Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

En Kötü Gezi : Amerika

A. Uğurcan Uğur

Önerilen Mesajlar

Anlatılacak pek birşey olmadı gezide.

Yakup abiye hediye getireceğime dair söz vermiştim,maalesef olmadı çünkü ne hediyelik birşey alabildim ne de kendime pek birşey aldım.

İlk günler güzel geçmişti gezi ilk 2-3 gün gezdik dolaştık,sonra teknolojik alet tutkumdan dolayı birkaç elektronik birşeyler aldım biraz da Türkiye'ye oranla daha ucuz olmaları nedeniyle.Ama sürekli aklımda canım kardeşim vardı.Onun ölümünün üzerinden sadece 1,5 ay geçmişti.Ben pek istememiştim zaten Amerika'ya gitmeyi ama annem ve babam biraz mutlu olmamı istedikleri için ve biraz da hazırlık geçme sınavımın olması nedeniyle kurs için yolladılar beni Amerika'ya ama ben kursa bile başlayamadan geri döndüm.5 gün sürdü gezi.Normalde 1,5 ay olarak planlamıştık ama hiç zevk alamadım,gülemedim,mutlu olamadım.Ailedekilerin ve benim en çok desteğe ihtiyacımız olduğu zamanlarda,mutsuz birşekilde evimden uzakta 1,5 ay geçirmek çok anlamsız geldi ve döndüm.

Hediyeler için üzgünüm tekrar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aaa kardeşim o sözler hep şakayla karışıktı senin canın sağolsun hediyeler hiç önemli değil...

Kardeşin için çok üzülmüştük o zamanda.. İyi gelir diye ummuştuk ama olmamış anlattığın kadarıyla..Allah tekrar sabırlar versin belki birdaha ki gidişinde orayı daha çok sever ve mutlu olursun :)

Mantıklı Kararlar alman sevindirici..

Biz hep yanındayız :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet çok üzücü bir durum...ama şimdi omuzlarında daha fazla yükü kaldırman gerekli anne-babana kardeşinin eksikliğini hissettirmemen içinde...umarım başarırsın...ve hep o sizi ve ailenizle bedensel olarak yanınızda olmasada ruhsal olarak hep içinizde yaşacaktır...ona mekanının cennet olmasını diliyorum...sana da...toparlanman için sabır ve ailene...elbette yeri dolmayacaktır...ama...yinede yaşam sürüyor...ve hayatın izleri ve zaman bu konuda acınızın sadece hafiflemesini saglayacaktır...sevgili oglum...iyi ol...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Okuldan geliyorum eve,kapının önünde bekliyorum,kapıyı açmıyorum.Çünkü biliyorum ben kapıyı açınca kimse koşup gelipte boynuma sarılmayacak,hoşgeldin abicim demeyecek.Ağlamak geliyor o an içimden ama annemin görmesini istemiyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

haklısın......sen de annene öyle bir sarılki..o ikinizin birden sarıldığını hissetsin...acın yeni bunları yaşaman...hayata küsmen...neden niçin sorularını sorman...küfretmen...haykırman...gizlice aglaman hepsi normal....bunlar hepsi dönemseldir...inkar...öfke..acıyı yaşama..yaşatma...sonunda kabul etme..ve ilahi güce sıgınma...daha huzurla ve mutlu yaşayabilme..sende bunları sırasıyla anlatıp geciceksin evlat...inanki troy filmi hep bogazımda kalmıştır...hiçbir anne ve baba yaşarken böyle bir acıyı yaşamamalıdır der...orada ölen ogulları için...en azından sizin evdeki anıları ile mutlu ol...yoksa hayatının tüm geri kalanını onun üzüntünle gecirerek kendi ömrünü de anne baba ile olan yaşamınıd mutsuz kılarsın...bunu unutma...kardeşin senin yerine olsa oda aynı şeyi yapardı emin ol....

en son rabbit hole adlı filmi seyretmiştim...bir kazada cocukları ölen bir ciftin sonrasındaki yaşamını anlatan...bence onu indir ve birşekilde yaşamlarını izle olmadı anneve babana da izlet insanın acısı bazen başkalarınında başına gelen olayları görmesiyle evet...bizim dışımızdada bunları yaşıyan insanlar var demesiylede hafifleyebiliyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

haklısın......sen de annene öyle bir sarılki..o ikinizin birden sarıldığını hissetsin...acın yeni bunları yaşaman...hayata küsmen...neden niçin sorularını sorman...küfretmen...haykırman...gizlice aglaman hepsi normal....bunlar hepsi dönemseldir...inkar...öfke..acıyı yaşama..yaşatma...sonunda kabul etme..ve ilahi güce sıgınma...daha huzurla ve mutlu yaşayabilme..sende bunları sırasıyla anlatıp geciceksin evlat...inanki troy filmi hep bogazımda kalmıştır...hiçbir anne ve baba yaşarken böyle bir acıyı yaşamamalıdır der...orada ölen ogulları için...en azından sizin evdeki anıları ile mutlu ol...yoksa hayatının tüm geri kalanını onun üzüntünle gecirerek kendi ömrünü de anne baba ile olan yaşamınıd mutsuz kılarsın...bunu unutma...kardeşin senin yerine olsa oda aynı şeyi yapardı emin ol....

en son rabbit hole adlı filmi seyretmiştim...bir kazada cocukları ölen bir ciftin sonrasındaki yaşamını anlatan...bence onu indir ve birşekilde yaşamlarını izle olmadı anneve babana da izlet insanın acısı bazen başkalarınında başına gelen olayları görmesiyle evet...bizim dışımızdada bunları yaşıyan insanlar var demesiylede hafifleyebiliyor...

Kabullenmek çok zor şuan.Bu konuyu annem ve babamla da konuşamıyorum.Acımı hafifletemiyorum henüz.Hayatımın her anında yanındaydı kardeşim.En mutlu günlerim,en kötü günlerim,en önemli seçimlerim... Her zaman yanımdaydı.Acılar paylaştıkça azalır denir ya.Hiç dikkate almamıştım bu sözü.Böyle bir acı yaşayacağımı tahmin bile edemezdim.

Şimdilik yaşamak istiyorum bu acıyı içimde.Unutmak istemiyorum kardeşimi.Unutamam da zaten.Zaman geçtikçe tavsiyelerinizi dikkate almaya çalışacağım.Çok teşekkür ederim sizlere

UğurcanU tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok acı kayıplar veriyoruz hayatta.Birgün bizi Çok sevenlerde bizi kaybedecekler, büyük acılar yaşayacaklar.

Hayatın düzeni böyle maalesef, kimi zamanlı kimi zamansız -yada bize göre zamansız ama tam zamanında- aramızdan ayrılıyorlar.

Ağlamak üzülmek ne yazık ki hiÇbirşeyi geri getirmiyor, 5 marttan beri hergün gözümden yaş akıyor ama nafile tabi.

Kardeşine Allahtan rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok acı kayıplar veriyoruz hayatta.Birgün bizi Çok sevenlerde bizi kaybedecekler, büyük acılar yaşayacaklar.Hayatın düzeni böyle maalesef, kimi zamanlı kimi zamansız -yada bize göre zamansız ama tam zamanında- aramızdan ayrılıyorlar.Ağlamak üzülmek ne yazık ki hiÇbirşeyi geri getirmiyor, 5 marttan beri hergün gözümden yaş akıyor ama nafile tabi.Kardeşine Allahtan rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun.

Allah hepimize sabır versin.Aramızdan ayrılanlardan rahmetini eksik etmesin.Sanırım konu hakkında pek yorum yapmasam daha iyi olacak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.