Jump to content

Kaan Cantimur

Üye
 • Toplam İleti

  33
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

3 Poor

Kaan Cantimur Hakkında

 • Derece
  Ambiante
 • Yaş 30

Profil Detayları

 • Şehir:
  İstanbul
 • Arabam:
  2005 Focus 1.6 Ghia
 • Meslek:
  Biyomedikal T.
 • Cinsiyet:
  Erkek

Güncel Profil Ziyaretleri

Son ziyaretçiler bloğu devre dışı ve diğer kullanıcılara gösterilmiyor.

 1. Araca uygun su hortumlarını bulamıyorum ne servis nede özel servis aynı model motordan numune parça kodu almadan yapamıyor parçaları yağ soğutuculu ve elektronik basınç kontrol valfli olan bi focus sahibi varsa bana parça kodu atabilir mi lütfen tekrardan soruşturacağım kod ile
 2. Merhaba aracımın eskimiş radyatör hortumlarını değiştirmek istiyorum ancak usta parçayı bulamadığını ve benim de bir araştırmamı istedi veya aynı model yağ soğutucusu olan modellerden birinden örnek alması gerekiyormuş acaba aracıma göre bu radyatörden çıkan kalın ve ince boruları nasıl temin edebilirim bir öneriniz var mıdır site olur ford yetkili servisi olur bursa balıkesir civarında çok acil. Focus 2 2005 benzinli model
 3. Çekiciye yükleyip öyle götürdük daha fazla kullanmayayım diye sorun yağ soğutucudaymış birkaç saat sürdü temizlenip parçanın değişmesi 1 hafta sonra tekrar gideceğim sistemde kalan yağları da temizletmek için. İyi ki erken farketmişim biraz daha kullansaydım yağsız kalıp gene bir sürü masraf açacaktı.
 4. Teşekkürler. 7-8 ay önce suya yağ karıştırıp contası giden ve motoru yenilenen araç gene suya yağ karıştırıyor delirmemek elde değil. Umarım gene onla alakalı bişey değildir ve en uygun maliyetle çözülür. ?
 5. Merhaba bu akşam aracımın yağını ve soğutma suyunu kontrol ediyim dedim. Bir baktım yağ eksik ilk çizginin oralarda soğutma kabının içi de yağ dolmuş ağzına kadar kremsi bir kıvam almış. Tabi hararet duman atma falan yapmadı kullandım belli bi süre bu akşam farkettim ustayı aradığımda yağ soğutucunun arızalanmış olabileceğini söyledi. Daha önce başına gelen var mı? tavsiyeleriniz neler fiyatları nedir sizce? birde contalarını değiştirerekte sorun çözülebiliyormuş parçada fazla bir sıkıntı yoksa bunu hakkında bilginiz var mı?
 6. Bu tarz bi durumla karşılaşan arkadaşlara yardımı dokunur diye yazıyorum. Kaçağı bulmak için antfriz ile tamamen doldurulduğunu söylemiştim bu işlemden sonra bir benzinlikte aracın kaputundan buhar yükseldiğini farkettim kaputu açtığımda fotoğrafta gördüğünüz yerden buhar şeklinde anfirizin çıktığını gördüm boruda kaçak olduğunu bulduk. İlk başlarda sızıntı çok az ve buhar olarak çıktığından bulunması imkansızdı ancak antifriz sayesinde yeri belli oldu. Fakat ben iyi farkettim çünkü o şekilde kullanmaya devam etseydim tüm soğutma sıvısı boşalacaktı hararet yapıp daha büyük sorunlara neden olac
 7. Baya bir incelendi bugün araç ama kaçak bulunamadı. Suyu tamamen boşaltıp yeni antifriz koydular şu pembe renkli olandan birkaç gün daha takip edilmesi istendi.
 8. Anladım sanırım su eksiltmeyle alakalı bir durum değil bu. Yarın rektefiye ettirdiğim yere gideceğim bakalım umarım şu kaçağı bulabiliriz.
 9. Pekala yokuşta yüksek devirde iken gelen bu sesin eksiltme sorunuyla bi alakası var mıdır? 2-5 saniyeler arasında çok net duyuluyor çıtırtı sesi bu seste bayadır var 1 aydır.
 10. Araç rektefiye edileli 4-5 bin km oldu zaten bu dediğiniz silindir kapak contasında sıkıntı olma ihtimali genede var mıdır? genleşme tankının kapağını 1 hafta önce orjinali ile kendim değiştirdim ancak bir sonuç alamadım. Birde diyelim conta da sıkıntı var yağ seviyem normal ve renginde de sıkıntı yok yani ordan su sızması direk olarak bu yağ seviyesini etkilemez mi? çünkü araç yaklaşık 1 aydır bu şekilde ve 4-5 ekleme yaptım nerdeyse.
 11. Merhaba 2005 1.6 focus aracımın birkaç haftadır olan su eksiltme sorunu için cumartesi tamirata götüreceğim. Bu süreçte takip ettiğim ve fark ettiğim olaya göre aracım park halinde su eksiltmiyor. Her zaman parktan çıkarken zemini kontrol ettim. 1.5 gün kadar çalışmadığında su seviyesini kontrol ettim bir sorun yoktu. Ancak ne zaman arabayı sürsem sonrasında baktığımda su seviyesinin azaldığını fark ettim. Özellikle sıkıştırarak kullandığımda sanki daha fazla eksilme yapıyor bundan pek emin değilim ancak çalışır halde eksilttiğinden eminim. Çok anlamıyorum ancak rölantide bir kere çalışırken k
 12. 2006-2014 yazıyor model olarak ama bir sıkıntı cıkmaz herhalde ?
 13. Aracım 2005 1.6 focus. Bu araca uygun yedek su deposu kapağı arıyorum ancak emin olamadım hangisi uyar uymaz sıkıntı çıkarır mı diye orjinal olacak birde. Şunları buldum https://orjinalfordparca.com/focus-radyator-yedek-su-depo-kapak-2006-2014orjinal?gclid=CjwKCAjwi_b3BRAGEiwAemPNU1F8wdNuTVtnmy650MSm8auVMzMh-Z8wJI2p63KuXRYoBrjkJVFsdBoCm1wQAvD_BwE https://www.onlineyedekparca.com/urun/ford-focus-2001-2014-radyator-yedek-su-depo-kapagi-ford-orjinal?gclid=CjwKCAjwi_b3BRAGEiwAemPNU29S-4C_TrcNGUzenzVJizW5nubkfT3fZbp9y57CFBl67KwBdP8w2hoCe-8QAvD_BwE https://m.n11.com/foc
 14. Bende tam anlayamadım zaten hocam araç kesin su eksiltiyor zaten pazartesi bi ustaya götürücem de genede sorayım dedim yani garip bir durum bence baktığında minumum çizgisinde görünüyor ancak kapta su var belirttiğim yerde. ?
 15. Hocam fotoğraf benim değil internetten buldum araç şuan yanımda değil o yüzden çekemedim ama akşama doğru çekip atıyım gösterdiğim yerde baya bir sıvı vardı. --48 dakika sonra eklendi--
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.