Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Özel Plaka Hakkında

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar özel plaka işi ne durumda bilen var mı? Artık mümkün değil diyorlar, herkes ikametgahının olduğu yerden alıyormuş v.s. Konu hakkında net bilgisi olan var mı?

YkP CgTy tarafından düzenlendi
Konu Focus 3 ile ilgili olmadığından doğru yere taşınmıştır.Konu Başlığı küçük harf'e çevrilmiştir.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bulunduğunuz yeri bilmiyorum ama bazı emniyet müdürlükleri internetten ayırtma imkanı sunuyor

http://www.ankara.pol.tr/2011_v1/online.php?id=12

gibi

Sizin alacağınız ilinde böyle hizmeti olabilir ve belki uygun kombinasyonu yakalayabilirsiniz..

Diğer türlü iyi bir torpile ihtiyaç duyacaksınız :balon:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Radikal.com.tr'den alıntı geçen yılki bilgi bunlar

Özel plaka nasıl alınıyor?

İstanbul’da bu tür Özel plakaları almak diğer illere gÖre hem daha pahalıya patlıyor hem de bir hafta kadar uğraştırıyor.

Özel plakayı almak sıfır araç alırken daha kolay oluyor. Yeni araç alımında trafik müşavirleri ya da bayii istediğiniz plakayı arayıp bağlı olduğu trafik tescil şubesini buluyor. Plakanın fiyatı da bundan sonra belli oluyor. Trafik şubesindeki memur plakanın ‘Özel’liğine gÖre sizden yasal olarak bağış istiyor. Bu bağışın en Özel plakalarda 10 bin liraya kadar çıktığı sÖyleniyor. Herhangi bir aracın üzerinde kayıtlı olmayan yani trafik tescil bürolarında bulunan plakaları edinmek diğerlerine gÖre kolay oluyor.

Ancak aracınız varsa ve yeni bir plaka almak istiyorsanız kendi aracınızı İstanbul dışına kayıt yaptırmanız gerekiyor. İstanbul dışında bir gün kalan araç daha sonra tekrar dÖndüğünde istenen plaka takılabiliyor. Bunun için alacağınız plaka sahibine Ödenen para dışında 700-800 TL’lik işlem masrafı ve bir hafta süre gerekiyor. çok Özel plakalarda bu işlem sırasında bile trafik tescil şubesi bağış talep edebiliyor.

Ankara internetten veriyor

Plaka konusunda en zor işlem İstanbul’da yapılırken Ankara internetten plaka tahsis imkânı tanıyor. Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün sitesinden plaka seçilebiliyor. Seçilen plaka 24 saatliğine elinizde kalıyor. Bu süre içinde şahıs ya da şirket yetkilisinin plakayı alması gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben aracı aldığımda Yakup internetten plakayı seçtim emniyete gittim nüfus cüzdanıma bakarak bir belge verdiler gittim Trafik tescilde onaylattırdım. Yalnız Ankara'da da her ilçeye vermiyorlar sadece Merkezda ikamet edenler alabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

İyi bir torpilin varsa para vermeden alabilirsin. Benim 4 arabamda es plakalı hatta focus 3 ler biri es 174 diğeri es 175. Hiç birine para vermedim. Torpilin yoksa bağış yapmadan ve istediğin plaka mevcut değilse alamazsın.

Erhan ben İstanbul'dayım burada da bedavaya vermezler gibi geliyor. Üstelik 3 harfli plaka benim istediğim. Birde şimdi şu harfler olsun dediğinde plaka kıymete binecek iyice.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Plaka çıkarırken size bir liste veriyorlar burdan istediğini seç diye yani bizim burda öyle İstanbul da nasıldır bilmiyorum. Eğer istediğiniz harfler başkaları için birşey çağrıştırmıyorsa örneğin GS FB VİP vs. bakarsınız tesadüf denk gelir. Benim ilk plakam böyle denk gelmişti. Sonradan kıymete bindi diğer üçünü tanıdık vasıtasıyla aldım. trafikdekiler para koparmak için insanların hoşuna gidecek plakaları ayırıyorlar listeye dahil etmiyorlar. Eğer sağlam bir torpiliniz yoksa düşük bir ihtimalle trafik takipçilerine çorba verdiğinizde de işinizi halledebilirler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Plaka çıkarırken size bir liste veriyorlar burdan istediğini seç diye yani bizim burda öyle İstanbul da nasıldır bilmiyorum. Eğer istediğiniz harfler başkaları için birşey çağrıştırmıyorsa örneğin GS FB VİP vs. bakarsınız tesadüf denk gelir. Benim ilk plakam böyle denk gelmişti. Sonradan kıymete bindi diğer üçünü tanıdık vasıtasıyla aldım. trafikdekiler para koparmak için insanların hoşuna gidecek plakaları ayırıyorlar listeye dahil etmiyorlar. Eğer sağlam bir torpiliniz yoksa düşük bir ihtimalle trafik takipçilerine çorba verdiğinizde de işinizi halledebilirler.

Erhan bir de şöyle bir sıkıntı var. Şimdi ben sıfır araç almayacağım. Mevcut aracımın var olan plakasınıo değiştireceğim. Yani benim hem aracı mevcut plakayı il dışına taşıyıp yeniden İstanbul'a almam ve ardından ikametgahımı istediğim plakanın bağlı bulunduğu ilçeye almam gerekiyor. Eğer yanlış bilmiyorsam. Düşünsene bir de üstüne ciddi miktarda para istendiğinde hakikaten değmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Bi sorum olacak size çok maliyetli olduğu için SBR plakam olamicak dedim harfleri ayarlayamıyorum bari sonu güzel olsun 3434 1222 4544 örnek olarak. sordum bunu 2010dan itibaren seçme işlemi kalkmış plakayı veren kişiye sıra dışında bi plaka istediğin anda bağış istiyormuş doğrumudur bu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bi sorum olacak size çok maliyetli olduğu için SBR plakam olamicak dedim harfleri ayarlayamıyorum bari sonu güzel olsun 3434 1222 4544 Örnek olarak. sordum bunu 2010dan itibaren seçme işlemi kalkmış plakayı veren kişiye sıra dışında bi plaka istediğin anda bağış istiyormuş doğrumudur bu ?

Bağış :kıhkıh::P:balon:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.