Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Tavsiye Edermisiniz ?

Emre Sağlam

Önerilen Mesajlar

1.6 atmosferik tek avantajı = LPG takılabiliyor olması ve powershift şanzuman ...

otomatik takıntısı yoksa ve lpg hayatta takmam ben dersenizde , 1.0 eb -  daha kuvvetli olsun diyorsanızda 1.6 eb ...

hatta ben sizin yerinzde olsam grand c-max 1.6 eb bakardım ... çünkü focus size sıkışık gelebilir ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bencede en mantiklisi ecoboost 1.0motor. Zaten ecoboost vergi avantajindan dolayi yillik 7bin km ye kadar dizelden daha karli ? 7bin km den sonra ise her 1000km de 50tl fazla yakar...hesabı kendinizde yapabilirsiniz dizel yakıt tüketimi 4.5litre ecoboost 5.1litre...Benzin 4.75 dizel 4.5 hesabi yapin...bu tuketimler fabrika verisi gercektede normal kullanimda dizel 5.5 litre ecoboost ta 6.1litre yakar. Hemde dizelden 10 binlira daha ucuz ,bu 10binede baska seyler yapılır

üstad çok güzel açıklamışsın :)

bende çok tereddüt ettim ama 1.0 en güzeli araba sizin haleti ruhiyetinize göre davranabiliyor. :) sizinle delirip sizinle cool olabiliyor. 

Muhsin Karaarslan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uçan halı kısmı abartılı.

Aile kullanımı için Fusion göreceli geniş ve ferah iç mekanı, rahat görüş alanları ve yüksek oturma pozisyonu ile öne çıkan bir araç. 

Fusion'dan sonra Focus'ta ister istemez sıkışma daralma hissedeceksiniz iç hacim ölçüm olarak aynı veya belki büyük olsa bile. Bu yüzden mutlaka deneyin.

1.0EB motor kousunda genç kuşak da ön yargı taşıyorsa yazık bu ülkenin geleceğine :)

Performans olarak düşük devirden itibaren var olan göreceli yüksek torku ile 1.6 atmosferik motordan çok tatmin eder. Ayrıca tüketimi de %15-20 düşüktür.

Bu nedenle sizin yıllık düşük km beklentiniz nedeniyle tartışmasız en iyi seçenektir bu motor.

Tek dezavantajı satarken dizel kadar çabuk alıcı bulamayabilir olmasıdır. Ancak bu motorlu araçlar giderek artıyor ve kullanıcı memnuniyeti üst düzeyde, zamanla ikinci ele de yansır bu.

Niye ikisi sunuluyor, çünkü Ford/Otosan da önyargıların farkında, LPG severleri de düşünüyor ve geçiş sürecini uzatıyor.

aslında fusiondan genel anlamda memnunum fakat rahatsız olduğum kısmı performansı. halk tabiriyle uyuşukluk denilen bir sorun. gerekli sollamalarda seriliği yok malesef. bu durum çoğu yerlerde beni riske sokabiliyor. EB konusunda şöyle birşey var, şimdiye kadar üretilen araçların çoğunda 1.4 , 1.6 , 2.0 vb motorları duyduğum için 1.0 ı görünce farklı hissettim :)

Daha çok memnun kalacağınız ortada... Yıllık az km ile dizel almak pek avantaj sağlamaz....

asıl istediğimde pişman olmamak. ilk defa sıfır araç alacağım için emin adım atmak istiyorum. gerek donanımsal gerekse yerinde performans vb. dizel bana bakım, fiyat, gürültü olarak daha masraflı görünüyor :)

Bencede en mantiklisi ecoboost 1.0motor. Zaten ecoboost vergi avantajindan dolayi yillik 7bin km ye kadar dizelden daha karli ? 7bin km den sonra ise her 1000km de 50tl fazla yakar...hesabı kendinizde yapabilirsiniz dizel yakıt tüketimi 4.5litre ecoboost 5.1litre...Benzin 4.75 dizel 4.5 hesabi yapin...bu tuketimler fabrika verisi gercektede normal kullanimda dizel 5.5 litre ecoboost ta 6.1litre yakar. Hemde dizelden 10 binlira daha ucuz ,bu 10binede baska seyler yapılır

haklısınız. matematik herşeyi ortaya çıkarıyor. EB'u bu kadar kişi önerdiğine göre deneyimleriniz gayet olumlu görünüyor. 

fusion kötü araba değil nerdeyse focus 2 ayarında benim gözümde. 

