Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Uzmanlarina

Mustafa O.

Soru

Herkese merhaba

Geçtigimiz haftasonu sıfır focus 2 hb aldım. Bu aracı açmaya gerek varmı sizce? Şu an 150 km de ve gayet sakin kullanıyorum. Aracın seri olması, benzin tuketiminin düşmesi için nasıl bir yol izlemeliyim sizce? Benzini şimdilik içiyor gibi. Ekran şehiriçinde genelde 14-15lt de.

Tesekkurler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Şuan yüksek gözüküyor nedense..

Bunun sebebi yol bilgisayarı resetlenmemiş olmasıdır muhtemelen.

Yol bilgisayarından tüm verileri resetleyip tekrar, yarı depo sonucunda ne tüketmiş kontrol edermisiniz...

Motor açma vs artık eskide kaldı desekde 1500 km felan sakin kullanmakta fayda var..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şuan yüksek gözüküyor nedense..

Bunun sebebi yol bilgisayarı resetlenmemiş olmasıdır muhtemelen.

Yol bilgisayarından tüm verileri resetleyip tekrar, yarı depo sonucunda ne tüketmiş kontrol edermisiniz...

Motor açma vs artık eskide kaldı desekde 1500 km felan sakin kullanmakta fayda var..

eski kitapçıkta buna benzer bir yazı var, ama ben bugün aldığım araçta göremedim. Belki de gözümden kaçmıştır ama yoktu sanki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hayırlı olsun yeni aracınız. Güle güle kazasız belasız mutlu günlerde kullanmanız dileği ile..

Aracınız 1000 km yi doldurduğunda motor yağını mutlaka değiştirin.

2000 km yi geçene kadar 3000-3500 devir bandını geçmeyin. Sabah ilk çalıştırdığınızda 2-3 dk bekleyin. Motor ısınana kadar yüklenmeyin aracınıza.

Frenlerinizi ve debriyajınızıda çok nazik kullanın. Sert frenajlardan hızlı vites değişimlerinden kaçının

5000 km ye geldiğinde 2. motor yağını değiştirin.

Ondan sonra imkanınız varsa uzun yola çıkın. 1-2-3 normal 4. viteste devir kesiciye gelene kadar zorlayın sürekli öyle 5 e takın. Motorun ciğeri kendine gelsin.. (Parçalar birbirine alışsın)

Onun haricinde yapılacak başka birşey yok 2000 km yi geçtiğinde yakıt tüketiminiz sizin kullanımınızla doğru orantılı olarak fabrika verilerine düşecektir.

Onun haricinde bir sorununuz olursa biz buradayız. :guitar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracınız 1000 km yi doldurduğunda motor yağını mutlaka değiştirin.

5000 km ye geldiğinde 2. motor yağını değiştirin.

Abi iyi dileklerin için kendi adıma teşekkür ederim ama yukardaki kmlere takıldım biraz. Motor yağı dediğimiz şu bizim bildiğimiz 7 8lt ve 10 15bin kmde değişen yağmı? bide 2. motor yağı nedir ki :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Abi iyi dileklerin için kendi adıma teşekkür ederim ama yukardaki kmlere takıldım biraz. Motor yağı dediğimiz şu bizim bildiğimiz 7 8lt ve 10 15bin kmde değişen yağmı? bide 2. motor yağı nedir ki :D

Hocam orada ogün abimiz 5000 km de bi daha değiştirin yağı demek istemiş...Motor yağıda o bildiğimiz yağ....(Bence gerek yok k. kitapçığında yoksa)K. Kılavuzunda ilk 1000 km'ye kadar zorlamayın ardından 1500 km ye kadar azar azar zorlamaya başlayın motor alışır diyor...Ondan sonra keyfine göre sürebilirsin yazıyor.....(Yazmıyor ben öyle anladım...) :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

97 has arkadaşımız açıklmış durumu :D

Kitapçıkta yazması şart değil. Sıfır bir motorumuz var. Belirli töleranslarda boşlukları var ve parçalar birbiriyle henüz %100 oranında alışmamış.

Siz aracınızı kullandıkça ilk 3000 km boyunca motorda oluşan sürtünmeden dolayı motor yağına bulaşacak olan mikro metaller. 20bin 30bim kö yapmış motora göre çok daha fazladır. Mikro metallerin motorumuza zarar vermemesi açısından değiştirmek faydalı olur.. Hatırladığım kadarıyla 3,5 lt olması lazım yağ kapasitesinin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.