Jump to content

Fotoğraf Yarışması:

Haziran katılım burada
Mayıs anketi burada

Mehmet Gencel

Member
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Poor

About Mehmet Gencel

 • Rank
  Yeni üye

Profile Details

 • Location:
  Muğla
 • Car:
  2000 Focus Ambiente
 • Job:
  Memur
 • Gender:
  Bay
 • Age 47

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Konuyu hortlatmış gibi olacağım ama ayrı başlık açmaktansa buraya yazayım dedim. Bugün focus aracımın gaz kelebeğini temizlettim ancak rölanti 3000 devirleri buluyor bir müddet sonra 1000 devire düşüyor. Temizletmeden öncede düşük rölanti sorunu vardı. Gaz kelebeği plastik olduğu için temizletme 1000 lira masraf açar dediler ama ben başka çare olmayınca temizletmek zorunda kaldım. Bunun bir orta yolunu bulamadık ya düşük ya yüksek. Değerli fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar.
 2. Ustanın dediği gibi gaz kelebeğinin üzerinde ingilizce olarak temizlemeyin yazıyor. Bujileri değiştirmek üzere muğlada özel bir servise gittim ve ne görelim üst kapak contasından yağ kaçırmış ve buji yuvalarına dolmuş. Conta, bujiler ve rölanti valfi değişti ve canımı sıkan bu rölanti sorunu ortadan kalktı.
 3. Arkadaşlar 2000 model focus 1.6 ambiente aracımda LPG'de rölanti sorunu var. Ani duruşlarda stop edecek gibi oluyor tekrar topluyor. Ford özel servisine götürdüğümde araca benzin katkısı koyarak benzinde kullan geçmezse gaz kelebeğini temizleyelim dedi. Benzin katkısı koyarak yaklaşık 250 km yaptım düzelir gibi oldu ama sorun devam etti. Farklı bir ford özel servisine gittiğimde rölanti valfini temizleyelim dedi ve temizledi test sürüşü de yaptı. Yine düzelir gibi oldu ancak sorun tamamen geçmedi. Forumda araştırdığımda gaz kelebeğinin temizlenip adaptasyon yapılarak düzeleceğini okudum. Yine diğerlerinden farklı bir ford özel servisine gittim ve gaz kelebeğini temizletmek istediğimi söyledim. Usta "Bu arabanın gaz kelebeği plastik olduğu için temizlenmez, temizlenirse aşınma olur ve araba 2000 devirin altına düşmez, daha sonra sana 1000 liralık masraf açar, ama rölanti valfini değiştirelim ve maf sensörünü temizleyelim sorun düzelir" dedi. Haliyle benimde kafam karıştı yaptırmadım. Siz ne dersiniz gaz kelebeğini temizletmeli miyim?

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.