Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2 Hb Bagaj Kapaği Ayari

Samet Daz

Soru

Sa. arkadaşlar Ya benim aracın bagaj kapağı kapalı iken kapağın oturduğu kısım sağ ve sol eşit değil. Sol taraf tampona oturuyo sağ taraf ise havada kalıyor. Yani bir eğim var gibi bagajı kapatırken de bi tarafa iz yapmış  tampon üstünde. Bu ayarı yapabilir miyiz arkadaşlar yada Servis dışı Kime yaptırabilirim. Bir fikri olan varsa yardımcı olabilirmi. 

http://g1301.hizliresim.com/15/7/hqvhj.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

sametçiğim güvendiğin bir kaportacı rahatlıkla bu sıkıntını giderebilir herhangi bir teknik beceri veya bilgi gerektirmeyen bir iştir ancak araç geçmişinde arka kısımdan alınmış ciddi bir darbe sözkonusu ise tavan gönyesinde oluşmuş bir yamukluktan ötürü ciddi rakamlara mal olabilir bunu tespit etmek çok kolaydır tavan gönyesindeki yamukluğu belirlemek için eline bir metre/mezura al ve bagajı aç bagaj kapağını kaldırdıktan sonra araç kasasının içinden yapacağınız ölçüm ile;

k7qpk.jpg

a=b ,c=d 

ise eğer tavan gönyende bir yamukluk yok demektir menteşeden yapılacak basit bir ayar ile sıkıntın giderilebilir

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben o zamn kaportacıya göstereyim bi. Gözüme Takıldı bi taraf tam oturuyor bi taraf hafif havada. birde bu havada mı olucak yoksa oturacak mı hangi taraf orjinal. 0,5 Cm lik bir fark var ama sanırım oturan taraf kaldırılması gerekiyo diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

oturan taraf kaldırılacak tabi ne kadar yakın olursa okadar zarar verir esneme payı olmalı muhakkak ama şahsi düşüncem bagaj takozlarından verilecek ayarla hallolacağı yönünde çok takma kafana bedelsiz düzeltilecek kadar basit ve ufak bişey

emir hacımustafaoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
oturan taraf kaldırılacak tabi ne kadar yakın olursa okadar zarar verir esneme payı olmalı muhakkak ama şahsi düşüncem bagaj takozlarından verilecek ayarla hallolacağı yönünde çok takma kafana bedelsiz düzeltilecek kadar basit ve ufak bişey

Eyw Kardeşim Saol :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Önce sen kapakdaki plastik ayar parçalarını oynat bakalım belki düzelir :) Sorunu tam anlamadığım için böyle dedim.

Yakup senin aracında Hb sanırım Şöyle söyleyim bagajı kapattıgında tampona oturuyor ya hani hafif bir açıklık olması lazım benim sol taraf tampona değiyor. kapağın bastıgı kısım sağ sol eşit değil 0,5 cm fark kalıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

emir şu resimde sağlı sollu 2 adet pilastik takoz görünüyor tampon vidalarının üst kısımlarında buradan mı yapılacak ayar. Bunlar perçinlenmiş ayar vidası vs bişi yok birde benim düşük olan taraftaki biraz deforme olmuş sanırım ondan düşük duruyor gibi geldi.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-bu-fiyata-bundan-ucuzu-zor-bulunur-115255886/detay

İş yerindeki bilgisayar Kısıtlı ve linux oldugu için resimlerin url lerini alamıyorum. o yüzden int den bulmak zorunda kaldım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yok samet menteşeden ayar veriliyor destek takozlarındaki perçin sökülüp yerine vida takılarakta ayarlanabilir konuma getirilir sonuçta oradanda ayar verilebiliyor ama o takozlarda sıkıntı yoksa manteşeden ayarlanır %90 eğer yani kabarıklık farkı olsaydı takozlardan düzeltilirdi fakat senin sıkıntın yatay doğrultuda onlar menteşeden kaldırılarak hallediliyor

emir hacımustafaoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Göstermiş peder KAportacıya ADam tamponda o noktada şişme oluşmuş ondan dolayı demiş. Kaskodan yaparız vs demiş. Bende kasko bozmak istemedim okadar şey için hafta sonu kendim Başka bir yere götürüp göstericem yine. Tamponu sökecek düzeltecek sonra yeniden boyanacak vs vs . Mide bulandırmaya gerek yok sanırım :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ah be kardeşim 20-30 tl gibi bir rakama düzelttirirsin hiç girme boya fasıllarına basit işlem o usta ekmek yemek için kaskona salça olmuş ;)

emirim gerek kalmadı. Peder Sanayideydi ye akşam. Gaz ayarı yaptırmaya gitmiş. Torosun biri sen gel arka çamurluk ile tamponun oldugu yere  tıklamış. 2 parmak kadar içeri girmiş. tampon sökülecek 1 karış bi yer boyanacak. Orayıda yapıcaklar bu arada dediği gibi tamponda şişme yapmış bombe var hafifden. Akşam akşam iş cıktı  başımıza. :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.