Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Special topic for Madmax5

Ogün Özemre

Önerilen Mesajlar

• 1 ay sonra...

Korkardık

korkuyoruz

korkacağız

90'ları, 80'leri anmaya doymuyoruz.

Ne giyerdik, ne izlerdik, ne dinlerdik...

Hatırlamalara bir ilave de ben yapmak istiyorum.

"Korkardık."

70'lerde korkardık...

80'lerde korkardık...

90'larda korkardık...

2012'de hâlâ korkuyoruz.

Paçaların daralıp bollaşması gibi... Korkularımız da bir o yana bir bu yana dönüyor ama "pantolon" sabit.

"Sağ"dan korktuk, "sol"dan korktuk...

"Komünizm"den, "irtica"dan...

Sokakta kim vurduya gitmekten...

Darbeden...

İzlenip dinlenmekten...

Yaşam biçimimizin değişmesinden...

Suç isnat edilmesinden...

Korkularımız "değişti ama eksilmedi" hiç.

"Kader" mi desem... Yoksa alışkanlığa mı dönüştü bizimkisi... "Korku"yu çıkarıp alsalar hayatımızdan, apışıp kalırız belki de, kim bilir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Perşembe monologları

31 Mayıs 2012 Perşembe, 09:32:33

* "BAKIŞMAK"... Nasıl bir "cesaret"tir, nasıl bir "pervasızlık"... Bir yandan da nasıl "masum"dur o ilk gençlik yıllarında... Sonra sonra kaçırmaya başlar insan gözlerini... Artık "devamında yaşanabileceklerin cahili" olmadığı için belki...

*

* Her sevgili zaman zaman "başkalarının cezasını" çeker her ilişkide... Kendinden öncekilerin, hatta bir gazete haberindeki yahut bir filmdeki kahramanın "suç"unun cezasını... Karşıdakinin anlam veremediği "ani delirmeler"in arkasında dünyanın öbür ucunda yaşanmış bir aldatma hikâyesi olabilir mesela.

*

* Eskiden adama "şarkılar, şiirler" yazdırırdı ayrılık; şimdi Twitter'da "iki laf sokma", Facebook'ta "ilişki durumu değişikliği"... Bitti, gitti. Alın size artık neden içimize dokunan bir şarkı, ezberlemek istediğimiz bir şiir çıkmadığının cevabı!

*

* "Hesaplaşma" başladığında "senin için" diye başlanır söze... "Nelere katlandım, kimleri çiğnedim, neleri yakıp yıktım!"

İnsan her şeyi "kendisi için" yapar oysa. Bütün yakıp yıkmalar, çiğnemeler "karşı koyamadığı duyguları, dürtüleri yüzünden"dir. O duygular geçtiğinde, dürtüler giderildiğinde kaç kişi "sırf karşıdaki istiyor diye" bırakın yakıp yıkmayı, yanında durmaya devam edebilir?

"Senin için" koca bir yalandır.

*

* Galiba benim de derdim "sevilmek"... Yazarının imzaladığı, adıma gönderilen kitapları heyecanla açıyorum... İmzadan önceki o birkaç sözcük... Klişe mi yoksa "bana özel" mi... "Sevildiğime dair bir ipucu" var mı...

*

* Bilmiyorum, bütün insanlığın geldiği nokta mıdır... Etrafınıza bir bakın... "Issız adaya düşmüş ve artık hayatta kalmak için birbirini yemekten başka çaresi kalmamış" kazazede gibiyiz.

*

* Bir yaştan sonra "büyük coşkuyla" doğum günü kutlamak "bardağın dolu tarafını görmek" bir nevi. "Öndeki azalmış zamana" üzülmek yerine "arkadaki uzun yıllara" sevinmek...

*

* Bazı şeylerin "ne yanında olunur ne karşısında". Kürtaj da bunlardan biridir. "Gönüllüsü" olmak, olmamak değildir mesele. Kürtaj bir "mecburiyet"tir çoğu zaman. Ve her ne kadar "kadının meselesi" sayılsa da tek kişilik bir eylem değildir; ucu "eğitim"den "ekonomi"ye kadar bir sürü yere uzanır. İlla bir suç, bir ayıp, bir günah olarak değerlendirilecekse; bu işin EN SON "suçlu"su, "ayıplı"sı, "günahkâr"ı kadındır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 2 yıl sonra...

Ya çiçek böcek koymayınca karıya kıza yürüyo diyorlar da ondan Ogüncüm ya...tehlikeli bulunuyormuşum hala...yoksa çiçekleri napayım aynı numara canım benim...

Adam yakışıklı olunca derler abi boşver çiçek böcek daha iyi nazar değmez öyle olunca :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.