1,0 eb test etmedim sürmedim ama silindir hacmi ne olursa olsun 125 hp turbo beslemenin ne kadar gideceğini tahmin edebilicek tecrübem var

yiğidi öldürelim hakkın yemeyelim tabiki fusionda gayet güçlü ve sağlam bir araç. 1.0 lt den 125 beygir çıkarabilmişlerse yabana atılabilecek bir motor değildir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aslında fusiondan genel anlamda memnunum fakat rahatsız olduğum kısmı performansı. halk tabiriyle uyuşukluk denilen bir sorun. gerekli sollamalarda seriliği yok malesef. bu durum çoğu yerlerde beni riske sokabiliyor. EB konusunda şöyle birşey var, şimdiye kadar üretilen araçların çoğunda 1.4 , 1.6 , 2.0 vb motorları duyduğum için 1.0 ı görünce farklı hissettim :)

asıl istediğimde pişman olmamak. ilk defa sıfır araç alacağım için emin adım atmak istiyorum. gerek donanımsal gerekse yerinde performans vb. dizel bana bakım, fiyat, gürültü olarak daha masraflı görünüyor :)

haklısınız. matematik herşeyi ortaya çıkarıyor. EB'u bu kadar kişi önerdiğine göre deneyimleriniz gayet olumlu görünüyor. 

yiğidi öldürelim hakkın yemeyelim tabiki fusionda gayet güçlü ve sağlam bir araç. 1.0 lt den 125 beygir çıkarabilmişlerse yabana atılabilecek bir motor değildir

fusion 1,4 tdci'ın güçlü olduğunu düşünmüyorum :P 68 hp olması lazım

1.0 ecoboost kullanan herkes memnun forumda 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hemşehrim bende 1.6 Dizel focus var ama bende 1.0 Ecoboostu tavsiye ederim. Bende baştan ecoboost alacaktım ama bayide istediğim gibi araç olmaması nedeniyle dizel aldım. 1.0 Ecoboost tavsiye ederim Akotoya gidin test edin onaylayın  :+1:

akotoda 1.0 ın test aracı var mı şuan için bilmiyorum ama yakın bir süre içerisinde gidip bir göz atıcam. hemşeri olarak size birşey daha sormak istiyorum :) akotonun araç teslim süresi ne kadar ?

fusion 1,4 tdci'ın güçlü olduğunu düşünmüyorum :P 68 hp olması lazım

1.0 ecoboost kullanan herkes memnun forumda 

evet 68 hp. ama diğer marka dizellere göre kıyasladığımız zaman tdci gücünü orataya koyuyor 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

akotoda 1.0 ın test aracı var mı şuan için bilmiyorum ama yakın bir süre içerisinde gidip bir göz atıcam. hemşeri olarak size birşey daha sormak istiyorum :) akotonun araç teslim süresi ne kadar ?

evet 68 hp. ama diğer marka dizellere göre kıyasladığımız zaman tdci gücünü orataya koyuyor 

1400 cc den hyundai 90 hp alıyor alman grubu 85 hp alıyor bu sınıfta bence 1,4 tdci güçsüz senin bahsettiğin diğer marka modeller neydi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1400 cc den hyundai 90 hp alıyor alman grubu 85 hp alıyor bu sınıfta bence 1,4 tdci güçsüz senin bahsettiğin diğer marka modeller neydi

dizel hyundai için forumda okuduklarım beni şaşırttı zaten. alman grubunun tdi motoru tdcinin üstündemidir tartışılır. benim bahsettiğim peugeot, citroen vb marka araçların hdi'ı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dizelin bakim masrafi ile ecoboost un bakim masrafı ayni 15binlik bakimlarda 2aracta da ayni seyler değişiyor. .30binlik bakimlarda ise dizelde mazot filtresi değişiyor ecoboost tada bujiler değişiyor bunlarin masrafi 100tl civarinda ikiside. .ecoboost un bujileri diger bujilerden pahalı. ..birde bu dizel masrafli muhabbeti nerden çıkıyor onu anlamıyorum dizelinde bakimlarda yagi hava filtresi carti curtu değişiyor benzinlinin de dizel ariza verirse benzinli de verebilir. İlla dizel masraf acacak diye birsey yok. Zaten bazi üretim hatalari haric dizelede benzinliyede düzenli kullanir iyi bakarsaniz araciniza 150bin km bakim dışında hiç masraf etmezsiniz.ha bazen ufak basit sorunlar her arabada çıkabilir onlar ayri konu birazda şans isi bu

