Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ankara Mocan Lpg Uygulaması

Gökhan ADIGÜZEL

Önerilen Mesajlar

Bu hafta içi ben de Ankara Mocan'da aracıma lpg taktırdım ve ruhsata işlettim. Kısmetse yarın ruhsatı teslim alıyorum. 

Öncelikle söylemeliyim beyefendi insanlar. İletişim anlamında çok memnun kaldım. 

İlk dolumda 36,5 litre gaz aldı; 84 TL. 2 günde 71 km'ye yakın yol yapmışım. Bu mesafenin 3 kilometresi aracın benzinden lpgye geçerken aldığı yol. İlk defada 2 km sonra, ikinci de 1 km sonra benzine geçti. Bugün araca tekrar lpg koydum. 15,13 TL tuttu. Yaklaşık 23 krş yakmış. Bu kadar çıkmaz diye düşünüyorum, bir yerde bir şeyi hesaba katmıyor olabilirim, yanlışlık var ise düzeltin lütfen. Hafta sonu şehir dışında çıkacağım. Bakalım tek depo ne kadar götürecek?

Aracın çekişinde hafif bir fark var sanki, hissedilmeyecek derecede. Sakin kullanımda şehir içi trafikte bu fark kayboluyor.

Dolum ağzını muayenede problem oluyor yorumları nedeniyle alta koyduk. Aslı var mı bilmiyorum.

Kafamı kurcalayan şey, benzinden lpg'ye geçiş sırasında çat diye bir ses geliyor. Bu araç dışından duyuluyor, sanırım aracın altından geliyor. İçeride ses yok. Kapılar açıkken çok net zaten, beni rahatsız eden bir ses. Eski focusumda da Zavolli vardı, bu sesi hiç duymadım 3-4 yıl boyunca. 

Yine lpg'ye geçiş sırasında hafif bir devir kaybı oluyor. Normal midir bilmiyorum ama önceki aracımda bu da yoktu. Ufak bir pırpır etme durumu var yani. Bu konu ile ilgili daha sonra tekrar görüşeceğim Mocan'la. 

2 günlük tecrübemi aktarmak istedim. Kazasız belasız günler dilerim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.