Welcome to Focus Club Tr | Otomobil Severlerin Adresi

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• Announcements

• Yakup Çağatay

[ÖNEMLİ MUTLAKA OKUYUNUZ] Görünmeyen Resimler Hakkında   08/06/2015

Devletimiz i.imgur adresini engellemiş bulunmakta, bu sorunu çözmek için ilk etapta öncelikli konuları yenilemeye başladık. Şuan görmek için yapmanız gereken basit bir DNS değişikliğidir. Google dns gibi 8.8.4.4  İlginize Teşekkürler. NOT: Bu sadece imgur'a yüklenen fotoğraflar için geçerlidir, diğerlerinde problem bulunmamaktadır.  
    • Yakup Çağatay

Yeni Konu Açmadan Göz Atınız - Etiketleme Sistemi   06/20/2016

Sizlerden Ricamız;   Örneğin bir web sayfasında Büyük Başarı: Türkiye:4 – İtalya:0 başlıklı bir yazı gördünüz. Bu yazının etiketleri yazar tarafından şöyle oluşturulmuş olabilir: Türkiye, İtalya, Futbol, Galibiyet, milli takım.   Bu sistemle aranılan konu çok daha kolay bulunur. Etiketler içinde Türkiye İtalya Futbol şeklinde bir arama yapmak sizi istediğiniz sayfaya çok hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar.   Yeni Konularınızı açarken eğer etiketleme yapmak istiyorsanız bu kurallara göre yapmanız olacaktır, aksi taktirde tüm hataları düzeltmeye kalkmamız çok zaman alıyor ve düzeltme yapılana kadar yanlış sonuçlar çıkıyor..   Eğer yapmak istemiyorsanız lütfen boş bırakınız... Yapmak istiyorsanız ilgili KELİMELERİ VİRGÜL (,) İLE AYIRIN LÜTFEN. FARKLI İŞARETLER İLE DEĞİL.   Özen gösterip ilgilenen herkese teşekkürler FocusClubTr.com
“ER-OL
Sign in to follow this  
Followers 0
Aydın Baran

Ford Focus TDCI 100 bin km. bakımı

30 posts in this topic

Dizel Focusumun 100 bin km. bakımı gelmişti ve gerekli işlemler bugün yapıldı.

Bildiğiniz gibi ben 90 binde triger değiştirmemiştim, 100 binde değiştiricem demiştim bu bakımda değiştirdim.

Öncelikle bakım sanayide bir usta tarafından yapıldı ve yaklaşık 2 saat sürdü.

Parçalar ve fiyatları;

Motor Yağı -->95 TL

Yağ Filtresi --> 15 TL

Hava Filtresi --> 15 TL

Mazot Filtresi -> 70 TL

Triger Seti --> 130 TL

işçilik --> 75 TL

Toplam 400 TL tuttu.

Araçta yapılan genel muayenede herhangi bir soruna rastlanmadı, V kayışı rulmanları kontrol edildi ve orjinal parçaların gayet düzgün olduğu gÖrüldü.

3 people like this

geçmiş olsun...klimayla ilgili bişi göremedim yanlız...

Klimayla ilgili şikayetim yok abi, poleni yeni değişmişti.

ok...güzel rakam...inşallah güzel kullanışlar ve son bakımın olsun...yeni arabana kavustursun seni.............mondeoya külkahveye...cok istiyom sende cünkü...

ok...güzel rakam...inşallah güzel kullanışlar ve son bakımın olsun...yeni arabana kavustursun seni.............mondeoya külkahveye...cok istiyom sende cünkü...

Sağol Abi kredi bitince inşallah.

Bugün karşımdan geldi bir tane, o gündüz farları felaket olmuş :yeah:

dedim ya görünce direkt sen geliyrsn aklıma sanki sende varda ooo aydının araba diyorum..felaket ledleriyle evt...cok yakışıklı...bir araba...

2013 de Bomba Mondeo geliyor..Gerisi yalan olacak :) Bekleyin :zha::D

ehuehuehe :yeah:

sonylimi touch lımı dermişim...bora yaptı o yok bize kaldı mirası... :yeah:

1 person likes this

Fiyatıda 100 bin lira olur 2013 te :yeah:

Bu arada bugün ustalara gösterildi birkaç ay içinde Malibu'nun yenilemesine başlanacak gibi.

400 liraya dizel bir aracın triger + sarf malzemeleri değişimi, çok iyi.

1 person likes this

Fiyatıda 100 bin lira olur 2013 te :yeah:

Bu arada bugün ustalara gösterildi birkaç ay içinde Malibu'nun yenilemesine başlanacak gibi.

Ne durumda abicim araç ?

Dizel bir aracın 100 bine bu kadar sorunsuz gelmesi ve triger dahil 100 bin bakımı için gayet iyi Maşallah.

Bir sonraki bakımda aracın ön amortisörleri değişebilir, sağ önde hafif bir terleme görüldü, aracın orjinal amortisörü olduğu anlaşıldı.Değişim km.si ama bir sonraki bakıma kadar 10 bin km. çok rahat götürür dediler.

Bence bir amortisörü 100 bin km. sorunsuz kullanmak türkiye yollarında çok iyi.

1 person likes this