Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus & C Max

adanus

Önerilen Mesajlar

Focus III TDCI HB Style+ plus veya C Max TDCI arasında kararsız kaldım. Focusa aldığım fiyat 48-49 bin lira, C max'e aldığım fiyat ise 50-51 bin lira. Focus ile test sürüşü yaptım ama c max i kullanmadım, sadece inceleme fırsatım oldu. 10 puanlık soru: focus mu? c max mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne zaman almayı planlıyorsunuz ? Donanım kriteri nedir ?

Performans da tabi ki focus ilerde...Konfor ise aşırı farklar olmasa da c-max rüzgar sesi hızlandıkça alıyor örneği focus da bu çok az...

Yol sesi benzer,Süspansiyonlar benzer.

Test edin bizim sözlerimiz bir yere kadar :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer kendi kriterlerime C-max uysa ve ikisinin arasında kalsam benim tercihim c-max olurdu. Hem c-max olursa titanium olacak sanırım. Donanım olarak da daha dolu olucak. Ama ben kendi adıma focus sedan düşündüğümden gönlüm focus'dan yana, mantığım ise c-max diyor.

Ayrıca, ben 2 aracıda aynı anda test ettim. Focus sedan tdci, c-max de ecobost 182 ps test ettim. Konfor olarak pek bir fark yok gibi ama c-max biraz daha rahat ve konforlu gibi geldi bana. Oturuş pozisyonu biraz daha yüksek, içi daha geniş ve ferah, ön cam görüş alanı daha iyi, birde cam tavan oldumu süper oluyor. performans olarak kıyaslama yapamam çünkü biri tdci biride ecobost du. Aynı motorda focus kasa yapısı itibariyle biraz daha avantajlıdır. Bence ikisinide test edin, kriter ve beklentilerinizi karşılama durumlarına göre tercih edin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir cmax kullanıcı olarak şunları yazabilirim. Aile için kullanacaksanız eğer cmax diyorum. Benim boyum 1.88 o yüzden her arabada rahat edemiyorum. Cmaxin tavanı yüksek iç hacmi daha iyi. Sürücü koltuğunda oturuş pozisyonunuz daha dik ve yüksek. Geri geri manevrası hb focusa göre daha kolay diyebilirim ikisinide kullanıyorum çünkü. Focus daha spor ve yol tutuşu daha iyi cmaxden. Cmaxin amortisörleri focusa göre daha sert. Bagaj hacmi cmaxin çok daha iyi ve cmaxde arkadaki orta koltuğu katlayıp bagaja itekleyip, sağdaki ve soldaki koltukları geri iterek geniş bir diz mesafesi sağlayabiliyorsunuz. Uzun yolda kullanacaksanız eğer cmax daha iyi bence.

Gördüğüm kadarıyla cmax focuslardan daha dolu en basitinden cam tavan mesela bu bile çok büyük bir artı.

Şehir içi spor kullanım ve modifiye düşünüyorsanız focus. Uzun yol, Geniş bagaj, yüksek tavan ve aile diyosanız cmax derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.