Birde 2.el sifir ayarinda bircok arac var onlarada bakabilirsiniz. Sıfıra o kadar para vermezsiniz..sifir en alt donanımı alana kadar 2.el 1 yaşında daha donanımlı bir araç ,sıfır donanimsiz bir aractan daha ucuza alınabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dizelin bakim masrafi ile ecoboost un bakim masrafı ayni 15binlik bakimlarda 2aracta da ayni seyler değişiyor. .30binlik bakimlarda ise dizelde mazot filtresi değişiyor ecoboost tada bujiler değişiyor bunlarin masrafi 100tl civarinda ikiside. .ecoboost un bujileri diger bujilerden pahalı. ..birde bu dizel masrafli muhabbeti nerden çıkıyor onu anlamıyorum dizelinde bakimlarda yagi hava filtresi carti curtu değişiyor benzinlinin de dizel ariza verirse benzinli de verebilir. İlla dizel masraf acacak diye birsey yok. Zaten bazi üretim hatalari haric dizelede benzinliyede düzenli kullanir iyi bakarsaniz araciniza 150bin km bakim dışında hiç masraf etmezsiniz.ha bazen ufak basit sorunlar her arabada çıkabilir onlar ayri konu birazda şans isi bu

Birde 2.el sifir ayarinda bircok arac var onlarada bakabilirsiniz. Sıfıra o kadar para vermezsiniz..sifir en alt donanımı alana kadar 2.el 1 yaşında daha donanımlı bir araç ,sıfır donanimsiz bir aractan daha ucuza alınabilir.

ikinci el düşündüm fakat şuanki aracımı ikinci el aldığım için ağzım yandı diyebilirim :) ikinci ele güvenmiyorum açık ve net. çok iyi araştırılması gerekiyor 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ikinci el düşündüm fakat şuanki aracımı ikinci el aldığım için ağzım yandı diyebilirim :) ikinci ele güvenmiyorum açık ve net. çok iyi araştırılması gerekiyor 

2.elde tabiki iyi araştırmak lazım sıfıra yakın araçlarda sorun biraz daha az çıkıyor ama yinede arabayı iyi araştırmak lazım km sini pert kaydı hasar kaydı ,aracın kaç el değiştirdiğini falan fistan...Tabi iyi araştırıp 2.el de alınabilir galeri yerine sahibinden bulmak lazım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2.elde tabiki iyi araştırmak lazım sıfıra yakın araçlarda sorun biraz daha az çıkıyor ama yinede arabayı iyi araştırmak lazım km sini pert kaydı hasar kaydı ,aracın kaç el değiştirdiğini falan fistan...Tabi iyi araştırıp 2.el de alınabilir galeri yerine sahibinden bulmak lazım

Bazı galerilerden çok sağlam temiz araçlar çıkıyor çok nadirde olsa. mesela 2004 focus aldık galeriden 0 hata boya. Km orijinaldi piyasası 20 civarındaydı biz 18,500e almıştık. 1 ay sonra 20,500 gibi bi rakama satmıştık :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bazı galerilerden çok sağlam temiz araçlar çıkıyor çok nadirde olsa. mesela 2004 focus aldık galeriden 0 hata boya. Km orijinaldi piyasası 20 civarındaydı biz 18,500e almıştık. 1 ay sonra 20,500 gibi bi rakama satmıştık :)

evet tabiki galerilerde de temiz araç var ama genel olarak demek istedim ben genelde üçkağıtı onlar yapıyor bu da bir gerçek .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Akoto'nun elinde araç varsa parayı verdin mi aracı hemen teslim eder. Elinde istediğiniz araç yoksa 30 günde beklersiniz 40 günde beklersiniz orasını bilemem :) Ama bu akoto olmuş karaoto olmuş farketmez ellerinde araç varsa hemen teslim ederler. Akotoda istediğiniz araç yoksa izmirdeki veya manisadaki bayiiler araştırılabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Akoto'nun elinde araç varsa parayı verdin mi aracı hemen teslim eder. Elinde istediğiniz araç yoksa 30 günde beklersiniz 40 günde beklersiniz orasını bilemem :) Ama bu akoto olmuş karaoto olmuş farketmez ellerinde araç varsa hemen teslim ederler. Akotoda istediğiniz araç yoksa izmirdeki veya manisadaki bayiiler araştırılabilir.

yan illerdeki bayilerede danışıcam. akotoya güvenmiyorum çünkü şuanki aracımı alırken abs li dediler araba abs siz çıktı :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.