Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

enjektörden gelen ses

İlhan Yalçın

Soru

(2013 benzinli c max) merhaba arkadaşlar  dün sabah arabayı çalıştırdığımda aracın motor kısmından çıt çıt diye ses geldiğini duydum.kaputu açtım sesin enjektörlerden geldiğini düşündüm. arıza ışığı falan yanmıyor. yakıtı hep opetten alıyorum. forscan ile arızayı bulabilrmiyim? En yakın servis bana 150 km ne yapmamı önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Enjektör'de arıza var ise doğrudan yakıt tüketiminize yansır, Bozuk enjektör (piyasa ağzı ile söylüyorum) ... -işeme- yapar. Yani yakıtı aerosol/buhar halinde değil, kesik-kesik sıvı formda püskürtür bu da performans+yakıt tüketimini olumsuz etkiler. Enjektörü söküp (enjektörleri) test'e bağlamak ve debilerini ölçmek lazım, uzaktan teşhis koymak malesef zor. 

...tabi sorun enjektörde ise. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Enjektör'de arıza var ise doğrudan yakıt tüketiminize yansır, Bozuk enjektör (piyasa ağzı ile söylüyorum) ... -işeme- yapar. Yani yakıtı aerosol/buhar halinde değil, kesik-kesik sıvı formda püskürtür bu da performans+yakıt tüketimini olumsuz etkiler. Enjektörü söküp (enjektörleri) test'e bağlamak ve debilerini ölçmek lazım, uzaktan teşhis koymak malesef zor. 

...tabi sorun enjektörde ise. 

Servis yolu görünüyor bana :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İmpetus iyi lastik, sıkıntı çıkarmaz.

Kaç binde değiştirdiniz ve eski lastikler ne markaydı?

Sagolun disarda yaptirsan yariyariya olurdu herhalde:)

Lastiklerde eskimisti orjinali yerine 205 55 16 lassa impetus revo +2 lastik aldim kliksadan 155 tl ye 620 tl verdim.

Dışarda daha ucuz olurdu evet. Bulunduğunuz bölgede Bosch Car Servis varsa fiyat alabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.