Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yağ Değişimi Sonrası Yağ Lambası Geç Mi Sönüyor?

Sezer Mira

Soru

Sayın forum üyeleri geçen hafta cuma günü aracın motor yağını filtresini değiştirdim, aldığım yağ 5w-30 4 lt fe mobil yağ aşağıda fotosu mevcut, aracımın kitapçığında filtreli için 3.8 litre yazıyordu bende yağdan hani şu karton bardaklar kadar bir bardak boşaltıp geri kalanını motora doldurduk. Lakin yağ değişimi sonrası sanki bana yağ lambası özellikle bir gün bekleyip ertesi gün motoru çalıştırdığımda yani motor soğukken geç sönüyor gibi geliyor aşağıda motor soğukken ve ısındaktan sonraki hallerinin videoları var ben mi abartıyorum yoksa bir anormallik mi var, yağı mı fazla koyduk.

Not: yağ çubuğu maximumda

qsztr.jpg

yluorifrhp68s3yrmu14xc38zryp18.jpg

Bu video motor soğukken

Bu motor sıcakken:

Sezer Mira tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Sıkıntı yok gibidi duruyor.Yanlış hatırlamıyorsam bizimki de böyle.

Hocam soğuk çalıştırmada neredeyse iki-üç saniye yanık kalıyor ilk videoda yani sanki eskiden yağ değişmeden önce marş basınca hemen sönüyordu eski yağ motorcraftın serviste geçen sene ağustosda konmuş 5w-30 yağdı bende daha kalitelisini mobili koydum acaba diyorrum yağ filtresi felan yerine mi otrumadı bir haftadır bunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.