Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2 Yakıt Pompası Arızası

İsmail

Soru

Arkadaşlar merhaba. Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum lütfen. Aracım 2006 trend Aracımda sabah ilk çalıştırmada stop etme arızası var. ilk çaıştırmada gaza basmadan marş yapıldıgında çalışıp hemen stop ediyor. İkinci Marşta çalışıyor Yanlız hafif gaz verildiğinde (sanki yakıt gelmiyormuş gibi) gaz yemiyor, gaza çok basıldığında toparlıyor. Normal seyirde giderken hiç bir problem yok. Ara çalıştırmalarda stop etme olmuyor ama gaz yememe oluyor.

Servise gittim. Bilgisayara bağladılar gaz kelebeği kirlenmiş dediler 50 tl'ye gaz kelebeğini temizlediler. Arıza düzeldi yanlız 10 gün içinde yine aynı oldu. tekrar servise gittiğimde yakıt enjektörleri girişini çıkarıp bir basınç ölçen saat bağladılar. kontağı aç kapa yaptıklarında basınç 4 birime geldi ve çok yavaş şekilde 3,5'e kadar düştü. Ustalar yakıt deposu içindeki Yakıt pompası Arızalı değişeçek dediler. 1300 TL (pompa)+80 Tl (işçilik) işçilik istediler.

Bu adreste 53,10 TL'ye bir pompa buldum ama fiyat farkı çok fazla değilmi?

http://ozenticaret.com.tr/asp/product/1049/Ford-Focus-2-Benzin-Pompasi

Konu hakkında yurumlarınızı bekliyorum

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 14 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Diyarbakır oto ford yetkili bayi ve servisi

servis danışmanı bana geçen hafta başka bir müşterinin 2500 TL'ye Dizel yakıt pompasını değiştirdik demişti.

Zaten servisin işçiliği 0 Arıza Aramayı bilmiyorlar sadece sök tak tutturabildiklerine.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aracınızın garantisi bitmiş zaten gidebileceğiniz özel servis yokmu hiç bulunduğunuz ilde ?

Pompanız kirlenmişte olabilir bir sökülüp temizlenip tekrar denense iyi olur.

1380 lira çok yüksek bedel yakıt pompası için. Başka birşeyleri de değiştirecek olabilirlermi acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sorun çözüldü sanırım. Bir Arkadaşın Dizel Fusıonunda aynı sorun varmış yakıt hattına çekvalf takmış ve filitreyi değiştirmiş sorun çözülmüş.

Ben de bir çekvalf aldım enjektörlere gelen yakıt borusuna takmak için. Enjektörlere gelen tazyik hattında bir rekor var o rekoru söktüm biraz hava geldi, sonra yakıt fışkırmaya başladı(acaba hava mı var acaba dedim) hemen yerine taktım. Tekrar söküp biraz yakıt akıttıktan sonra yerine taktım.

2 gündür biniyorum arıza kalmadı tek marşta alıyor ve devir saati rölantide sabit kalıyor gaz yememe sorunuda yok. İnşallah sorun tamamiyle hallolmuştur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dun aracimla alisveris merkezine gidecektim araca bindim calistirdim maglum havalar cok soguk klimayi actim cabuk isinmasi icin gaz verdim biraz ama daha sonra gazdan ayagimi cektigimde bir kac saniye icinde devir dusuyor yavas yavas ve arac stop ediyor servisi aradim benzin pompasindan kaynaklaniyor olabilecegini soylediler bende cekici cagirdim aldilar araci ancak benzin pompasinin degismesi gerekirse bicilen fiyat 1500 tl ..mis ucuk bir fiyat degil mi ?

Huseyin ARIKAN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dun aracimla alisveris merkezine gidecektim araca bindim calistirdim maglum havalar cok soguk klimayi actim cabuk isinmasi icin gaz verdim biraz ama daha sonra gazdan ayagimi cektigimde bir kac saniye icinde devir dusuyor yavas yavas ve arac stop ediyor servisi aradim benzin pompasindan kaynaklaniyor olabilecegini soylediler bende cekici cagirdim aldilar araci ancak benzin pompasinin degismesi gerekirse bicilen fiyat 1500 tl ..mis ucuk bir fiyat degil mi ?

Soru sormadan önce forumda arama yapın lütfen. Eski başlığa taşındı.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ah su checkvalf olayini daha once gorebilse okuyabilseydim.benim sorunumda buydu Allahtan en sonunda 10 tane yaklasik motor elektrik vs ustasindan sonra ehil bi usta bulup sorunu sibop cekvalf denilen olayda oldugunu anladim ins kisa zamanda taktirip sorunumdan kurtulacagim..

Sorunum 1yildir suregelen sadece soguk motorda gec calisma idi..herkes bobin yada pompa dedi.komple seti 340 tl dedi parcaci..ustam araciligi ile 180 tl.farka bakin :)

Benzin geri kacirma sorunu kisacasi .eski kulagi kesik bir usta cekvalf sorunun dedi ve iki dkda anladi..komple pompaya gerek yok dedi.pompa otomatigi yada pompa diy. Adlandirilan parcayi gosterdi.sanzumanla degismesi gerektigini soyledigimde tek satilmaz bu parca bu yuzden sadece otomatigi degistirenler yan sanayi aldiklari icin uyum saglamiyor oyle zannediyor dedi ama degistiremeyecegini belirtti.cunku bu mekanizma sokulurken bi aparat gerekiyormus biraz hassas bir kapisi ve yapisi varmis..roleyide kesinlikle tavsiye etti.sorunum duzelirse dua edecegim ona.bir sibop cekvalf takilacak 20tl ama iscilik.pahali depo sokulecegi icin 100 tl ve ustu seklinde konustu..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.