Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Motor Uyarı Lambası

obsession

Soru

Herkese Merhaba ;

Aracımla 3 gün önce edirneye gittim, 250 km'lik yolculuğumun sonlarına yaklaşırken (dağ yolunda) motor uyarı lambası yandı. 2 Gün sonra istanbul dönüşümde lambanın söndüğünü farkettim. Ve bugun işe gelirken tekrar yanıyordu...Sormak ıstediklerim ;

1- Benzini hep total'den alırım, uzun yol öncesi opet'den almak zorunda kaldım

2- Araç bakım zamanı geldiğini mi işaret eder ?

Servise götürmeden önce sizlerden biraz bilgi almak istedim. Aracım : 98.000 km'de. Focus 1 darkline

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Merhaba ,

uyarı lambası yandığında yol bilg. herhangibir uyarı mesajı varmıydı ? yoksa sadece lamba mı yandı?

Benzin cinsinden de olabilir , belki zorlanmıştır diyecem ama sanmıyorum..Baktırmakta fayda var.

Bakım lambası değil ama

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İyi geceler

Arkadaşlar bi akşam gezmesi yapayım dedim arabaya bindim kontak anahtarını çevirdim motor uyarı ışığı yandı biraz bekledim sönmedi. Bir deniyeyim çalıştırmayı anahtarı çevirdim sanki bişiler çarpıyormuş gibi çart çart gibi ses geldi ama arabam çalışmadı arkadaşlar. Bu konuda deneyimi olan yada tahmini olan arkadaşlar varmı. Aracı daha öncesinde sorunsuz bir şekilde kullanıyordum. Benim yapacağım birşeyler varmı arkadaşlar.

Hepiniz şimdiden çok sağolun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

herkeze merhaba

geçen gün otabanda giderken hızını denemek istedim 190 ı geçmiyor devir saati 5000 de kalıyor bunun nedeninin hız engelleyici olduğunu okumuştum daha önce bir formda.Ancak 4. viteste devir kesene kadar bastıktan sonra 5. vitese atarsan hız engelleyicinin devreden çıktığını yazmıştı.Bende denedim ama devir kestiğinde araba gazdan benzine geçti ve arıza lambası yanıp söndü birkaçkez bunun nedeni hakkında bir bilgisi olan varmı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Lpg'dendir çok büyük ihtimal..

Ayrıca tam devirleri hatırlamasamda öyle sınır yok tam olarak diye biliyorum..

çünkü 2. vites ile 100 yapıyor aracınız (manuel ise) ki bunu 5000 dd da yapmıyor daha fazla diye hatırlıyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

SADECE 5.viteste 5000 de kalıyor

Aracın gücü daha fazlasını çevirmeye yetmiyor. Karşıdan gelen rüzgar direnci + şanzıman oranının uzunluğundan dolayı.

5. viteste çıktığınız hızdan daha fazlasına 4. viteste bu yüzden çıkabilirsiniz.

Çoğu otomobilde son vites maximum hız değil uzun yolda ekonomi sağlamak amacıyla uzun tutulmuştur.

Aracınızın gücüde 5000 rpmden fazlasını 5. viteste çevirmeye yetmemektedir. Öyle sınırlayıcı falan yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benim arabada bi aparat takılı samsung yazıyo eski telefon girişi sanırım ayrıca ön camda dikiz aynasının arkasında küçük bi kutu var mikrofon gibi delikli tam üstünde camın dışındada bi anten var ve bide ön torpido altında değişik hoparlöre benzer bir kutu var ne olduğunu çözemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.