Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

hangi motor yağı kullanılmalı

Ozan Er

Soru

2004 benzinli 190 000 km fiestam var. Serviste hep 5W 30 konuldu.(en azından ben öyle hatırlıyorum :)).

Son yağ değişimini serviste değil başka yerde yaptırdım.Sonradan farkettim ki 10w 40 yağ konulmuş.Usta bir şey olmayacağını, benzinli araçlarda 10w 40 konulduğunu söylese de rahatsız oldum.Araştırmalarım 5w 30 yağ konulması yönünde. Bu yüzden tekrar yağı boşaltıp 5w30 koymamı tavsiye edersiniz  yoksa böyle binilebilir mi?

Teşekkür ediyorum.

Ozan Er tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Kaan bey teşekkür ediyorum...

Ustaların büyük çoğunluğu hatta hepsi 10w 40 koyma taraftarı. :))) Hele hele bu kilometreye kesin 10w 40 konmalı diyorlar.

Bu değişimi 5000 - 10000 km sonra  yapsam motor zarar görür mü?  

5000 - 10000 km sonra tekrar 5w 30 koyabilir miyim ?

Ki ustaların fikrini zaten biliyorsun (Hiç bir şey olmaz :))))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Motor tolerans değerleri yüksek, bir süre daha 10W 30 ile devam etseniz bence de sıkıntı çıkmaz ama "usta" arkadaşlarımızın belirttiğinin aksine bir sonraki değişimden itibaren tavsiye edilen yağı tercih etmekte yarar var. (detaylara girersek sayfalar sürer ... milletin kafasını şişirmeyelim) 

kuZu'nuzu iyi günlerde ... sağlık & sıhhat içinde kullanın efendim. 

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.