Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Geri Vites Stoplarıma Su Giriyor

Mustafa Çakıroğlu

Soru

Merhabalar arkadaşlar.

93.000 km ye girdiğim şu günde çok saçma sapan bir olayla karşılaştım. Mahkemelik olucam bu gidişle ford otosanla.

Arabamı yıkadıktan sonra geri vites ampulunun olduğu kısma damla damla su giriyor.

3 defa garantiden değilmesi için başvurduk serviste red cevabı geldi. Açıklaması da; kış aylarında bu şekilde terlemeler olabiliyormuş.

Ford 443 lü hattı aradım dosya oluşturdular. Bir hafta sonra garantinin size vermiş olduğu cevap nihai karardır yapabileceğimiz bir şey yok dediler. Deliricem yardım edin.

ee2c495ba0d82eecb2db966e2d17cea4.jpg

d216615da5bf0c1ec0a34d79ee4629d5.jpg

4c1e0e76007074944bb76105daf358e0.jpg

a965faf8d9a882c8d3468c6134bd9001.jpg

5c59a90f4619184f3a8a32c8e834a4f9.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Yıkama dışında böyle birşey yoksa, basınçlı suyu o bölümlere dikkatli vursunlar veyahut dokunmasınlar su da girmez.

Kışın terleme ile yıkamayı bağdaştıramadım, siz yıkama sonrası oldu demediniz mi? 

Genel olarak basınçlı su tavsiye edilmez zaten bazı detaylarda bu konuda dikkatli olunması bile gerekir.

Örnek: Depo kapağı, park sensörleri, geri görüş kamerasını yıkarken uzaktan tutulmalı ve genel bir uyarı da şu şekildedir; Bazı araç yıkama sistemleri yüksek basınçlı su kullanır. Bu, aracınızın bazı parçalarına zarar verebilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Stop su alıyor deseydiniz. Dediğinize bakılırsa sızdırmazlık ile ilgili bir sorun var. Servisin dediği terleme olayı kondense bağlı gerçekleşir sizin dediğiniz ile bağdaştıramadım. Servis sallamıyorsa tüketici haklarına gidip dava açabilirsiniz. Boşa zaman kaybetmeyin. Normal şartlar artında ana sanayinin şartnameleri doğrultusunda stop ve farların dayanabileceği sızdırmazlık basınç parametreleri vardır. Basınçlı su ile bir şey olmaması gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Abi balıkta var mı içinde [emoji2][emoji2][emoji2]

Geçmiş olsun umarım Çözümü olur geçen bi hb gidiyordu Önümde stop lambasının Yarısı su dolmuştu

Şimdilik balık yok ama perşembe tüketici haklarına gidicem araba 95.000 km ye koşuyor geçirtmemek lazım garanti km' sini.

Yıkama dışında böyle birşey yoksa, basınçlı suyu o bölümlere dikkatli vursunlar veyahut dokunmasınlar su da girmez.

Kışın terleme ile yıkamayı bağdaştıramadım, siz yıkama sonrası oldu demediniz mi?

Genel olarak basınçlı su tavsiye edilmez zaten bazı detaylarda bu konuda dikkatli olunması bile gerekir.

Örnek: Depo kapağı, park sensörleri, geri görüş kamerasını yıkarken uzaktan tutulmalı ve genel bir uyarı da şu şekildedir; Bazı araç yıkama sistemleri yüksek basınçlı su kullanır. Bu, aracınızın bazı parçalarına zarar verebilir.

Bende kışın terlemeyi anlamadım Yakup ama adamlar başından savmış beni.

Servisteki bayanlardan biri merkezden çok ters birine denk geldiğimi söyledi. Adam baktığı bir çok dosyaya red cevabı veriyormuş.

Tamam sonuçta tabancayla yıkanıyor aracın ama bir senedir bir sıkıntı olmamıştı da şimdi neden su almaya başladı. Farklı mı yıkanmıyor araç aynı yıkamacı aynı tabancayla yıkanıyor.

Depo kapağı gibi yerlere dikkat etmek lazımda stoplara da vurmazsak suyu sadece kaportaya mı vurayım [emoji16] yaw kaplama bile daha çok dahandı stoplardan.

Stop su alıyor deseydiniz. Dediğinize bakılırsa sızdırmazlık ile ilgili bir sorun var. Servisin dediği terleme olayı kondense bağlı gerçekleşir sizin dediğiniz ile bağdaştıramadım. Servis sallamıyorsa tüketici haklarına gidip dava açabilirsiniz. Boşa zaman kaybetmeyin. Normal şartlar artında ana sanayinin şartnameleri doğrultusunda stop ve farların dayanabileceği sızdırmazlık basınç parametreleri vardır. Basınçlı su ile bir şey olmaması gerekir.

Mertcan perşembe gidicem ve de elimden geleni de yapıcam, pelini bırakmıycam. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.