Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kalkışta Gelen Ses

Mehmet Söker

Soru

arkadaşlar merhaba araçla kalkış yaptığım esnada özellikle hafif rampada hafiften zorlanıyorsa araç hani cam suyunu sıktığınızda zzzz diye bir ses gelir ya onun gibi bir ses geliyor 1-2 saniye sürüyor ama sadece kalkışta bu neden olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

O sesin aynısı bende de vardı.Sadece rampada kalkarken yapıyor.El frieni ile deviri aldırıp kalkınca yapmıyor.Servisde şahit oldu sese şanzımanı indirmeyi teklif ettiler kabul etmedim şu an geçti gibi çok fazla duymuyorum.Ya debriyaja alıştım yada zamanla geçti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı problem de bende debriyaj baskı-balata-bilya'yı değiştirdiğimden beridir var. Düz veya yokuş farketmiyor; özellikle soğuk havalarda ve yavaşça kalkış yaparsam oluşuyor. Kalkışı biraz daha seri ve sert yaparsam ses yok...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu sesi benim aracımda baskı balata yeni değişmesine rağmen kalkışlarda 1.viteste ve geri viteste yapmaya başladı.Ustamıza gösterdiğimizde ustamız sert kalkış ve patinaj çektirmekten yaptığını söyledi. Tekrardan baskı balata değişmesimi gerekiyor diye bir soru sorduğumda net bir cevap vermiyo tekrar aynı şeyi tekrarlayabilir diye bir cevap verdi,ama hiçbir şekilde bir sıkıntısı yokmuş bu sesin sadece kalkışta sinir bozucu bir ses var 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sıkıntınız büyük kardeşler ...

Araç sanki davlumbazdan ses geliyormuş gibi bir ses var dimi. Yanlış bilmiyor isem dostlar bende çok oluyordu.,

Bende sese karşı çok çok hassasım yapılan işlem ise askı rotlar değiştikten sonra kesildi.

Vites de yapıyor ise şanzuman yağlanmasından da olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.