış yolları, köşe başlarına dökülüp terkedilmiş beton - demir kalıntıları, Balıkesir ya da çanakkale ye ulaşana kadarki dar, karanlık ve cahil sürücülerin işgal ettiği trafiğinde neyseki sistem işime yarıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben opelin farına laf etmedim ki, Sonuçta adının Afl olduğunu şimdi öğrendiğim sistem gerçekten çok güzel, Bizim araçlarımızda da kesinlikle olmalıydı, Sonuçta 60,000,00 TL nin üzerinde paralar verildi bu arabalara, kesinlikle olmalı, ben led farların güzelliğinden bahsederken konu yumuşasın, hafiften soğutayım diye demiştim. Yoksa insignia çok güzel bir araç. Şahsen ben çok beğeniyorum. Hele de Cosmo donanım olacak. Harika.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yagmurlu havalarda xenon far sıkıntısı hala oluyor mu yani farlar sanki yanmıyormuş hissi veriyor mu? benim aracım f3 style plus xenon değil titanıumları merak ettim .

oğuz mete tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben opelin farına laf etmedim ki, Sonuçta adının Afl olduğunu şimdi öğrendiğim sistem gerçekten çok gÜzel, Bizim araçlarımızda da kesinlikle olmalıydı, Sonuçta 60,000,00 TL nin Üzerinde paralar verildi bu arabalara, kesinlikle olmalı, ben led farların gÜzelliğinden bahsederken konu yumuşasın, hafiften soğutayım diye demiştim. Yoksa insignia çok gÜzel bir araç. Şahsen ben çok beğeniyorum. Hele de Cosmo donanım olacak. Harika.

Yok yok, laf atıldı diye demedim Afl sadece led değil demek istemiştim, Focus un led + xenonları da gayet iyidir eminim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yagmurlu havalarda xenon far sıkıntısı hala oluyor mu yani farlar sanki yanmıyormuş hissi veriyor mu? benim aracım f3 style plus xenon değil titanıumları merak ettim .

Sana bir sır vereyim mi?

Ben Focus'u yağmurlu havada hiç dışarı çıkartmadım, yağmura da yakalanmadım, sadece geçen akşam işten gelirken bir iki kar attı, hemen gaza yüklendim ve sakin ve huzurlu yuvasına soktum Focus'u, en dip tarafta şimdi, önünde emektar Europa var. Focus sessiz, sakin yuvacığındaduruyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tabiki oluyor,çünkü parlama yapıyor..Özellikle sisli havada bixenon sıkıntılı...Sis farlarıyla kullanılmasında fayda var....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.