Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2011 Focus TDCI Collection detaylı bilgi arıyorum

cihan ali

Soru

Herkese merhaba,

Başlıkta yazdığım aracı almak üzereyim, temmuz ayının gelmesini bekliyorum. Aracı almadan önce çok detaylı bir inceleme şansım olmadı, 2 alternatif(Astra Classic 1.3 CDTI ve bu araç) vardı ve ben Focus'ta karar kıldım. Donanım olarak çok bilgi sahibi değilim, o yüzden sizden bilgilendirmenizi rica ediyorum. İlk etapta merak ettiklerim ses sistemi, yol bilgisayarı ve direksiyon modları. Bu konular hakkında Collection için net bir bilgi bulamadım.

Donanım üzerine aklıma geldikçe konu içinde sorarım tekrar, motor hakkında da aklımda soru işaretleri var. 109 hp'lik versiyonunu almak üzereyim. Performans olarak herkes çok memnun, yakıt tüketiminden şikayetçi olanlar var ancak rakamsal bir veri elde edebilmiş değilim. Son sorum da sıfır km aracın kullanım şekliyle ilgili. İlk dizel aracım olacak ve kullanım şekli hakkında hiçbir bilgim yok. Rodaj süresi var mıdır? Varsa rodaj süresi boyunca ve bu süre tamamlandıktan sonra nasıl bir sürüş şekli izlemeliyim. Mazot veya yağ katkıları eklemem gerekecek mi?

Çok fazla soru sorduğumun farkındayım; ancak eski bir VW Golf kullanıcısı olarak Focus'a çok hakim değilim. Cevaplarınızı bekliyorum, ilgilenen herkese teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 32
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters For This Question

Önerilen Mesajlar

• 0

Birde bu direksiyon ayarı sport konumundayken 70-80 li hızlarda bile cok sert oluyor. Diğer modları denemedim ama dururken bi fark yok gibi her mod araç dururken aynı yumuşaklıkta bence bu ayar yüksek hızlarda geçerli.

spor mod'da özellikle şehir içinde ölüm.Ben ilk aldığımızda konfor modundaymış spora aldım daha hafiftir diye , aracı park ederken zorlandım o derece.Sonrasında standarta aldım spor moddan farkı yok.

Bence en iyisi konfor modu.Ama uzun yola gidiyorsanız aracınızı çalıştırmadan önce spora alın ki , uzun yolda her hangi bi kamyon , tır'ı sollarken direksiyonunuz kuş gibi olmasın :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.