Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Pedal Aydınlatma

Mete Yılmaz

Soru

Merhaba,

Focus 2,5 Trend X aracımın hem sürücü hem de ön yolcu tarafında , pedalların hemen üstdünde boş dular olduğunu farkettim, Sadece ampül takarak aktif hale geleceğini düşünerek bagaj ampülü ile denedim fakat ne yaptıysam çalışmadı. Sorunun nasıl çözülebileceğini bilen arkadaş var mı???

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaşlar, Focus II nin yolcu tarafındaki sigorta panelinin diagramı gerekli. Benim sigortalar 111, 122, gibi yüzle başlayan numaraları var ama elimdeki kitapçık(bayi 2011 modelin kitapçığı yerine 2012 ninkini vermiş) sigortaları 10 dan başlayarak numaralandırmış. Focus II iç aydınlatma sigortasının numarasını bilen var mı???

Buyrun konu burada

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakup bey hızlı cevapiçin teşekkürler ama bu sigorta kutusu benimkinden çok farklı...Nasıl resim yüklerim buraya?

benimki linkte kine benziyor:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-ford-focus-ii-iii-c-max-ust-seviye-gem-modulu-50804461/detay/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Resim varsa pc'de

http://imageshack.us/ buraya yükleyip direct linki bize verebilirsiniz...

Linki yolladım bir önceki mesajda, çıkmadımı acaba

Tekrar:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-ford-focus-ii-iii-c-max-ust-seviye-gem-modulu-50804461/detay/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar, lambaların yanmamasının sebebi gem mödülmüş, Ford her donanım seviyesi için ayrı gem modül üretmiş, herşey var, tesisat hazır, duy var ama lambalar yanmıyor, sebebi Gem Modülü. Artırmaya çalışıcaz seviyesini

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar, lambaların yanmamasının sebebi gem mödülmüş, Ford her donanım seviyesi için ayrı gem modül üretmiş, herşey var, tesisat hazır, duy var ama lambalar yanmıyor, sebebi Gem Modülü. Artırmaya çalışıcaz seviyesini

bence kazalı(pert) bir titanıumdan alın bu parçayı...Hem daha kolay olur hem daha kısa zamanda çözersiniz.. :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şimdi mantıklı oldu...Onu bulmak zormuymuş ? Aldınız mı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şimdi mantıklı oldu...Onu bulmak zormuymuş ? Aldınız mı

Yok çok zor değil, geçen gün yüklediğim link de var, Sahibinden.com da, ama ustayla başka birşey deniycez, titanyum modülünün kopyalayım Trend X e yapıştırmayı...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-ford-focus-ii-iii-c-max-ust-seviye-gem-modulu-50804461/mega-foto/?photo=2

Mete YILMAZ tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İlk mesajımı bu vesile ile atmış oluyorum.

2011 Collection tdci sahibiyim. benim aracımda da duy yerleri vardı. Ancak ampulu takmamıza rağmen çalışmadı.

Yetkili serviste şöyle bir işlem yapıldı.

Gem modulu açılacak. çok basit sadece torpido sökülecek. Oradan tavana giden tavan aydınlatma lambasının girişlerine duyların kablolarının girişi yapılacak.

Duylar birbirine paralel bağlı. Değilse de bağlanacak.

Bu şekilde yapıldığında tavan lambası ile paralel olarak aynı gecikmeli ve yavaşça sönüp yanma efektini de yapıyor ayak aydınlatmaları.

Bu işlem yarım saat sürüyor. Ben 20 lira işçilik verdim yetkili servise.

Gem modulunu değiştirmenize gerek yok. Oradaki ustalar zaten biliyorlar bu konuyu. Hemen hallederler.

Ama kesinlikle dışarıda yaptırmayın . Gem modulunuz yetkisiz mudahale sebebiyle garanti dışı kalır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İlk mesajımı bu vesile ile atmış oluyorum.

2011 Collection tdci sahibiyim. benim aracımda da duy yerleri vardı. Ancak ampulu takmamıza rağmen çalışmadı.

Yetkili serviste şöyle bir işlem yapıldı.

Gem modulu açılacak. çok basit sadece torpido sökülecek. Oradan tavana giden tavan aydınlatma lambasının girişlerine duyların kablolarının girişi yapılacak.

Duylar birbirine paralel bağlı. Değilse de bağlanacak.

Bu şekilde yapıldığında tavan lambası ile paralel olarak aynı gecikmeli ve yavaşça sönüp yanma efektini de yapıyor ayak aydınlatmaları.

Bu işlem yarım saat sürüyor. Ben 20 lira işçilik verdim yetkili servise.

Gem modulunu değiştirmenize gerek yok. Oradaki ustalar zaten biliyorlar bu konuyu. Hemen hallederler.

Ama kesinlikle dışarıda yaptırmayın . Gem modulunuz yetkisiz mudahale sebebiyle garanti dışı kalır.

Bilgi için teşekkürler, mümkünse hangi servis yaptı, telefon numarası var mı mümkünse, Tur Oto daki servis elemanları ile görüştüreyim.

Yalnız gem modülü topidonun alt kısmında, torpidonun sökülmesine gerek varmı ki acaba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bilgi için teşekkürler, mümkünse hangi servis yaptı, telefon numarası var mı mümkünse, Tur Oto daki servis elemanları ile görüştüreyim.

Yalnız gem modülü topidonun alt kısmında, torpidonun sökülmesine gerek varmı ki acaba

Gem modülün değişmesi gerektiğini söyleyen de servis

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.